Προς το περιεχόμενο

Η Apple θα χρεώνει 69$ για την αντικατάσταση ενός χαμένου AirPod


Sintranil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια λογική τιμή θα ήταν 30$/ακουστικό ουτως ωστε κάθε εβδομάδα να "χάνεις" κι απο ένα και να έπαιρνες καινούργιο ζευγάρι με 60$. Την επόμενη εβδομάδα τα ξαναχάνεις ξανα μανα καινούργιο με 60$. Την παραπόμενη παμε πάλι καινούργιο ζευγάρι με 60$. Αλλα είναι τοσο τσιγγουνηδες εκει στο Cupertino που ουτε μια κομπίνα δεν μπορείς να κανεις...ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΕΡΔΟΣ ελεος!

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 107
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μια λογική τιμή θα ήταν 30$/ακουστικό ουτως ωστε κάθε εβδομάδα να "χάνεις" κι απο ένα και να έπαιρνες καινούργιο ζευγάρι με 60$. Την επόμενη εβδομάδα τα ξαναχάνεις ξανα μανα καινούργιο με 60$. Την παραπόμενη παμε πάλι καινούργιο ζευγάρι με 60$. Αλλα είναι τοσο τσιγγουνηδες εκει στο Cupertino που ουτε μια κομπίνα δεν μπορείς να κανεις...ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΕΡΔΟΣ ελεος!

 

Kαλύτερα με τα λεφτά αυτά να αγοράζεις ασύρματα bluetooth Sony και JBL που σίγουρα έχουν καλύτερη ποιότητα ήχου από ότι τα AirPods

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά, μιας και φταίει η Apple αν θα τα χάσεις και θα έπρεπε να σου δίνει νέο δωρεάν φαντάζομαι...  :ph34r:

nope... απλα τοσα πραγματα ειναι wireless και εχουν μοντελα built in για να μην τα χανεις. Πχ τα smartwatch δεν εχουν ειδοποιησεις οταν τα ξεχνας καπου ή αν ξεχνας καπου το κινητο σου? Απλο (δεν ξερω τωρα ποιος ανθρωπος θα ξεχνουσε το ρολοι του καπου αλλα anyway... the feature is there and some find it useful. Εγω που ξεχναω πολυ θα μου φαινοταν πρακτικο)

κάπου ~40$ να κάνουν πραγματικά 

κσι τα υπολοιπα τα πληρωνεις για το λογοτυπο (που να μην λεω ψεματα, μου αρεσει και εμενα)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εγώ πάντως για την ώρα δεν είμαι σίγουρος για το αν μου αρέσει το αισθητικό τους κομμάτι και ειδικά η "ουρά" τους που κρέμεται αρκετά προς τα κάτω...

 

Πρέπει να τα δω από κοντά! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως για την ώρα δεν είμαι σίγουρος για το αν μου αρέσει το αισθητικό τους κομμάτι και ειδικά η "ουρά" τους που κρέμεται αρκετά προς τα κάτω...

 

Πρέπει να τα δω από κοντά! :)

Εμενα το μονο που με χαλαει ειναι οτι δεν βγαινουν σε μαυρα  δλδ αν τα εβγαζε σε jet black  θα ηταν θεμα .Φυσικα θα τα παρω μολις ερθουν γιατι ειναι κατι που κανω χρηση σε καθημερινη βαση .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εμενα το μονο που με χαλαει ειναι οτι δεν βγαινουν σε μαυρα  δλδ αν τα εβγαζε σε jet black  θα ηταν θεμα .Φυσικα θα τα παρω μολις ερθουν γιατι ειναι κατι που κανω χρηση σε καθημερινη βαση .

 

Και πέρα απο την αισθητική, αμέσως μετά θα ανησυχήσω για την ποιότητα του ήχου. Αν για παράδειγμα ακούγονται όπως τα κλασικά ενσύρματα της apple που έρχονται στη συσκευασία με το iphone, ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση να τα αγοράσω. Θα τους δώσω μια ευκαιρία μόνο αν είναι έστω λίγο καλύτερα στον ήχο από τα απλά και ιδιαίτερα στο θέμα του bass. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πέρα απο την αισθητική, αμέσως μετά θα ανησυχήσω για την ποιότητα του ήχου. Αν για παράδειγμα ακούγονται όπως τα κλασικά ενσύρματα της apple που έρχονται στη συσκευασία με το iphone, ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση να τα αγοράσω. Θα τους δώσω μια ευκαιρία μόνο αν είναι έστω λίγο καλύτερα στον ήχο από τα απλά και ιδιαίτερα στο θέμα του bass. 

 

Eνδέχεται να γλιστράνε όπως με τα ενσύρματα λόγω υλικού.

 

Κάτι μου λέει ότι δεν είναι τυχαίο που ανακοίνωσαν ότι "θα χρεώνει 69$ για την αντικατάσταση ενός χαμένου AirPod" - είναι σαν μας λένε ότι επειδή ξέρουμε ότι γλιστράνε ότι πολύ πιθανόν θα πέσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανάκριβα!! Αλλά με το λανσάρισμα αυτό καθιερώνει τα ασύρματα stereo ακουστικά στο ευρύ κοινό (γίνονται δηλαδή trend) οπότε και διάφορες εταιρίες θα δημιουργήσουν η θα βελτιώσουν κι αυτές τα ασύρματα ακουστικά τους και στο μέλλον θα δούμε φθηνότερα και ποιοτικότερα προϊόντα. Σαν τεχνολογία σίγουρα δεν είναι καινούργια αλλά από τη στιγμή που η Apple δημιουργεί και προωθεί προιόν με το brand name της σίγουρα θα υπάρξει R&D βελτίωση σε όλα τα κομμάτια απο τα οποία αποτελείται (Bluetooth version, ηχος, αυτονομία κλπ) από όλες τις εταιρίες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Eνδέχεται να γλιστράνε όπως με τα ενσύρματα λόγω υλικού.

 

Κάτι μου λέει ότι δεν είναι τυχαίο που ανακοίνωσαν ότι "θα χρεώνει 69$ για την αντικατάσταση ενός χαμένου AirPod" - είναι σαν μας λένε ότι επειδή ξέρουμε ότι γλιστράνε ότι πολύ πιθανόν θα πέσει

 

Δεν θα γλιστράνε εύκολα γιατί δεν έχουν κανένα επιπλέον βάρος από καλώδιο ή χειριστήριο, όπως έχουν τα περισσότερα bt. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως και το γλιστρανε ευκολα ειναι σχετικο .Εμενα σε διαδρομο πανω δεν μου εχουν γλιστρησει ποτε ουτε σε βουνο ...

Αντιθετα τις μονες φορες που βγηκαν απο τα αυτια μου ειναι γιατι καπου πιαστηκε το καλωδιο στα χερια μου η' οπουδηποτε αλλου .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλύτερα με τα λεφτά αυτά να αγοράζεις ασύρματα bluetooth Sony και JBL που σίγουρα έχουν καλύτερη ποιότητα ήχου από ότι τα AirPods

 

Συμφωνω απολυτα αλλα δεν ειναι ψειρες.. Εδω μιλαμε για ψειρες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πρώτα reviews πάντως αναφέρουναι ότι είναι ένα αξιόλογο προϊόν. Μιλάνε για εξαιρετικά αξιόπιστη σύνδεση ΒΤ, καλή ποιότητα ήχου και μπαταρία 5 ωρών ενώ αλλά τα παρόμοια πχ τα Samsung κυμαίνονται στις 1,5 με 2 ώρες και η τιμή τους είναι παρόμοια με τις άλλες προτάσεις την αγοράς. Τα ΒΤ ακουστικά που ενώνονται μεταξύ τους με ένα καλώδια για μένα δεν είναι και τόσο wireless.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξει, για προιον apple δεν ειναι εκτος πραγματικοτητας η τιμη.. σιγουρα υπαρχουν αλλα πολυ καλυτερα του ειδους ειδικα απο αποψη ποιοτητας ηχου και σε καλυτερη τιμη, αλλα καθενας οπως τη βρισκει...πχ εγω εδωσα 150 πριν ενα μηνα για apt-x bluetooth καλωδιο μονο για τα westone μου παραλογο? naah

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...