Προς το περιεχόμενο

Κοινωνικο εισοδημα αλληλεγγυης


iordanis77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 23/3/2024 στις 3:21 ΠΜ, dasos2024 είπε

Παντως σε λιγες μερες ανοιγουν οι φορολογικες δηλωσεις, 30 ή 31 του μηνα απ οτι λενε. Αρα θα υπαρχουν πλεον νεα δεδομενα να "διαβασει" η πλατφορμα του ΚΕΑ. Οσοι με τα νεα δεδομενα τους δικαιουνται το επιδομα θα πρεπει να κανουν την ιδια μερα τη δηλωση ωστε να προλαβουν να εισπραξουν τον Απριλιο. Αλλιως πανε Μαϊο.

τη πατησαμε παλι, θα καθυστερησουν λεει να ανοιξουν οι φορολογικες δηλωσεις λογω της συζητησης της προτασης δυσπιστιας😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, dasos2024 είπε

τη πατησαμε παλι, θα καθυστερησουν λεει να ανοιξουν οι φορολογικες δηλωσεις λογω της συζητησης της προτασης δυσπιστιας😄

Η συζήτηση θα είχε μεγάλο ενδιαφέρον 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άκυρη πληροφορία της ημέρας,αλλά από ΚΕΑ σε Revolut πάει κανονικά σαν φόρτιση,εγώ έβαλα ένα 80αρι χωρίς πρόβλημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Iryna1973 είπε

Δεν έφτασαν χρήματα στην προπληρωμένη κάρτα της Alpha Bank.Ηρθαν σε κανεναν;

Τηλεφώνησα στην τράπεζα την Τρίτη  θα έρθουν θα λεφτα στην προπληρωμένη κάρτας .Ο λόγος είναι το Καθολικό Πάσχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα! Έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα εδώ και ένα εξάμηνο μου εμφανίζονται μισθοί ενώ είμαι άνεργος από τον Γενάρη του 2023. Από οτι υπολόγισα είναι το 50% του δηλωμένου εισοδήματος του 2022. Πήρα τηλέφωνο στον Δήμο Αθηναίων αλλά δεν με βοήθησαν λένε δεν είναι δικιά τους αρμοδιότητα. Πρέπει δηλαδή να περιμένω να ανοίξουν οι φορολογικές δηλώσεις για να μπουν τα στοιχεία του 2023 για να κάνω την αίτηση; Να αναφέρω ότι είμαι εκτός Αθηνών αυτό το διάστημα και μένω στο πατρικό μου οπότε δεν είναι εύκολο να ανεβοκατεβαίνω Αθήνα. Να απευθυνθώ στον λογιστή μου καλύτερα ή να περιμένω να ανοίξουν οι φορολογικές δηλώσεις; Ευχαριστώ για κάθε βοήθεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, JohnTheReaper89 είπε

Καλημέρα! Έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα εδώ και ένα εξάμηνο μου εμφανίζονται μισθοί ενώ είμαι άνεργος από τον Γενάρη του 2023. Από οτι υπολόγισα είναι το 50% του δηλωμένου εισοδήματος του 2022. Πήρα τηλέφωνο στον Δήμο Αθηναίων αλλά δεν με βοήθησαν λένε δεν είναι δικιά τους αρμοδιότητα. Πρέπει δηλαδή να περιμένω να ανοίξουν οι φορολογικές δηλώσεις για να μπουν τα στοιχεία του 2023 για να κάνω την αίτηση; Να αναφέρω ότι είμαι εκτός Αθηνών αυτό το διάστημα και μένω στο πατρικό μου οπότε δεν είναι εύκολο να ανεβοκατεβαίνω Αθήνα. Να απευθυνθώ στον λογιστή μου καλύτερα ή να περιμένω να ανοίξουν οι φορολογικές δηλώσεις; Ευχαριστώ για κάθε βοήθεια!

Είχα το ίδιο πρόβλημα.  Εκτυπωσα ένσημα  τους τελευταίους 6 μήνες και πηγα στο Δημο να κάνω αίτηση. Και όλα ηταν καλά.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, JohnTheReaper89 είπε

Καλημέρα! Έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα εδώ και ένα εξάμηνο μου εμφανίζονται μισθοί ενώ είμαι άνεργος από τον Γενάρη του 2023. Από οτι υπολόγισα είναι το 50% του δηλωμένου εισοδήματος του 2022. Πήρα τηλέφωνο στον Δήμο Αθηναίων αλλά δεν με βοήθησαν λένε δεν είναι δικιά τους αρμοδιότητα. Πρέπει δηλαδή να περιμένω να ανοίξουν οι φορολογικές δηλώσεις για να μπουν τα στοιχεία του 2023 για να κάνω την αίτηση; Να αναφέρω ότι είμαι εκτός Αθηνών αυτό το διάστημα και μένω στο πατρικό μου οπότε δεν είναι εύκολο να ανεβοκατεβαίνω Αθήνα. Να απευθυνθώ στον λογιστή μου καλύτερα ή να περιμένω να ανοίξουν οι φορολογικές δηλώσεις; Ευχαριστώ για κάθε βοήθεια!

Σε καθε περιπτωση, μπορεις να δοκιμασεις να κανεις την αιτηση. Οι αιτησεις ειναι απεριοριστες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα αίτηση τέλη Οκτώβρη και τωρα τον Απρίλιο δεν θα πρέπει να κανω την νέα αίτηση; Αλλά λέει ακόμα εγκεκριμένη όμως...πότε θα την ακυρώσουν για να κάνω την νέα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/4/2024 στις 2:29 ΜΜ, little_fairy είπε

Έκανα αίτηση τέλη Οκτώβρη και τωρα τον Απρίλιο δεν θα πρέπει να κανω την νέα αίτηση; Αλλά λέει ακόμα εγκεκριμένη όμως...πότε θα την ακυρώσουν για να κάνω την νέα; 

Κανονικα, τον τελευταιο μηνα ακυρωνεται(τον πληρωνεσαι βεβαια) και σε ειδοποιουν μεσω email.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση παιδιά η προπληρωμένη της Εθνικής έρχεται με συστημένο στο σπίτι ή πρέπει να επικοινωνήσω με ΕΛΤΑ μετα από 12+ μέρες όπως μου είπαν; Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, JohnTheReaper89 είπε

Μια ερώτηση παιδιά η προπληρωμένη της Εθνικής έρχεται με συστημένο στο σπίτι ή πρέπει να επικοινωνήσω με ΕΛΤΑ μετα από 12+ μέρες όπως μου είπαν; Ευχαριστώ!

χυμα ερχετε με απλο ταχυδρομιο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα σε όλους! Να ρωτήσω η κάρτα της Εθνικής αργεί πολύ να έρθει? Έχει 2 εβδομάδες τώρα που έχει εγκριθεί η αίτηση. Ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

Εχω κεα και εκανα αλλαγη τραπεζα απω εθνικη στην αλφα τω διλοσα μεσο ταξισνετ 

και θελο να μαθω ποτε θα παραλαβω την προπλιρομενηκαρτα? απω αλφα μπανκ ξερει κανεις ποτε θατην παραλαβω εχει εδω και 10 μερες και δεν την εχει ουτε στω ιντερνετ μπανκινγκ ουτε δεν με εχει ερθει στην διευθηνση μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...