Προς το περιεχόμενο

Κοινωνικο εισοδημα αλληλεγγυης


iordanis77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 2/2/2022 στις 11:25 ΜΜ, mariariw22 είπε

Να ξαναρωτήσω κάτι γιατί θαρρώ δεν πήρα απάντηση. Εγώ που δεν έχω κάνεη ποτέ αίτηση για ΚΕΑ μπορώ να κάνω τώρα; Αν μένω σε σπίτι που μου έγραψε ο παππους μου που πέθανε αλλά είμαι άνεργη το δικαιούμαι;

Κάνεις ότι ότι γίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημερα.

Η αιτηση μου εχει ληξει τον Ιανουαριο αλλα ακομη δεν με αφηνει το συστημα να κανω καινουργια αιτηση. Γραφει διπλα απο τον μηνα εγκρισης +13. Εχει ξαναγινει στο παρελθον αυτο αλλα ποτε δεν κρατησε τοσο πολυ. Συνηθως την πρωτη εβδομαδα του μηνα ακυρωνοταν η παλια αιτηση και επρεπε να γινει καινουργια.

Διαβασα οτι πηραν παραταση οι αιτησεις που επρεπε να γινουν μεσα στον Ιανουαριο (Δηλαδη αυτες που εληξαν τον Δεκεμβριο). Αλλα για τον Φεβρουαριο δεν εχει βγει κατι επισημο. Γνωριζετε τιποτα ?

Επεξ/σία από alexdjx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, alexdjx είπε

Γραφει διπλα απο τον μηνα εγκρισης +13.

το εχω ξαναπει οτι θα περιμενουμε να ακυρωθει απο το συστημα, οπότε αναμουνί 

:D  Πιστευω μεχρι +15 εχει φτασει σε μενα παλια. 

παραταση δεν εχει δωθει  για τον Φεβρουαριο (αποτι ξερω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα σας , ήθελα να ρωτήσω μπορώ να υποβάλλω αίτηση ενώ έχω συμβόλαιο ηλεκτρονικό μισθωτηριου με το ρεύμα στο όνομα μου , αλλά το προηγούμενο έτος φαίνομαι φιλοξενούμενος στο πατρικό μου?

Επίσης αν πάρω το ΚΕΑ χάνω το επίδομα ενοικίου?

Επεξ/σία από Stevedor
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/2/2022 στις 8:33 ΠΜ, Stevedor είπε

Καλημέρα σας , ήθελα να ρωτήσω μπορώ να υποβάλλω αίτηση ενώ έχω συμβόλαιο ηλεκτρονικό μισθωτηριου με το ρεύμα στο όνομα μου , αλλά το προηγούμενο έτος φαίνομαι φιλοξενούμενος στο πατρικό μου?

Μπορεις να υποβαλλεις οποιαδηποτε στιγμη, αν υπαρχει καποιο προβλημα θα σου το πει το συστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/2/2022 στις 8:33 ΠΜ, Stevedor είπε

Καλημέρα σας , ήθελα να ρωτήσω μπορώ να υποβάλλω αίτηση ενώ έχω συμβόλαιο ηλεκτρονικό μισθωτηριου με το ρεύμα στο όνομα μου , αλλά το προηγούμενο έτος φαίνομαι φιλοξενούμενος στο πατρικό μου?

Επίσης αν πάρω το ΚΕΑ χάνω το επίδομα ενοικίου?

Πότε έκανες συμβόλαιο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα! Γνωριζει καποιος να μου πει με σιγουρια αν μπορω σαν ετερορυθμος ετερος σε Ε.Π.Ε  να παρω το Κεα εφοσων η εταιρια δηλωνει ζημια?

Τωρα παιρνω κεα σαν εργαζομενος στην  εστιαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Konstantinio είπε

Καλησπερα! Γνωριζει καποιος να μου πει με σιγουρια αν μπορω σαν ετερορυθμος ετερος σε Ε.Π.Ε  να παρω το Κεα εφοσων η εταιρια δηλωνει ζημια?

Τωρα παιρνω κεα σαν εργαζομενος στην  εστιαση.

Άσχετο, αλλά πώς παίρνεις Κέα σαν εργαζόμενος !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, GREGORYMO είπε

Άσχετο, αλλά πώς παίρνεις Κέα σαν εργαζόμενος !!

εχω λιγα ενσημα και παιρνω την διαφορα για να φτασω τα 200 στο εισοδημα του μηνα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Konstantinio είπε

Καλησπερα! Γνωριζει καποιος να μου πει με σιγουρια αν μπορω σαν ετερορυθμος ετερος σε Ε.Π.Ε  να παρω το Κεα εφοσων η εταιρια δηλωνει ζημια?

Τωρα παιρνω κεα σαν εργαζομενος στην  εστιαση.

Το πιθανότερο είναι ΝΑΙ.

Θα μπερδεύει όμως με τα εξάμηνα.

Σαν μισθωτός φαίνονται τα ένσημα του προηγούμενου εξαμήνου ένα μια εταιρεία κάνει δήλωση το καλοκαίρι πχ του 2022 για να δηλώσει ζημιά που είχε το 2021.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Το πιθανότερο είναι ΝΑΙ.

Θα μπερδεύει όμως με τα εξάμηνα.

Σαν μισθωτός φαίνονται τα ένσημα του προηγούμενου εξαμήνου ένα μια εταιρεία κάνει δήλωση το καλοκαίρι πχ του 2022 για να δηλώσει ζημιά που είχε το 2021.

οποτε αν θεωριτικα μπω εγω τωρα στο κεα  για ενα εξαμηνο το οποιο θα τελειωνει τον ιουλιο- αυγουστο.

Μετα θα πρεπει να περιμενω μεχρι το καλοκαιρι του 2023 αν τυχον θα εχει ζημια η εταιρια για να το ξαναπαρω?

με λιγα λογια 1 χρονο θα μεινω εκτος οπως και να εχει με την E.π.ε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Konstantinio είπε

οποτε αν θεωριτικα μπω εγω τωρα στο κεα  για ενα εξαμηνο το οποιο θα τελειωνει τον ιουλιο- αυγουστο.

Μετα θα πρεπει να περιμενω μεχρι το καλοκαιρι του 2023 αν τυχον θα εχει ζημια η εταιρια για να το ξαναπαρω?

με λιγα λογια 1 χρονο θα μεινω εκτος οπως και να εχει με την E.π.ε ?

Μπεις δεν μπεις στην επε, εσύ θα κάνεις ξανά αίτηση τον Αύγουστο, και ότι γίνει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Konstantinio είπε

Καλησπερα! Γνωριζει καποιος να μου πει με σιγουρια αν μπορω σαν ετερορυθμος ετερος σε Ε.Π.Ε  να παρω το Κεα εφοσων η εταιρια δηλωνει ζημια?

και γιατι δε μπαινεις στο συστημα, να συμπληρωσεις τα στοιχεια που ζητανε και να δεις? τσαμπα ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, washcloud είπε

...για εγκεκριμένη αίτηση ΚΕΑ (ποσό έγκρισης 200) κι έχουν μπει 100, τί παίζει; 

Τα 100 μπαίνουν στο λογαριασμό. Τα άλλα 100 φορτώνουν σε prepaid. Μίλα με την τράπεζα να την εκδώσετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...