Προς το περιεχόμενο

Τι θα κάνετε παραμονή πρωτοχρονιάς(βράδυ)


giannis2429

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εσύ μπορεί να ειρωνεύεσαι mr cool αλλά ναι οι η.π.α. είναι ότι χειρότερο για τον πλανήτη από όλες τις απόψεις !! εδώ στην ελλαδιτσα έχουμε πολλά μπουμπούκια (εγωιστο)καλοαναθρεμμένα εξαιτίας των προτύπων που επιβάλλονται απο κυρίαρχους ιδεολογικούς μηχανισμούς.

 

Εξωτερικές επιρροές μόνο στην Βόρεια Κορέα μπορεί να μην υπάρχουν.

Οπουδήποτε αλλού είναι δεδομένες.

Και αν δεν είναι αμερικάνικες θα είναι ρώσικες, αγγλικές, γαλλικές, νιγηριανές ή νεπαλέζικες.

Αν δεν μπορεί η κάθε κοινωνία να φιλτράρει τα διάφορα ερεθίσματα δεν της φταίει ο "κακός ξένος" αλλά ο "κακός της καιρός"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω σκέφτομαι να προμηθευτώ και σκουφο αγιου βασιλη και να βγω με αυτόν για ποτο.

 

Aμα καμια σηκώνει χαβαλέ θα πάω να της πω ότι είμαι ο άγιος βασιλης και τι δωρο θέλει να της φέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσύ μπορεί να ειρωνεύεσαι mr cool αλλά ναι οι η.π.α. είναι ότι χειρότερο για τον πλανήτη από όλες τις απόψεις !! εδώ στην ελλαδιτσα έχουμε πολλά μπουμπούκια (εγωιστο)καλοαναθρεμμένα εξαιτίας των προτύπων που επιβάλλονται απο κυρίαρχους ιδεολογικούς μηχανισμούς.

giphy.gif

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aμα καμια σηκώνει χαβαλέ θα πάω να της πω ότι είμαι ο άγιος βασιλης και τι δωρο θέλει να της φέρω.

 

Ξέρω πού θα πας παραμονή πρωτοχρονιάς..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που θελω να καταληξω, ολα αυτα ειναι αμερικανιστικα, χριστουγεννα, αγιος βασιλης, χιονια....οποτε τα βλεπουμε τοσα χρονια απο μικροι στις ταινιες και λογικο ειναι να εχουν μπει μεσα στο κεφαλι μας....χιονι, τυφωνες και αλλα καιρικα φαινομενα θεωρουνται ακραια, οποτε δεν θα ηταν καλο να τα θελουμε οι ανθρωποι, αν ειναι να συμβουν οκ....αλλα οχι να τα θεωρουμε και ρομαντικα επειδη ετσι τα δειχνουν στις βρωμοταινιες τους....για φανταστειτε να δειχναν απο παλια σε παραθαλλασιες περιοχες, κυκλωνες, τυφωνες και να λεγαν...αααχχ τα ποιο ωραια χριστουγεννα......χαχαχαχαχα

Εμενα πιο πολυ μου φερνουν νοσταλγικες αναμνησεις απο οταν ημουν μικρος και μαζευομασταν ετσι στην θεια μου. Δεν θα ελεγα πως εχει να κανει με ταινιες η ο,τι σχετικο με χειραγωγηση τελος παντων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρω πού θα πας παραμονή πρωτοχρονιάς..

 

Ακομα εκτος Αθηνων θα είμαι οποτε μάλλον δεν θα πάω εκει που φαντάζεσαι. Εντάξει στην Αθηνα εχει ωραια μαγαζια στην επαρχια κοιτάνε να σε πιάσουν στον ύπνο αλλα ένας που έχει ζησει Αθηνα και έχει μεγαλώσει εκει δεν πιάνεται.

 

Εκεινο που φανταζομαι εγω είναι για κανα ποτάκι σε κανα τοπικο μαγαζι εδώ (πάλι θα μάθει ολο το χωριο εννοείται που θα διασκεδάσουμε) ... οποτε δεν θα ξέρεις μονο εσυ που θα πάω αλλα και ολοκληρο το χωριο εδώ.... θα μου τα λενε μετα στη δουλεια πηγες εκει .... εκανες αυτό εκανες εκεινο όπως το Σαββατο που μας πέρασε :cry:

 

μλκα σοβαρα ΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΚΑΙ ΜΕΝΟΥΝ ΕΠΑΡΧΙΑ???? σημερα στο γυμναστηριο ειδα εκεινη που πηγα το μεσημερι να πακετάρω κατι με την γενικη ταχυδρομικη (μαλλον θα έφερε κανα κουτι πρωτεϊνες για τους σφιχτες) :cry:

 

στην αθηνα πας φιλε κάνεις τα πεσιματα σου τιποτα δεν ξέρει κανεις την άλλη μερα που πηγες και τι έκανες ... εδώ ο ενας ξέρει τον άλλον μια μαλακια να κάνεις την έκατσες. Ειμαι πολύ προσεκτικος στις κινησεις μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα εκτος Αθηνων θα είμαι οποτε μάλλον δεν θα πάω εκει που φαντάζεσαι.

 

Ένα δάκρυ κύλησε από το μάτι των απανταχού ντιντεβιλοφάνζ :cry:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την πρωτοχρονιά θα είμαι στις ΗΠΑ και το ΣΚ θα πάμε NYC.

 

Κακές επιρροές...

Σαπίλα. Θα πιείς και κόκακόλα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...