Προς το περιεχόμενο

Αρβύλες timberland


Dinos_12345

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 59
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μια χαρά παπούτσια ήταν.

 

Εννοείται για να μη σε χτυπήσουν τα παίρνεις 1 νουμερο μεγαλύτερα. Και βαλε και κανένα πατο σιλικόνης.

 

Oh wait. Τα μπερδεψα με τα αρβυλα του στρατού!

 

Χωρίς πλάκα ειναι πολυ βολικό και νομίζω κομψό - στην αισθητική μου - παπούτσι. Καποτε τα φορούσα καθε μέρα και έκανα 3-4 χμ περπάτημα, για φροντιστήρια. Το μονο παράπονο είναι οτι ειχα κάνει 1-2 φουσκαλες στο κατω μέρος των ποδιων. Οποτε οι πάτοι ισως να μην ειναι τοσο άχρηστοι τελικά. Αθανατα παπούτσια επίσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά παπούτσια ήταν.

 

Εννοείται για να μη σε χτυπήσουν τα παίρνεις 1 νουμερο μεγαλύτερα. Και βαλε και κανένα πατο σιλικόνης.

 

Oh wait. Τα μπερδεψα με τα αρβυλα του στρατού!

 

Χωρίς πλάκα ειναι πολυ βολικό και νομίζω κομψό - στην αισθητική μου - παπούτσι. Καποτε τα φορούσα καθε μέρα και έκανα 3-4 χμ περπάτημα, για φροντιστήρια. Το μονο παράπονο είναι οτι ειχα κάνει 1-2 φουσκαλες στο κατω μέρος των ποδιων. Οποτε οι πάτοι ισως να μην ειναι τοσο άχρηστοι τελικά. Αθανατα παπούτσια επίσης.

Για του στρατού θα έχω θέμα αν πάω, 49 θα θέλω :lol: .

Ωραία θα πάω να τα δω μόλις ανέβω και αν πετύχω νούμερο θα τα πάρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα εμενα μου φαινεται οξυμωρο αρβυλα απο εμπορικη μαρκα

τα dr martins τα ξερεις? απο το 90 και για 20 χρονια αυτα παιρνω ανθεκτικα κομψα με σιδερο ολο το μπροστα η σολα δε φευγει με τιποτα μιλαμε ειχα πατησει γρασα και εμεινα εκει και λεει οτι εχει αεροσολα εγω δεν την καταλαβα αλλα σαν αρβυλο ειανι γενικα πολυ ανετο

σκεψου παλια τα φορουσα και καλοκαιρι με σωληνα και δεν ειχα θεμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσον αφορά τα νούμερα εγώ που φοράω 44 σε Nike και μου είναι άνετο σε timberland να επιλέξω 43.5 ή 43;

 

Δεν θέλω μπότα την κλασική αλλά κάτι μποτακια που είναι έως τον αστράγαλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο πατέρας μου σε αυτά -αν λέμε τα ίδια- έχει ίδιο νούμερο. Αλλα ρε παιδιά αυτά ειναι υποκειμενικά κιόλας, καλύτερα να τα δοκιμάσετε να δείτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν/όταν δέσουν στο πόδι σου, είναι μια χαρά, όπως το άρβυλο του στρατού, που στην αρχή είναι απάλευτο, αλλά όταν δέσει πάνω σου γίνεται ένα με το πόδι σου και είναι και γαμώ.

 

μάλλον υπερβάλλεις 

 

καλύτερο γίνεται αλλά και γαμώ δε γίνεται ποτέ αυτό το κωλόπραγμα που στο μόνο που είναι χρήσιμο είναι όταν περπατάς σε χώματα και βουνά 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως στηρίζει πολύ καλά το πόδι/αστράγαλο όταν έχει δέσει σα γάντι πάνω στο πόδι σου.

Απλά για να γίνει αυτό, πρέπει να δουλευτεί πολύ το παπούτσι και όχι να το έχεις για λόχο-ΚΨΜ και πάλι πίσω λόχο.

 

Εμείς τρέχαμε με αυτά και σε ανηφόρες/κατηφόρες σε χωματόδρομους.

Επίσης τα είχαμε πάντα στην πένα, που σημαίνει συνέχεια τρίψιμο και πάστωμα με βερνίκια, που τα μαλακώνει γρήγορα.

 

Επειδή στις Ειδικές Δυνάμεις συνηθίζεται κάποιοι να παίρνουν δικά τους άρβυλα λόγω κακομεταχείρισης, πορειών κ.λπ., θυμάμαι που μας είχε πει ο λοχαγός στην αρχή του ΤΠΕΝ (μετά το κέντρο) να δώσουμε μια ευκαιρία στα ελληνικά που δίνει ο στρατός, γιατί είναι (γίνονται) πολύ καλά.

Εμείς απορούσαμε και λέγαμε τι λέει τώρα αυτός, τα είχαμε στα πόδια μας 15-20 μέρες και ήταν ακόμα αρκετά σκληρά.

Ε μετά από ένα μήνα ΤΠΕΝ είχαν αλλάξει άρδην. Γάντι σου λέω.

 

Εννοείται ότι για ορθοστασία δεν κάνουν για κανένα λόγο βέβαια, είναι πολύ κουραστικά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Είχαν αλλάξει + είχε σκληραγωγηθεί το πόδι... :P

 

Προσωπικά θα προτιμούσα να έχω την επιλογή να πάρω δικές μου εξαρχής...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+ είχε σκληραγωγηθεί το πόδι... :P

 

Ισχύει κι αυτό.

 

Όπως ισχύει και ότι είναι και θέμα συνήθειας. Θυμάμαι που σε ένα υπηρεσιακό/έξοδο μετά από αρκετό καιρό έβαλα κάτι All Star και μου είχε κάνει μεγάλη εντύπωση που μου φαίνονταν απίστευτα άνετα. Ποια, τα All Star.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Μετά την ορκωμοσία όταν είχα βάλει τα Nike νόμιζα ότι πάταγα σε μαξιλάρια. Κακά τα ψέματα ήταν gtpk οι default αρβύλες του ΕΣ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα εμενα μου φαινεται οξυμωρο αρβυλα απο εμπορικη μαρκα

τα dr martins τα ξερεις? απο το 90 και για 20 χρονια αυτα παιρνω ανθεκτικα κομψα με σιδερο ολο το μπροστα η σολα δε φευγει με τιποτα μιλαμε ειχα πατησει γρασα και εμεινα εκει και λεει οτι εχει αεροσολα εγω δεν την καταλαβα αλλα σαν αρβυλο ειανι γενικα πολυ ανετο

σκεψου παλια τα φορουσα και καλοκαιρι με σωληνα και δεν ειχα θεμα

Μερικά που είδα, πολύ όμορφα φαίνονται. Έχει άλλου πιο πολλά μοντέλα, Σκρουτζ μόνο δύο βρήκα, ένα 47 και ένα 48
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...