Προς το περιεχόμενο

Netflix - Ελληνικοί υπότιτλοι


domus71

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 3/11/2018 στις 1:29 ΜΜ, mr.Vox είπε

Λογικά πρέπει να παίζει. Νομίζω αυτή είναι και η δική μου στις 55 ίντσες. Δεν είμαι σίγουρος κιόλας αν είναι αυτή. Δεν είμαι σπίτι για να σου πω.

Πήγαινε μέσω Windiws και επέλεξε Ελληνικά. Πάτα pause στην τηλεόραση  όταν παίζει ταινία και με το βελάκι πήγαινε από κάτω. Πρέπει να σου βγάλει την επιλογή  Greek. Δοκίμασε τελευταίους τίτλους 

Απαράδεκτα πράγματα. Αν θες μετά ενημέρωσε.

Τλκ παίζει ελληνικά με τον τρόπο που είπες!Όλα κομπλέ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 965
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό οφείλεται στην κωδικοποίηση  των υποτίτλων που κάνει το netflix. Η εφαρμογή δεν ανανεώθηκε.

Αν δεις την τελευταία εφαρμογή που έχουν οι νέες τηλεοράσεις είναι σαφώς καλύτερη. Παίζουν όταν την ανοίγουμε μερικές σκηνές από την ταινία που δείχνει σαν τρέιλερ.

Δεν μπορώ να καταλάβω τι πρόσθεσε το νέο firmware.

Επεξ/σία από mr.Vox
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Περίεργο αυτό που λες. Εγώ μέχρι πριν λίγες μέρες έβλεπα στην εφαρμογή της τηλεόρασης το μενού στα Αγγλικά. Δηλαδή. Πχ ένας τυχαίος τίτλος. Στην τηλεόραση βγαίνει ως "Terror Hotel" και όχι "Το Ξενοδοχείο του Τρόμου" Δεν ξέρω αν έκτοτε άλλαξε κάτι. Επίσης είναι στα Αγγλικά οι επιλογές  log out, Who is watching. Welcone, Your account  κτλ.

Αν θες δες ποιο είναι το firmware της εφαρμογής netflix;

Επεξ/σία από mr.Vox
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω ρε παιδια δεν ειχα ασχοληθει με το netflix καθολου.που ηταν τοσο καιρο...βλεπω εχει πεσει πολυ δουλεια και επιτελους αφθονο υλικο σε 4κ.να αξιοποιηθει και η tv.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, chrisgewrgi είπε

Πω ρε παιδια δεν ειχα ασχοληθει με το netflix καθολου.που ηταν τοσο καιρο...βλεπω εχει πεσει πολυ δουλεια και επιτελους αφθονο υλικο σε 4κ.να αξιοποιηθει και η tv.

Εγω λιγο περιεχομενο εχω δει σε 4k κ αυτο κυριως σε ντοκιμαντερ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα.Εχω το εξης προβλημα.Ενω στον υπολογιστη εχω κανονικα Netflix....Προσπαθω να μπω απο την Smart tv μου και δεν εχει καν την εφαρμογη Netflix αλλα ουτε μπορω να την βρω στην αναζητηση.Πως θα δω μεσω Smart tv(Samsung) ξερει καποιος;Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν την εχει στο store εφαρμογών, τοτε δεν μπορεις να δεις netflix μεσω του smart της tv. 

Οι λύσεις που εχεις ειναι ειτε να συνδεσεις υπολογιστη με τηλεόραση ή να πάρεις κάποια συσκευή (τυπου tv box) που να υποστηρίζει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/10/2018 στις 7:40 ΜΜ, warriorgr είπε

Καλησπέρα 

Έχω μια Τηλεωραση Samsung όπου δεν μπορούσα να δω Netflix με ελληνικούς υπότιτλους. Για μια περίοδο δεν είχα την Τηλεωραση μαζί και τώρα που την ξανα πήρα είπα να δοκιμάσω να δω αν έχει αλλάξει κάτι με τους υπότιτλους ( δεν ξέρω στο ενδιάμεσο αν έγινε κάποιο update). Άνοιξα το Netflix και δεν μου εμφάνιζε ότι έχει ελληνικούς υπότιτλους σε όποια ταινία πήγα να βάλω να δω. 

Έτσι έκανα τα εξής βήματα:

σύνδεσα την τηλεόραση με ένα Samsung account μπας και κάνει καμία αναβάθμιση το Netflix (δεν είδα να γίνεται του)

οταν άνοιξα τηλεόραση πάλι δεν μου εμφάνιζε ότι στην ταινία που θα δω θα έχει ελληνικούς υπότιτλους

Οπότε πρόβαλα μία ταινια από την εφαρμογή του Netflix του κινητου στην τηλεόραση και έβαλα να έχει ελληνικούς υπότιτλους.

Μετά από αυτό έκλεισα την εφαρμογή από το κινητό και άνοιξε την εφαρμογή του Netflix της τηλεόρασης και παρατήρησα ότι οι σειρές και ταινίες είχαν ελληνικούς υπότιτλους αλλά έπρεπε να τους ενεργοποιήσω όταν ήμουνα μέσα σε ταινία γιατί απέξω από την ταινία δεν μου είχε σαν επιλογή ελληνικούς υπότιτλους ( δείτε φωτογραφίες)

Δεν ξερω τι ακριβώς έγινε παντός τώρα έχω ελληνικούς υπότιτλους.

IMG_20181024_193548__01.jpg

IMG_20181024_193611__01.jpg

Επιβεβαιώνω κ εγώ. Σε Samsung του 13 ( UE46F6400 ) παίζει πλέον κανονικά ελληνικά και μάλιστα χωρίς να χρησιμοποιήσω την εφαρμογή του κινητού. Thanks!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

UE46D6510 Δεν εχει εφαρμογη Netflix.Πως μπορω να δω Netflix χωρις να συνδεσω υπολογιστη;Μεσω tv cast ας πουμε ή καποιος αλλος αν γνωριζει καποια εφαρμογη στο κινητο να το συνσεσω ετσι..

17 λεπτά πριν, Gkats16819 είπε

UE46D6510 Δεν εχει εφαρμογη Netflix.Πως μπορω να δω Netflix χωρις να συνδεσω υπολογιστη;Μεσω tv cast ας πουμε ή καποιος αλλος αν γνωριζει καποια εφαρμογη στο κινητο να το συνσεσω ετσι..

 

15 ώρες πριν, OTTIPE είπε

Επιβεβαιώνω κ εγώ. Σε Samsung του 13 ( UE46F6400 ) παίζει πλέον κανονικά ελληνικά και μάλιστα χωρίς να χρησιμοποιήσω την εφαρμογή του κινητού. Thanks!

πως χρησιμοποιεις την εφαρμογη του κινητου στην τηλεοραση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Gkats16819 είπε

UE46D6510 Δεν εχει εφαρμογη Netflix.Πως μπορω να δω Netflix χωρις να συνδεσω υπολογιστη;Μεσω tv cast ας πουμε ή καποιος αλλος αν γνωριζει καποια εφαρμογη στο κινητο να το συνσεσω ετσι..

πως χρησιμοποιεις την εφαρμογη του κινητου στην τηλεοραση;

Δεν χρησιμοποιώ κινητό. Η δικιά μου  samsung είναι smart του 2013, είχε την εφαρμογή του netflix πάντα, αλλα μεχρι πρόσφατα δεν επαιζε ελληνικους υπότιτλους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...