Προς το περιεχόμενο

LG 55EG910V @ 1249euro@kotsovolos


Iskovery

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δεν υποστηρίζει 4Κ και HDR. Μεγάλα μειονεκτήματα και τα δύο.  Αρχίζει το ξεστοκάρισμα όπως φαίνεται και προβλέπω να πέφτει και ακόμη χαμηλότερα μέσα στο 2017.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ειναι OLED, αλλα δεν ειναι ολα τα αλλα (σχεδον) απαραιτητα πλεον για την εποχη. Δεν θα την αγοραζα στην τιμη αυτη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχουν ακομα θεματα οι oled. ακομη και πιο κατω δεν θα την αγοραζα.

περιμενετε να ωριμασει λιγο η τεχνολογια.

αναμενεται και αλλες εταιρειες να πανε σε oled παντως

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι θέματα έχουν δηλ. οι OLED? Τη στατική εικόνα και τη χαμηλή φωτεινότητα;

Εγώ που την έχω δει κι από κοντά θα την αγόραζα άνετα. Καλύτερα που δεν είναι 4Κ, να μην δουλεύει και ο upscaler και παράγει artifacts. Το μόνο που με προβληματίζει είναι το judder, γιατί δεν κάνει καλό pull-down από ότι διαβάζω και θα πρέπει να την έχεις με πηγή 24Hz.

 

Πιθανόν να ακολουθήσουν κι άλλες προσφορές σε OLED ή και άλλα καταστήματα γιατί πρέπει να έχει βγάλει προωθητική η LG.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι θέματα έχουν δηλ. οι OLED? Τη στατική εικόνα και τη χαμηλή φωτεινότητα;

Εγώ που την έχω δει κι από κοντά θα την αγόραζα άνετα. Καλύτερα που δεν είναι 4Κ, να μην δουλεύει και ο upscaler και παράγει artifacts. Το μόνο που με προβληματίζει είναι το judder, γιατί δεν κάνει καλό pull-down από ότι διαβάζω και θα πρέπει να την έχεις με πηγή 24Hz.

να στο πω ξεκαθαρα...χαλανε ευκολα ειδικα οι πιο παλιες σειρες σαν αυτη εδω του θεματος!

υπαρχουν πολλες επιστροφες. αυτα ειναι παιδικες ασθενειες της νεας τεχνολογιας

δεν εννοουσα απο θεμα ποιοτητας. εννοειται οτι ειναι οτι καλυτερο σαν τεχνολογια και θα επικρατησει τα επομενα χρονια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ας επαιζε γυρω στα 1000€ και θα ηταν διαφορετικη η συζητηση.....οπως στη γερμανια στις 29/11.

πηγαινετε απλα σε ενα μαγαζι να την δειτε απο κοντα ....και μετα πειτε αν ειναι χαλια ή μονο fhd κτλ.

ατιμη φτωχια :mad:

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

onτως οι oled ειναι πολυ νωρις ακομα για αγορα. εκτος και υπαρχει χρημα για πεταμα :P

το μεγαλο προβλημα του ghosting στην γρηγορη εναλλαγη εικονων δεν εχει λυθει ακομα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουν περασει απο τα χερια μου αρκετες τηλεπρασεις. Μερικες απο αυτες ειναι panasonic 50" g20, 50" vt30, samsung samsung 55" d8000, 55" f6500 lg 65" u850 4κ. Ολες αυτες δεν εχουν καμια σχεση με την oled που την εχω απο τον μαρτιο και θα την αλλαξω οταν μπορω να παρω κατι αντιστοιχο στις 65 ιντσες. 

Να παραθεσω  οτι αυτη ειναι η αποψη μου την οποια αποκτησα απο χρηματα που εχω ξοδεψει και τις εχω αγορασει και οχι απο το τι λεει καθε review σε καποιο φορουμ και το αναμασανε οσοι το διαβαζουν.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

onτως οι oled ειναι πολυ νωρις ακομα για αγορα. εκτος και υπαρχει χρημα για πεταμα :P

το μεγαλο προβλημα του ghosting στην γρηγορη εναλλαγη εικονων δεν εχει λυθει ακομα!

Πρεπει μαλλον να ρθεις να δεις μια ταινεια στην δικια μου 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...