Προς το περιεχόμενο

Han Solo: A Star Wars Story


nickarmy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 252
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα ήθελα να βγει πρώτα Spin-off με τον Ewan, να φάει κόψιμο του Boba και μετά τέλος...

Επεξ/σία από ThReSh
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Εντάξει αξιοπρεπής ταινία δράσης αλλά σίγουρα όχι block-buster τύπου star wars που να χρειάζεται να το δεις στο σινεμά!

Βλέπεται πολύ άνετα πάντως.

7/10 από εμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δε μπορώ να πω ότι αμα δεν την έβλεπα δε θα μάθαινα και κάτι το φοβερό για τον Σόλο. Η ταινία δεν προσφέρει πραγματικά τίποτα καινούριο. Σαφώς κατώτερη απ ολα τα τελευταία SW. Η μόνη σκηνή που μαρεσε ήταν η ολίγων δευτερολέπτων σκηνή με τη μάχη όταν ήτανε "φαντάρος" και κάποια σκηνικά easter egg, όπως και κάνα δυο με το Millennium Falcon [ το οποίο πάλι η παρουσίαση του ήταν χλιαρή ]. Βγάζει μπαμ, μάτι ότι έχουν κόψει πάρα πολλές σκηνές καθώς σε ορισμένα σημεία δεν υπάρχει ομαλή συνοχή, ασύνδετες εικόνες και πλάνα που απλά μπήκαν μετά για να δέσουν τα γεγονότα. Γενικώς βγάζει μια προχειρότητα, μια βιασύνη και φαίνεται πλήρως το θέμα με την αλλαγή σκηνοθετών κ.ο.κ. 

Δεν προσφέρει κάτι νέο στο χαρακτήρα του Σόλο. Όλοι γίνονται brothers in arms, κολληταρια μέσα σε κυριολεκτικά λιγότερο από 5 λεπτά πραγματικού χρόνου. Οι χαρακτήρες "κλειδιά" πχ Λαντο δεν αναπτύχθηκαν καθόλου, ούτε μάθαμε και τίποτα που δεν γνωρίζαμε.. Όπως και σχεδόν για όλους τους υπόλοιπους. Ουσιαστικά πήραν ότι γνωρίζαμε ήδη off screen και μας το "έδειξαν" ξανά. 

Επίσης προσωπικά με χάλασε το γεγονός ότι είχε αίσθηση προχειρότητας στα πάντα εκτός των οπτικών εφέ όπου ήταν μια χαρά, δεν είχα κάποιο παράπονο. 

Γενικώς ευχάριστη no brain περιπέτεια, με θέματα πλοκής την οποία και να μη δει κάποιος φαν του Σολο δε θα χάσει και τίποτα.

+ Μαρεσε η σκηνή με τον Darth Maul στο τέλος αλλά κι αυτό θα μπορούσε να είχε προβληθεί καλύτερα σα γεγονός. 

+ Είχε σωστή χρήση του κλασσικου soundtrack, και στα σημεία όπου υπήρχε μουσική επένδυση υλοποιήθηκε όμορφα.

- Ο Τσουι μου φαίνεται χειρότερος οπτικά από αυτόν του 4 για παράδειγμα. Δε ξέρω ήταν σαν ψιλός άχαρος με τρίχες με τη στολή. Έβγαζε λίγο κάτι το μη φυσικό

+ - Δε μπορώ να πω ότι είχε ΤΗΝ ερμηνεία ο Ehrenreich, δεν τον έχω δει σε άλλη ταινία προσωπικά, ούτε κρύο ούτε ζέστη. Ήταν απλά ΟΚ. Περισσότερο μου έδωσε την εντύπωση ότι ήταν ξύλινος και κάπως αδιάφορος, άγευστος.

+ Woody Harrelson ως Beckett, Donald Glover ως Lando μαρεσε σαν ερμηνεία αλλά και πάλι ήθελα να δω λίγο backstory περισσότερο.

- Emilia Clarke, ως Qi'ra υποκριτικά χααααλλλιιιααα. Δε ξέρω η Ντανι ή την έχουμε συνηθίσει στο GoT και μας φαίνονται κάπως άλλοι ρόλοι ή δε το έχει και πολύ με την ηθοποιία. 

+ Αγαπημένες λεπτομέρειες όσες είχε τέλος πάντων, τα ζάρια, Kessel Run in 12 Parsecs, Millennium Falcon Τσουι και Χαν δίπλα δίπλα, και το κλασικό  blaster πιστόλι [ DL-44 heavy blaster pistol ] < το οποίο απλά του το έδωσαν, αυτή την εντύπωση μου έδωσε για iconic weapon του franchise/αλλά και του χαρακτήρα, λίγο κάπως αυτό >

Υ.Γ. Δεν τον πετσοκοψε στη μέση σαν ψάρι ο Obi wan Kenobi;

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πρώτη φορα δεν μπόρεσα να παλέψω SW ταινία, ακόμα και οι προηγούμενες (-Rogue που ήταν fine) που δεν μου άρεσαν καθόλου κάπως με λίγο υπομονή βλέπονται...ούτε στην μέση δεν έφτασα. Μάλλον με κούρασε η Disney. So sad :(

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφορά σε κείμενο

- Emilia Clarke, ως Qi'ra υποκριτικά χααααλλλιιιααα. Δε ξέρω η Ντανι ή την έχουμε συνηθίσει στο GoT και μας φαίνονται κάπως άλλοι ρόλοι ή δε το έχει και πολύ με την ηθοποιία. 

ειναι κακη ηθοποιος. but b00bs..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, KilliK είπε

ειναι κακη ηθοποιος. but b00bs..

p**ssy pass

γιατί b88bs πλάκα εντελώς 

Άσε που εμφανισιακά αν βρεις σωστές φωτογραφίες χωρίς πολύ σοβά έχει σπάσει πολύ ήδη και είναι σχετικά μικρή, καθώς πήρε κιλά, έκανε και μπρατσακις. :P

Ειλικρινά αν δεν είχε γίνει γνωστή λόγω GoT θα ήταν χειρότερη και απο κομπάρσο σε ταινίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα στο GOT μου φαινεται παρα πολυ ομορφη , οταν βλεπω φωτογραφιες απο κανονικη ζωη ειναι ψιλο αδιαφορη(αναλογικα παντα με αλλες). Τι σκ@τα φιλτρα βαζουν στο GOT;

Οσο για το Solo πραγματικα τιποτα το ιδιαιτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια μπορει καποιος να μου εξηγησει τι ακριβως ειδα ?Τι πατατα ηταν αυτη.Απο τις χειροτερες ταινιες που εχω δει πραγματικα.Την περιμεναμε να την δουμε με κατι φιλους επιτηδες,καθως μετα το episode 8,ειπαμε τελος τα star wars στο σινεμα,δεν δινουμε αλλα λεφτα στην disney,ξεραμε οτι ηταν κακη αλλα δεν περιμεναμε αυτο το πραγμα.Τουλαχιστον ηταν καλες οι πιτσες που παραγγειλαμε.😁

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, dekulinkgr είπε

Ρε παιδια μπορει καποιος να μου εξηγησει τι ακριβως ειδα ?Τι πατατα ηταν αυτη.Απο τις χειροτερες ταινιες που εχω δει πραγματικα.Την περιμεναμε να την δουμε με κατι φιλους επιτηδες,καθως μετα το episode 8,ειπαμε τελος τα star wars στο σινεμα,δεν δινουμε αλλα λεφτα στην disney,ξεραμε οτι ηταν κακη αλλα δεν περιμεναμε αυτο το πραγμα.Τουλαχιστον ηταν καλες οι πιτσες που παραγγειλαμε.😁

Χειροτερο απ το last jedi? Εχει αυτο το ιδιο μονταζ για λοβοτομημενους? 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...