Προς το περιεχόμενο

Netflix - Ελληνικοί υπότιτλοι


domus71

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δοκίμασα σε μια LG42LM640S-ZA προβολή, (ξεκίνημα του Netflix από το κινητό).

Απλά ξεκινάει η εφαρμογή αλλά όχι η ταινία. Στην συγκεκριμένη τηλεόραση δεν υπάρχει καμία δυνατότητα επιλογής Ελληνικών υποτίτλων και φυσικά για αναβάθμιση δεν υπάρχει κουβέντα.

Είναι κρίμα. Αγοράστηκε το 2014 και δεν έχει συνολικά δουλέψει πάνω από 200 ώρες γιατί το σπίτι ήταν και είναι σχεδόν κλειστό.

Επεξ/σία από mr.Vox
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 965
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 ώρες πριν, mr.Vox είπε

Δοκίμασα σε μια LG42LM640S-ZA προβολή, (ξεκίνημα του Netflix από το κινητό).

Απλά ξεκινάει η εφαρμογή αλλά όχι η ταινία. Στην συγκεκριμένη τηλεόραση δεν υπάρχει καμία δυνατότητα επιλογής Ελληνικών υποτίτλων και φυσικά για αναβάθμιση δεν υπάρχει κουβέντα.

Είναι κρίμα. Αγοράστηκε το 2014 και δεν έχει συνολικά δουλέψει πάνω από 200 ώρες γιατί το σπίτι ήταν και είναι σχεδόν κλειστό.

Φιλε μου δε νομιζω.. Εγω εχω lg του 13 η του 12 κ παιζει.. Ειναι συνδεδεμενη η τηλεοραση για να κανεις τις αναβαθμισεις της?? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τις έχει πάρει όλες. Θα ξανά κοιτάξω αφού το λες αλλά πριν μερικούς μήνες το είχα τσεκάρει. Η τηλεόραση είναι μόνιμα συνδεδεμένη με wifi

η απαρχαιωμένη εφαρμογή παίζει το netflix χωρίς όμως την δυνατότητα Ελληνικών υποτίτλων.

Επεξ/σία από mr.Vox
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Του 13 μοντέλο είναι αγορασμένη το 14. Στην τελευταία αναβάθμιση αφαιρέσσν και την εφαρμογή youtube.

Για αυτό έχει μεγάλη σημασία το έτος παραγωγής της της συσκευής και όχι της αγοράς.πχ ευκαιρία από στοκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/10/2018 στις 11:32 ΠΜ, 26ska είπε

Περίεργο του 14 να μην παίζει υπότιτλους... Η δικιά μου του 12,δεν έπαιζε, αλλά από οραν άλλαξαν την κωδικοποίηση παίζει τα πάντα κανονικά. 

τι εννοεις αλλαξαν την κωδικοποιηση εκανες upgrade firmware?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σήμερα 28 Οκτωβρίου 2018 η τηλεόραση μου Panasonic πήρε νέα αναβάθμιση. Είχα μέρες να την ανοίξω βέβαια. Η αναβάθμιση είναι από 9 Οκτωβρίου.
Δεν διαπίστωσα κάποιες αλλαγές αφού δεν πρόλαβα να ασχοληθώ. Η εφαρμογή του netflix που με ενδιαφέρει παραμένει η ίδια όμως.
Το νέο firmware είναι το 3,113
Βρήκα κάποιες πληροφορίες εδώ στο site της panasonic.

Αφορά και άλλα μοντέλα. Αν θέλετε σχολιάστε

Επεξ/σία από mr.Vox
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιβεβαιώνω και εγώ σε πανασονικ του 15 που δεν έπαιζε ελληνικούς υπότιτλους, τώρα παίζει κανονικά! Ωστόσο ο λογαριασμός, τα μενού και οι επιλογές των υποτίτλων είναι στα αγγλικά, δεν βγάζει διαθέσιμη την ελληνική γλώσσα, αλλά παίζει κανονικά ελληνικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, dakangr είπε

Επιβεβαιώνω και εγώ σε πανασονικ του 15 που δεν έπαιζε ελληνικούς υπότιτλους, τώρα παίζει κανονικά! Ωστόσο ο λογαριασμός, τα μενού και οι επιλογές των υποτίτλων είναι στα αγγλικά, δεν βγάζει διαθέσιμη την ελληνική γλώσσα, αλλά παίζει κανονικά ελληνικά!

Μάλλον παίζει λόγω της νέας γραμματοσειράς που χρησιμοποιεί το netflix. Η εφαρμογή πέρα από το update στο firmware της τηλεόρασης δεν είδα να αλλάζει και είναι ακόμα του 2013. Η ίδια δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω την panasonic 48AS640 και μεχρι πριν λιγο καιρο δεν υποστηριζε ελληνικα στην εφαρμογη του netflix .το βραδυ που θα ειμαι σπιτι θα δοκιμασω και θα επανελθω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 28/10/2018 στις 12:02 ΜΜ, mr.Vox είπε

Σήμερα 28 Οκτωβρίου 2018 η τηλεόραση μου Panasonic πήρε νέα αναβάθμιση. Είχα μέρες να την ανοίξω βέβαια. Η αναβάθμιση είναι από 9 Οκτωβρίου.
Δεν διαπίστωσα κάποιες αλλαγές αφού δεν πρόλαβα να ασχοληθώ. Η εφαρμογή του netflix που με ενδιαφέρει παραμένει η ίδια όμως.
Το νέο firmware είναι το 3,113
Βρήκα κάποιες πληροφορίες εδώ στο site της panasonic.

Αφορά και άλλα μοντέλα. Αν θέλετε σχολιάστε

τλκ με την 48AS640 που εχω ,παρολο που πηρε την αναβαθμιση (3,113),δεν παιζουν τα ελληνικα ...μονο τουρκικα και αγγλικα !τι μπορει να φταιει ?

Επεξ/σία από alada4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά πρέπει να παίζει. Νομίζω αυτή είναι και η δική μου στις 55 ίντσες. Δεν είμαι σίγουρος κιόλας αν είναι αυτή. Δεν είμαι σπίτι για να σου πω.

Πήγαινε μέσω Windiws και επέλεξε Ελληνικά. Πάτα pause στην τηλεόραση  όταν παίζει ταινία και με το βελάκι πήγαινε από κάτω. Πρέπει να σου βγάλει την επιλογή  Greek. Δοκίμασε τελευταίους τίτλους 

Απαράδεκτα πράγματα. Αν θες μετά ενημέρωσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...