Προς το περιεχόμενο

Οι πρώτες μετρήσεις με 7700Κ απογοητευτικές!!!


fallen4ngel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τόσο κράξιμο και τόση αντιπαράθεση για το τίποτα.

Το iphone δηλαδή κάθε χρόνο έρχεται με 50% ανανεωμένη αναβάθμιση; Ούτε 10% δεν πιάνει η κάθε σειρά στο αρχικό μοντέλο με το μοντέλο S. Οι αλλαγές φαίνονται από το 5 στο 6 και από το 6 στο 7 που προσωπικά δεν είναι λόγος να κάνει κάποιος την αλλαγή εάν εξαιρέσουμε τις ίντσες στο 5 - 5s.

To ίδιο ισχύει και στις τηλεοράσεις και στα ηχεία και στα monitor που έχουμε στα σπίτια μας και παντού. Ένα μάρκετινγκ είναι και εμείς οι τροφές για να μεγαλώσει.

 

Πριν 2 μήνες έκανα το νέο pc build και έβαλα i5 6500, τότε έτυχε να χρειάζομαι pc, τότε το έκανα και αυτό είναι όλο. Τώρα εάν κάποιος κάνει update στους επόμενους 3 μήνες θα πάει σε kaby lake και απλά θα έχει λίγο παραπάνω σε επιδόσεις. Γιατί να είναι τόσο κακό και γιατί επίσης ΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΑ με κάτι καινούργιο να πρέπει όοοολοι να σκέφτονται την αλλαγή; Αυτή είναι η ουσία πιστεύετε; Η skylake σειρά θα πουλάει τέρμα όλο το 2017. Συγγνώμη κιόλας άλλα είναι προτιμότερο κάθε χρόνο να υπάρχει το κάτι ελάχιστα καλύτερο, παρά να πας και να κάνεις build σε AMD που για να βγει ο  RYZEN πρέπει να κλείσει κάποιος μισή δεκαετία από την ζωή του. Όποιος γουστάρει, όποιος δεν γουστάρει ας κρατήσει τον επεξεργαστάκο που έχει και τέλος η ιστορία.

http://www.insomnia.gr/topic/633270-6500-%CF%83%CE%B5-6600%CE%BA/page-2

Αυτα απο ατομο που λεει οτι κλειδωμενες μητρικες οπως η δικη του B150 ειναι μια χαρα για overclock :) (σχολιο 17)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 431
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Και 100 lanes να βάλουν στο Chipset αυτό θα εξακολουθεί να συνδέετε με το CPU μέσο DMI 3.0 (4x PCIe Gen 3.0).

 

 

http://www.hwbox.gr/reviews/motherboards/39541-gigabyte-aorus-z270-gaming-9-review.html

Δεν εννοούσα αυτό σαν review αλλά τέλος πάντων.

Εμένα μου έμεινε αυτό

"Μετάνιωσα που δεν έδωσα τα 30 ευρώ παραπάνω για τον 6600Κ."

 

Και τώρα που θέλει Κ χωρίς Ζ μητρική θα έχει σε λίγο ποστ "Μετάνιωσα που δεν έδωσα τα Χ ευρώ παραπάνω για το Ζ."

 

Δεν πειράζει θα έχουμε θέματα να διαβάζουμε όσο υπάρχουν και αυτοί!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.insomnia.gr/topic/633270-6500-%CF%83%CE%B5-6600%CE%BA/page-2

Αυτα απο ατομο που λεει οτι κλειδωμενες μητρικες οπως η δικη του B150 ειναι μια χαρα για overclock :) (σχολιο 17)

Οφτοπικ είσαι, ξυπνοπούλι επίσης, το ένα θέμα το πετάς μέσα στο άλλο, μπάχαλο είσαι φίλε.

Για να καταλάβω την βρίσκεις να ψαχουλεύεις προφίλ; Και που κολλάει το ένα θέμα με αυτό στο οποίο είμαστε; Που θες να καταλήξεις; Είπα κάπου πως θέλω να κάνω overclock τον 6500? Η μητρική είναι κλειδωμένη; Ρώτησες την ίδια και σου απάντησε;

 

Λοιπόν για να τελειώνουμε, βολτάρισε τις εξυπνάδες σου εκεί που σε παίρνει και άσε την κλειδωμένη μητρική μου να την κάνω ότι θέλω όταν αποφασίσω να κουμπώσω διαφορετικό επεξεργαστή.  :)

Δεν εννοούσα αυτό σαν review αλλά τέλος πάντων.

Εμένα μου έμεινε αυτό

"Μετάνιωσα που δεν έδωσα τα 30 ευρώ παραπάνω για τον 6600Κ."

 

Και τώρα που θέλει Κ χωρίς Ζ μητρική θα έχει σε λίγο ποστ "Μετάνιωσα που δεν έδωσα τα Χ ευρώ παραπάνω για το Ζ."

 

Δεν πειράζει θα έχουμε θέματα να διαβάζουμε όσο υπάρχουν και αυτοί!!

Είναι προτιμότερο να διαβάζεις θέματα που τα θεωρείς ότι να ναι, παρά να προτείνεις hardware σε κόσμο που στο τέλος θα αναρωτιέται... υπάρχει μεγάλη μερίδα με άτομα που νομίζουν πως τα ξέρουν όλα, όσο υπάρχουν και αυτοί το insomnia θα έχει κίνηση. Αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οφτοπικ είσαι, ξυπνοπούλι επίσης, το ένα θέμα το πετάς μέσα στο άλλο, μπάχαλο είσαι φίλε.

Για να καταλάβω την βρίσκεις να ψαχουλεύεις προφίλ; Και που κολλάει το ένα θέμα με αυτό στο οποίο είμαστε; Που θες να καταλήξεις; Είπα κάπου πως θέλω να κάνω overclock τον 6500? Η μητρική είναι κλειδωμένη; Ρώτησες την ίδια και σου απάντησε;

 

Λοιπόν για να τελειώνουμε, βολτάρισε τις εξυπνάδες σου εκεί που σε παίρνει και άσε την κλειδωμένη μητρική μου να την κάνω ότι θέλω όταν αποφασίσω να κουμπώσω διαφορετικό επεξεργαστή.  :)

 

 

Προφανως και το σχολιο μου ηταν εκτος θεματος γιαυτο και η επομενη απαντηση μου μπηκε σε spoiler.

Τωρα για τα περι εξυπναδων,κλειδωμενων μητρικων για oc και τα λοιπα ας κρινουν οι υπολοιποι που συμμετειχαν και στο αλλο θεμα(το οποιο ανοιξες μεν για δικο σου θεμα αλλα δεν βλεπω να απαντας,κοινως τσαμπα ασχοληθηκαν οσοι ασχοληθηκαν).

 

Α και για να ειμαστε σωστοι,και το δικο σου σχολιο εκτος θεματος ειναι.

 

 

 

Ειμαστε σε θεμα που αφορα συγκεκριμενο επεξεργαστη και επιδοσεις αυτου.Ουτε εχει καμια σχεση η συγκριση με iphone,τηλεορασεις κλπ ή οι amd που δεν εχουν βγει καν.

Με λιγα λογια ειναι θεμα που αφορα συγκεκριμενο επεξεργαστη και σε ποιους απευθυνεται,οχι αν καλα κανουν που βγαινουν οι kaby lake ή οχι.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θίχτηκε ο εγωισμός σου; Δεν πειράζει ξύδι.

Τι έχουμε πει 100 φορές δημόσιο φόρουμ είναι γράφει ο καθένας ότι θέλει και είναι έτοιμος να ακούσει/διαβάσει τυχόν διαφορετικές απόψεις.

Κούμπωσε ότι θέλεις δεν σου είπε κανείς όχι, περιμένω το νέο σου θέμα ;)

Τόσο κράξιμο και τόση αντιπαράθεση για το τίποτα.

Το iphone δηλαδή κάθε χρόνο έρχεται με 50% ανανεωμένη αναβάθμιση; Ούτε 10% δεν πιάνει η κάθε σειρά στο αρχικό μοντέλο με το μοντέλο S. Οι αλλαγές φαίνονται από το 5 στο 6 και από το 6 στο 7 που προσωπικά δεν είναι λόγος να κάνει κάποιος την αλλαγή εάν εξαιρέσουμε τις ίντσες στο 5 - 5s.

To ίδιο ισχύει και στις τηλεοράσεις και στα ηχεία και στα monitor που έχουμε στα σπίτια μας και παντού. Ένα μάρκετινγκ είναι και εμείς οι τροφές για να μεγαλώσει.

 

Πριν 2 μήνες έκανα το νέο pc build και έβαλα i5 6500, τότε έτυχε να χρειάζομαι pc, τότε το έκανα και αυτό είναι όλο. Τώρα εάν κάποιος κάνει update στους επόμενους 3 μήνες θα πάει σε kaby lake και απλά θα έχει λίγο παραπάνω σε επιδόσεις. Γιατί να είναι τόσο κακό και γιατί επίσης ΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΑ με κάτι καινούργιο να πρέπει όοοολοι να σκέφτονται την αλλαγή; Αυτή είναι η ουσία πιστεύετε; Η skylake σειρά θα πουλάει τέρμα όλο το 2017. Συγγνώμη κιόλας άλλα είναι προτιμότερο κάθε χρόνο να υπάρχει το κάτι ελάχιστα καλύτερο, παρά να πας και να κάνεις build σε AMD που για να βγει ο RYZEN πρέπει να κλείσει κάποιος μισή δεκαετία από την ζωή του. Όποιος γουστάρει, όποιος δεν γουστάρει ας κρατήσει τον επεξεργαστάκο που έχει και τέλος η ιστορία.

Είπε ο γάιδαρος τον πετεινό κεφαλα!!!

Σε πείραξε η off topic όπως λες απάντηση στο off topic ποστ που έκανες.

Fuck logic!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Review του G4560 https://www.computerbase.de/2017-01/intel-pentium-g4560-test-kaby-lake/

 

Για 70-80€ είναι πολύ καλά imo. Δε βρίσκω λόγο κάποιος gamer να δώσει 40-50€ παραπάνω για i3.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Review του G4560 https://www.computerbase.de/2017-01/intel-pentium-g4560-test-kaby-lake/

 

Για 70-80€ είναι πολύ καλά imo. Δε βρίσκω λόγο κάποιος gamer να δώσει 40-50€ παραπάνω για i3.

 

Όπως έχω ξαναπεί, ο μόνος Kabylake που αξίζει. 

Μόλις μπορέσω θα κτυπήσω έναν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια εγω που εχω ενα συστημα 6 χρονια με εναν i7-2600k 8gb ram ssd kai prosfata exvsa mia gtx-1070oc το μηχανημα πεταει παντου. Και σε αναλυση 2550*1440. Το λεω γιατι ελεγα να κανω και το τελευταιο βημα για mobo και επεξεργαστη γιατι μου λεγανε για bottleneck και ιστοριες. Αν θα κανατε το βημα θα πηγαινατε για 7700 η για 6700??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια εγω που εχω ενα συστημα 6 χρονια με εναν i7-2600k 8gb ram ssd kai prosfata exvsa mia gtx-1070oc το μηχανημα πεταει παντου. Και σε αναλυση 2550*1440. Το λεω γιατι ελεγα να κανω και το τελευταιο βημα για mobo και επεξεργαστη γιατι μου λεγανε για bottleneck και ιστοριες. Αν θα κανατε το βημα θα πηγαινατε για 7700 η για 6700??

Απο τη στιγμή που δεν έχω πρόβλημα θα περίμενα ryzen ή και cannon lake για να αποφασίσω. Έτσι και αλλιώς στην ανάλυση που παίζεις το βάρος πάει στην GPU περισσότερο.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια εγω που εχω ενα συστημα 6 χρονια με εναν i7-2600k 8gb ram ssd kai prosfata exvsa mia gtx-1070oc το μηχανημα πεταει παντου. Και σε αναλυση 2550*1440. Το λεω γιατι ελεγα να κανω και το τελευταιο βημα για mobo και επεξεργαστη γιατι μου λεγανε για bottleneck και ιστοριες. Αν θα κανατε το βημα θα πηγαινατε για 7700 η για 6700??

 

Σε σώζει το hyper-threading. Δοκίμασε και χωρίς να δεις διαφορές στα πιο πρόσφατα games.

Εγώ δεν θα αγόραζα αν δεν έβλεπα πρώτα τους ΖΕΝ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Battlefield 1 τρωει μπουκαλα η καρτα γραφικων.Πολυ δυνατος τελικα ο Pentium.

Πλάκα κάνεις προφανώς ε;

Συγνώμη που ρωτάω αλλά πλέον δεν ξέρω πότε μιλάει σοβαρά κάποιος και πότε όχι με τόσα που διαβάζω εδώ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...