Προς το περιεχόμενο

The Last of Us Part II [PS4]


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Ενημέρωση 05/07/2020
Καθώς το παιχνίδι έχει κυκλοφορήσει πλέον:

  • Συζητήστε σε ήπιους τόνους και κόσμια πάνω στις εντυπώσεις σας από αυτό.
  • Μην μπαίνετε σε άσκοπες κόντρες περί political correctness και συναφή.
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς, όπως haters, fan boys, κλπ.
  • Οτιδήποτε αφορά την πλοκή του παιχνιδιού πρέπει να μπαίνει σε spoilers.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

Παντως παιδια να πω την αληθεια δεν πιστευω οτι ο λογος που πηρε αναβολη το παιχνιδι ειναι λογο της καταστασης με τον κορωνοιο.Απλα βρηκαν πατημα για να δωσουν αναβολη.Μπορει να ειμαι λαθος αλλα νομιζω υπαρχουν αλλοι λογοι για την αναβολη που πηρε.Δινεις επι αοριστο αναβολη σε παιχνιδι που ειναι ετοιμο, που ειναι να κυκλοφορησει σε 2 μηνες.Να ειμαστε καλα πιστευω θα εχουμε μπει σε μια κανονικοτητα σε 2 μηνες.Δεν ειναι τεραστιο εμποδιο να μοιρασεις στα καταστηματα το παιχνιδι.Ακουγονται λιγο περιεργα αυτα.Οπως και να εχει πρωτα ο θεος κανα να ειμαστε ολοι οταν κυκλοφορησει θα πεσουν σαγονια με το αποτελεσμα.

νομιζω το επαοριστο ισα ισα σημαινει οτι δεν μπορεις να προδιαγραψεις το  ποτε θα κυκλοφορησεις το παιχνιδι...Απλα ειναι και δεδομενο οτι δεν προκειται να το κυκλοφορησουν Ιουλιο-Αυγουστο που νομιζω δεν ειναι καλη περιοδος για games...Δηλαδη αν δεν μπορεσουν να το κυκλοφορησουν στην ημερομηνια που ειπαν, μετα αναγκαστικα παει για φθινοπωρο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, xavier είπε

νομιζω το επαοριστο ισα ισα σημαινει οτι δεν μπορεις να προδιαγραψεις το  ποτε θα κυκλοφορησεις το παιχνιδι...Απλα ειναι και δεδομενο οτι δεν προκειται να το κυκλοφορησουν Ιουλιο-Αυγουστο που νομιζω δεν ειναι καλη περιοδος για games...Δηλαδη αν δεν μπορεσουν να το κυκλοφορησουν στην ημερομηνια που ειπαν, μετα αναγκαστικα παει για φθινοπωρο...

Με την κατάσταση που επικρατεί οι πεπατημενες τύπου δεν κυκλοφορούμε παιχνίδια τον Ιούνιο λόγω καλοκαιριού κλπ νομίζω πάνε περίπατο. Λογικά για αυτό τον λόγω έδωσαν indefinite delay για να προσδιορίσουν τι αγοραστική ικανότητα θα έχουν οι καταναλωτές κ σε ποια περίοδο πριν μείνουν αφραγκοι λόγω τον εξελίξεων .

 

Θέλω να πιστεύω ότι θα καταλάβουν ότι μόλις ο κόσμος συνέλθει από αυτό κατά το καλοκαίρι το τελευταίο πράγμα που θα θέλει είναι video games.

 

Οπότε αν δεν βγει Ιούλιο που για μένα είναι το πιο πιθανο,μετά Δεκέμβρη κλπ η βαλίτσα πάει πολύ μακριά για ένα έτοιμο κατά τα λεγόμενα τους παιχνιδι.οσο κάθεται τόσο θα πέφτουν οι μετοχές του όση προώθηση κ να φάει δεν θα είναι ποτέ το ίδιο όσο να το δώσει τη στιγμή που είναι "φρέσκο".και μεγάλη προσοχή σε reddit,4chan,gaf κλπ κλπ γίνεται χαμός από δήθεν συγγενείς που αραδιαζουν από endings μέχρι πότε θα έχει περίοδο η Ellie 

Δεν ισχύουν προφανώς αλλά ποτέ δε ξέρεις ποιός βλάκας θα πέσει μέσα 

 

 

Επεξ/σία από Thanofski
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 hours ago, Bourdoulas said:

Απλά λέγεται ότι ίσως έφαγε delay για να βγει σαν launch τίτλος και για το PS5. Που προσωπικά αμφιβάλλω, εκτός και αν δούλευαν ταυτόχρονα και την έκδοση για ps5. Πράγμα πολύ δύσκολο. 

Η αρχιτεκτονική μεταξύ PS4 και PS5 είναι κοινή. Δεν χρειάζεται remaster, αφού θα βάζεις το δισκάκι και θα παίζει σε καλύτερα γραφικά. Μια χαρά launch τίτλος θα μπορεί να είναι. 

3 hours ago, JohnVani18 said:

Ξεκίνησαν να κάνουν σε όλους που το πήραν ψηφιακά.

Πού το είδες; Δεν ισχύει αυτό. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Malthador είπε

Η αρχιτεκτονική μεταξύ PS4 και PS5 είναι κοινή. Δεν χρειάζεται remaster, αφού θα βάζεις το δισκάκι και θα παίζει σε καλύτερα γραφικά. Μια χαρά launch τίτλος θα μπορεί να είναι. 

Πού το είδες; Δεν ισχύει αυτό. 

Δεν έχεις άδικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Malthador είπε

Η αρχιτεκτονική μεταξύ PS4 και PS5 είναι κοινή. Δεν χρειάζεται remaster, αφού θα βάζεις το δισκάκι και θα παίζει σε καλύτερα γραφικά. Μια χαρά launch τίτλος θα μπορεί να είναι. 

Πού το είδες; Δεν ισχύει αυτό. 

παντου ειναι

https://www.ign.com/articles/sony-automatically-issuing-refunds-for-the-last-of-us-part-2-and-iron-man-vr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
4 minutes ago, xavier said:

 Εγώ είχα διαβάσει ότι τα δίνει στο balance του PSN, όχι στην κάρτα. Τέσπα, μπορεί να κάνω λάθος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει τέτοιο hype το παιχνίδι, που όποτε και να βγει θα πουλήσει σαν φρέσκο ψωμί.

Αν μάλιστα είναι και καλό; Άστο...

Εδώ έχουν περάσει 7 χρόνια (;) από την κυκλοφορία του πρώτου και ακόμα λέμε τι παιχνίδια ήταν αυτή;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 hours ago, Malthador said:

Πού το είδες; Δεν ισχύει αυτό. 

https://support.playstation.com/s/?language=en_US

Convinced? :P 

Capture.PNG.d44e56fecba8426c494bc92846522b5d.PNG

  

3 hours ago, Malthador said:

 Εγώ είχα διαβάσει ότι τα δίνει στο balance του PSN, όχι στην κάρτα. Τέσπα, μπορεί να κάνω λάθος. 

Αα αυτό εννοείς.. Νο κλου για το πού θα πάνε τα χρήματα.

Επεξ/σία από JohnVani18
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 7/4/2020 στις 5:18 ΜΜ, Malthador είπε

Η αρχιτεκτονική μεταξύ PS4 και PS5 είναι κοινή. Δεν χρειάζεται remaster, αφού θα βάζεις το δισκάκι και θα παίζει σε καλύτερα γραφικά. Μια χαρά launch τίτλος θα μπορεί να είναι. 

 

Αν και συμφωνώ 100% οτι μου μυρίζει μετακίνηση σε launch τίτλο για το part2, είμαι περίεργος για το πρώτο κομμάτι που αναφέρθηκες.

Μπορείς σε παρακαλώ να μου βρεις που περιγράφεται αυτού του είδους η υπηρεσία για τα παιχνίδια του PS5? Δηλαδή δεν θα έχουν διαφορετικές εκδόσεις τα παιχνίδια σε PS4 και PS5?

Επεξ/σία από DarthGRE
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
50 minutes ago, DarthGRE said:

Μπορείς σε παρακαλώ να μου βρεις που περιγράφεται αυτού του είδους η υπηρεσία για τα παιχνίδια του PS5? Δηλαδή δεν θα έχουν διαφορετικές εκδόσεις τα παιχνίδια σε PS4 και PS5?

Όχι ότι είναι του παρόντος νήματος, αλλά η κοινή λογική το λέει, δεν χρειάζεται να το δούμε γραμμένο κάπου. 

Αν το PS4 game τρέχει στο PS5 σε 4Κ/60 γιατί να υπάρχει PS5 remaster; 

Υπάρχει λόγος; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, DarthGRE είπε

Αν και συμφωνώ 100% οτι μου μυρίζει μετακίνηση σε launch τίτλο για το part2, είμαι περίεργος για το πρώτο κομμάτι που αναφέρθηκες.

Μπορείς σε παρακαλώ να μου βρεις που περιγράφεται αυτού του είδους η υπηρεσία για τα παιχνίδια του PS5? Δηλαδή δεν θα έχουν διαφορετικές εκδόσεις τα παιχνίδια σε PS4 και PS5?

We believe that the overwhelming majority of the 4,000+ PS4 titles will be playable on PS5. We’re expecting backward compatible titles will run at a boosted frequency on PS5 so that they can benefit from higher or more stable frame rates and potentially higher resolutions. We’re currently evaluating games on a title-by-title basis to spot any issues that need adjustment from the original software developers.

https://blog.us.playstation.com/2020/03/18/unveiling-new-details-of-playstation-5-hardware-technical-specs/

Φανταζομαι αυτο σημαινει by default καρφωμενο 30αρι  για αυτα που ειχαν αυτο το οριο και καρφωμενο 60αρι για τα variable frame rate, oσο και σταθερη αναλυση προς τα πανω οσα εχουν dynamic resolution.

Εκτος αν τα ξεκλειδωνουν με πατσακι.

Παντως για συγκεκριμενα παιχνιδια πιστευω οτι θα κανουν extra δουλιτσα τυπου remastered. Δηλαδη στο The last of us ισως να εχουν διαφορετικη εκδοση με RT κτλ. Θα δειξει.

 

 

 

3 λεπτά πριν, Malthador είπε

Αν το PS4 game τρέχει στο PS5 σε 4Κ/60 γιατί να υπάρχει PS5 remaster; 

Αν το καταφερνει αυτο ναι, αλλα δεν ειμαι σιγουρος οτι θα ειναι τοσο απλο. Μακαρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 minutes ago, PDS13 said:

Αν το καταφερνει αυτο ναι, αλλα δεν ειμαι σιγουρος οτι θα ειναι τοσο απλο. Μακαρι.

Ωραία, βγαίνει GoW Remaster για PS5 που θα τρέχει σε 4K/60 και RT, ενώ του PS4 θα τρέχει σε 2Κ/60 χωρίς RT. Το πρώτο θα κοστίζει 50 ευρώ, το δεύτερο 5 ευρώ. 

Ποιός θα αγοράσει το πρώτο; 

Επεξ/σία από Malthador
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...