Προς το περιεχόμενο

Απεριόριστο internet και φορολογική δήλωση?


Fotis732

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα παιδιά και χρόνια πολλά.

 

Θα ήθελα να μου λύσει κάποιος μια μικρή απορία που έχω σχετικά με την παροχή ίντερνετ.

Αν υποθέσουμε ότι εγώ θέλω να κάνω αίτηση για απεριόριστο ίντερνετ ξέρει κανείς ποιο είναι κατώτατο όριο

εισοδήματος ούτως ώστε η εταιρία-παροχος 

να δώσει το οκ για την αίτηση μου?

 

Ευχαριστώ

καλή χρονιά! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Όντως έχουν κατώτατο όριο εισοδήματος για να σου εγκρίνουν αίτηση; Αυτό πρώτη φορά το ακούω, οπότε υποθέτω δε μπορώ να σε βοηθήσω :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ζητάς δάνειο.Και δε ζητούν και Ε1 και οι πάροχοι.

 

Ήταν μια δόση πραγματικότητας.

Σε ΟΤΕ και Vodafone που έχω κάνει αιτήσεις για νέα σύνδεση ή για μεταφορά γραμμής ζητάνε το Ε1 (την φορολογική δήλωση κοινώς). Για να την ζητάνε την φορολογική σαφώς και θα έχουν κάποιο όριο, υποθέτω ότι αν έχεις μηδενικό εισόδημα ενδεχομένως να μην δεχτούν την αίτηση ασχέτως αν το μηνιαίο πάγιο είναι αμελητέο ποσό.

δε νομιζω να υπαρχει κατωτατο οριο εισοδηματος για να βαλεις adsl

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ΟΤΕ και Vodafone που έχω κάνει αιτήσεις για νέα σύνδεση ή για μεταφορά γραμμής ζητάνε το Ε1 (την φορολογική δήλωση κοινώς). Για να την ζητάνε την φορολογική σαφώς και θα έχουν κάποιο όριο, υποθέτω ότι αν έχεις μηδενικό εισόδημα ενδεχομένως να μην δεχτούν την αίτηση ασχέτως αν το μηνιαίο πάγιο είναι αμελητέο ποσό.

Πρώτη φορά ακούω ότι ζητάνε Ε1, πριν 2 χρόνια περίπου που έκανα μεταφορά γραμμής η hol(νυν vodafone) δεν ζήτησε τίποτα τέτοιο.

 

Επίσης γενικά κανείς δεν ζητάει Ε1, το εισόδημα φαίνεται από το εκκαθαριστικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτη φορά ακούω ότι ζητάνε Ε1, πριν 2 χρόνια περίπου που έκανα μεταφορά γραμμής η hol(νυν vodafone) δεν ζήτησε τίποτα τέτοιο.

 

Επίσης γενικά κανείς δεν ζητάει Ε1, το εισόδημα φαίνεται από το εκκαθαριστικό.

Μπερδεύτηκα, το εκκαθαριστικό εννοούσα, καλά το είπες. Την "εκκαθάριση" δηλαδή της φορολογικής δήλωσης. Για να το ζητάνε πάντως λογικά θα έχουν κάποια εισοδηματικά όρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπερδεύτηκα, το εκκαθαριστικό εννοούσα, καλά το είπες. Την "εκκαθάριση" δηλαδή της φορολογικής δήλωσης.

 

Ok.

 

Πάντως δεν είναι σαφές ότι υπάρχει εισοδηματικό κριτήριο για να έχεις γραμμή τηλεφώνου/ίντερνετ. Και οι τράπεζες ζητάνε κάθε τόσο εκκαθαριστικό ακόμα και να κάνεις ανάληψη των χρημάτων σου, αλλά το κάνουν επειδή τις έχει υποχρεώσει το κράτος, όχι γιατί έχουν εισοδηματικά κριτήρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπερδεύτηκα, το εκκαθαριστικό εννοούσα, καλά το είπες. Την "εκκαθάριση" δηλαδή της φορολογικής δήλωσης. Για να το ζητάνε πάντως λογικά θα έχουν κάποια εισοδηματικά όρια.

 

Μάλλον επειδή είναι το μόνο έντυπο που πιστοποιεί τον Α.Φ.M. σου,παρέα με τον ονομ/μο σου και την διεύθυνσή σου.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά και χρόνια πολλά.

 

Θα ήθελα να μου λύσει κάποιος μια μικρή απορία που έχω σχετικά με την παροχή ίντερνετ.

Αν υποθέσουμε ότι εγώ θέλω να κάνω αίτηση για απεριόριστο ίντερνετ ξέρει κανείς ποιο είναι κατώτατο όριο

εισοδήματος ούτως ώστε η εταιρία-παροχος 

να δώσει το οκ για την αίτηση μου?

 

Ευχαριστώ

καλή χρονιά! 

Πηγες σε κάποια εταιρεια και σου ζητησαν αποδεικτικό εισοδήματος ή ετσι ρωτας, πως προέκυψε η απορία σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok.

 

Πάντως δεν είναι σαφές ότι υπάρχει εισοδηματικό κριτήριο για να έχεις γραμμή τηλεφώνου/ίντερνετ. Και οι τράπεζες ζητάνε κάθε τόσο εκκαθαριστικό ακόμα και να κάνεις ανάληψη των χρημάτων σου, αλλά το κάνουν επειδή τις έχει υποχρεώσει το κράτος, όχι γιατί έχουν εισοδηματικά κριτήρια.

Για τους λογαριασμούς που διατηρείς οι τράπεζες το ζητάνε για επικαιροποίηση στοιχείων. Αν όμως για παράδειγμα πας στην τράπεζα και ζητήσεις ένα δάνειο (που πρέπει να πληρώνεις κάποια λεφτά κάθε μήνα, όπως στο τηλέφωνο το πάγιο) τότε θα σου ζητήσουν εκκαθαριστικό διότι εκεί παίζουν εισοδηματικά κριτήρια και θέλουν να δουν αν μπορείς να πληρώνεις τις δόσεις. αντίστοιχα και οι πάροχοι τηλεφωνίας/ίντερνετ θέλουν να ξέρουν αν έχεις την οικονομική δυνατότητα να πληρώνεις την συνδρομή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τους λογαριασμούς που διατηρείς οι τράπεζες το ζητάνε για επικαιροποίηση στοιχείων. Αν όμως για παράδειγμα πας στην τράπεζα και ζητήσεις ένα δάνειο (που πρέπει να πληρώνεις κάποια λεφτά κάθε μήνα, όπως στο τηλέφωνο το πάγιο) τότε θα σου ζητήσουν εκκαθαριστικό διότι εκεί παίζουν εισοδηματικά κριτήρια και θέλουν να δουν αν μπορείς να πληρώνεις τις δόσεις. αντίστοιχα και οι πάροχοι τηλεφωνίας/ίντερνετ θέλουν να ξέρουν αν έχεις την οικονομική δυνατότητα να πληρώνεις την συνδρομή.

 

και συνεχίζεις να επιμένεις.Τι να πω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...