Προς το περιεχόμενο

Ανέκδοτα [Old]


CENTAURUS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι ένας σκίουρος πάνω σε ένα πεύκο ..Αγναντεύει ,αγναντεύει, αγναντεύει ..αγναντεύει .

Σε κάποια φάση βλέπει κάτω μία αγελάδα.

Ξεκινάει η αγελάδα και σκαρφαλώνει το πεύκο και έχει μείνει μαλάκας ο σκίουρος . Έρχεται κάθετε διπλά του και του λέει καλημέρα σκίουρε.

Ο σκίουρος σοκαρισμένος :

Μα καλά αγελάδα δεν είσαι?Τι κάνεις πάνω στο δεντρό ?

-Αγελάδα :Ήρθα να φάω μήλα

-Σκίουρος : Μα εδώ είναι πεύκο

-Αγελάδα : Έφερα τα δικά μου

 

------------

-Βαφτησε τον π0υΤσ0 του ρε..

-Και πως τον εβγαλε?

-Ανδρεα

-Γιατι?

-Γιατι ειναι Μικρουτσικος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
------------

-Βαφτησε τον π0υΤσ0 του ρε..

-Και πως τον εβγαλε?

-Ανδρεα

-Γιατι?

-Γιατι ειναι Μικρουτσικος..

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: btw δεν φαινοταν αυτο. οκ τωρα φανηκε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Αποστόλης από μικρός ήθελε να μοιάσει του Χέντριξ. Όλη τη μέρα έπεζε κιθάρα, ακουγε τους δίσκους του και γέμιζε το δωμάτιο του με τις αφίσες του.

Μια μέρα ξυπνάει το πρωί, κοιτάζεται στον καθρέφτη και τι να δει? Ο Χέντριξ τον κοιτάει μέσα από τον καθρέφτη με περηφάνεια και του λέει:- Μπράβο παλληκάρι μου είσαι ένας γνήσιος οπαδός μου και συνεχιστής της μουσικής μου.

Τρέχει τρελαμένος στη γυναίκα του φωνάζοντας:

- Γυναίκααα , θαύμα, θαύμα είδα τον Χέντριξ στον καθρέφτη μου.

- Ε, οχι και θαύμα απαντάει ψύχραιμα η γυναίκα του, είναι απολύτως φυσιολογικό.

- Τι είναι ρε γυναίκα φυσιολογικό , που είδα τον Χέντριξ στον καθρέφτη μου?

 

- Ε , μα φυσικά , αφού είδες το είδωλο σου!! :-D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

My ex-girlfriend was a complete slut......

 

Whenever she ate a banana in public, she would put one hand behind her head........

 

 

 

I went for a few drinks with a girl I met on the internet last night.......

 

It never worked out,,,,,,,

 

but he's one of the nicest guys I've ever met........

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

δεν το εχω διαβασει ακομα, το βαζω εδω για να το διαβασουμε ολοι μαζι, και εσεις απο το σπιτι σας.

 

 

Μια μέρα ήταν ο Πουλματζής και έψαχνε για δουλειά, οπότε παίρνει μια εφημερίδα και βρίσκει… πηγαίνει την άλλη μέρα και συναντάει τον ιδιοκτήτη… και ο ιδιοκτήτης του λέει:

-Ποιός είσαι εσύ;;;

-Εγώ είμαι ο Πουλματζής.

-Ποιός;

-Ο Πουλματζής.

-Εσύ είσαι ο περίφημος και ξακουστός Πουλματζής που στην πρώτη δημοτικού έκανε εκείνο το φοβερό κόλπο με έναν κουβά λίγο νερό και μία πέτρα;

-Ναι αυτός είμαι. Και τι θέλεις;

- Ήρθα για τη δουλειά.

-Θα σου δώσω τη δουλειά αν μου κάνεις το κόλπο σου.

-Α δεν γίνεται αυτό.

-Γιατί;

-Γιατί το κόλπο μου είναι πολύ ξεχωριστό.

-Ε, τότε δεν σου δίνω την δουλειά...

Και ο Πουλματζής φεύγει απεγνωσμένος... Εκεί που περπατάει στον δρόμο βλέπει ένα McDonald's... Βλέπει ένα χαρτί στο τζάμι που λέει "ζητήται προσωπικό" οπότε μπαίνει μέσα...

-Γεια σας, λέει.

-Ποιός είσαι εσύ;

-Εγώ είμαι ο Πουλματζής.

-Ποιός;

-Ο Πουλματζής...

-Εσύ είσαι ο περίφημος και ξακουστός Πουλματζής που στην πρώτη δημοτικού έκανε ένα κόλπο με ένα κουβά λίγο νερό και μια πέτρα;

-Ναι αυτός είμαι.

-Α εσύ δεν κάνεις για εδώ... θα σε στείλουμε στα McDonald's στην Αμερική.

Χαρούμενος ο Πουλματζής παίρνει το 1ο αεροπλάνο για Αμερική και μόλις φτάνει πάει κατευθείαν στα McDonald's...

-Γεια σας.

-Ποιός είσαι εσύ;;;

-Εγώ είμαι ο Πουλματζής.

-Ποιός;

-Ο Πουλματζής.

-Εσύ είσαι ο περίφημος και ξακουστός Πουλματζής που στην πρώτη δημοτικού έκανε εκείνο το φοβερό κόλπο με έναν κουβά λίγο νερό και μία πέτρα;

-Ναι αυτός είμαι.

-Και τι θες εδώ;

-Με έστειλαν από τα McDonald's της Ελλάδας να δουλέψω εδώ...

-Εντάξει θα σε στείλουμε στη Σαχάρα να παίρνεις μπιφτέκια... Οπότε ο Πουλματζής παίρνει το 1ο αεροπλάνο για Σαχάρα. Εκεί βρίσκει έναν καμιλιέρη...

-Στοπ! Ποιός είσαι εσύ;

-Εγώ είμαι ο Πουλματζής.

-Ποιός;

-Ο Πουλματζής.

-Εσύ είσαι ο περίφημος και ξακουστός πουλματζής πουστην πρώτη δημοτικού έκανε εκείνο το φοβερό κόλπο με ένα κουβά λίγο νερό και μία πέτρα;

-Ναι εγώ είμαι αυτός.

-Και τι κάνεις εδώ;

-Δουλεύω στα McDonald's της Αμερικής και με έστειλαν να φέρνω μπιφτέκια.

-Α! Εσύ δεν κάνει να δουλεύεις εκεί... θα πάς να ζητήσεις δουλειά στην Coca-Cola...

-Εντάξει, λέει ο Πουλματζής και πηγαίνει να ζητήσει δουλειά στην Coca-Cola.

Μπαίνει μέσα λοιπόν.

-Ποιός είσαι εσύ;;;

-Εγώ είμαι ο Πουλματζής.

-Ποιός; -Ο Πουλματζής.

-Εσύ είσαι ο περίφημος και ξακουστός Πουλματζής που στην πρώτη δημοτικού έκανε εκείνο το φοβερό κόλπο με έναν κουβά λίγο νερό και μία πέτρα;

-Ναι αυτός είμαι.

-Και τι δουλειά έχεις εδώ πέρα;

-Ήρθα να δουλέψω εδώ...

-Εντάξει θα σε στείλουμε στον Βόρειο Πόλο να φέρνεις παγάκια...

Πραγματικά ο Πουλματζής πηγαίνει στο Βόρειο Πόλο και εκεί που μεταφέρει παγάκια με την νταλίκα του ξαφνικά πατάει ένα σταλαγμύτη και παθαίνει λάστιχο... Βάζει λοιπόν ότι πιο χοντρό έχει επάνω του (μπλούζες μπουφάνια και τα λοιπά) και βγένει έξω να δει τι έγινε... Βλέπει λοιπόν ότι έχει πάθει λάστιχο και αποφασίζει να ψάξει για βοήθεια... εκεί που περπατάει βλέπει έναν εσκιμώο να ψαρεύει φώκιες... και ο εσκιμώος ρωτάει:

-Ποιος είσαι εσύ;

-Εγώ είμαι ο Πουλματζής.

-Ποιός;

-Ο Πουλματζής.

-Εσύ είσαι ο περίφημος και ξακουστός Πουλματζής που στην πρώτη δημοτικού έκανε εκείνο το φοφερό κόλπο με έναν κουβά λίγο νερό και μία πέτρα;

-Ναι αυτός είμαι.

-Και τι δουλειά έχεις εδώ πέρα;

-Δουλεύω για την Coca-Cola και είμαι εδώ για να φέρνω παγάκια αλλά έπαθα λάστιχο... Θα με βοηθήσεις;

-Αν μου κάνεις το κόλπο σου.

-Α! Δεν γίνεται αυτό.

-Γιατί;

-Γιατί το κόλπο μου είναι πολύ ξεχωριστό...

-Ε τότε και εγώ δεν σε βοηθάω... Απογοητευμένος ο Πουλματζής κάθεται πάνω σε ένα παγώβουνο και κλαίει τη μοίρα του... Νοσταλγεί την πατρίδα του που δεν θα την έβλεπε ξανά. Θυμάται τα παιδιά και τη γυναίκα του που θα τον νόμιζαν νεκρό και δεν θα τους ξαναέβλεπε ούτε αυτούς... και εκείνη τη στιγμή πετάγεται μια φάλαινα και τρώει τον Πουλματζή... Μέσα στην φάλαινα ο Πουλματζής ανάβει ένα σπίρτο και τι να δει; ΤΟΝ ΠΙΝΟΚΙΟ! Και ο πινόκιο ρωτάει:

-Ποιός είσαι εσύ;;;

-Εγώ είμαι ο Πουλματζής.

-Ποιός;

-Ο Πουλματζής.

-Εσύ είσαι ο περίφημος και ξακουστός Πουλματζής που στην πρώτη δημοτικού έκανε εκείνο το φοβερό κόλπο με έναν κουβά λίγο νερό και μία πέτρα;

-Ναι αυτός είμαι.

-Και τι δουλειά έχεις εδώ πέρα;

-Η φάλαινα με έφαγε την ώρα που καθόμουν πάνω σε ένα παγώβουνο. Τώρα όμως θέλω να βγω.

-Μην ανησυχείς, λέει ο Πινόκιο, θα πας πιο βαθιά μέσα στη φάλαινα και θα βρεις τον μπαμπά μου τον Τζεπέτο και θα του ζητήσεις να σε βοηθήσει...

-Εντάξει, λέει ο Πουλματζής και πραγματικά πάει πιο μέσα και βρίσκει τον Τζεπέτο... Και ο Τζεπέτο:

-Ποιός είσαι εσύ;;;

-Εγώ είμαι ο Πουλματζής.

-Ποιός;

-Ο Πουλματζής.

-Εσύ είσαι ο περίφημος και ξακουστός Πουλματζής που στην πρώτη δημοτικού έκανε εκείνο το φοβερό κόλπο με έναν κουβά λίγο νερό και μία πέτρα;

-Ναι αυτός είμαι.

-Και τι δουλειά έχεις εδώ πέρα;

-Με έφαγε η φάλαινα την ώρα που καθόμουν πάνω σε ένα παγώβουνο, μετά συνάντησα τον γιο σου και μου είπε πως μπορείς να με βοηθήσεις να βγω.

-Φυσικά μπορώ... Θα πας στη φάλαινα και θα της πεις πως σε στέλνει ο Τζεπέτο. Πραγματικά ο Πουλματζής πηγαίνει στο στόμα της φάλαινας και χτηπάει τα δόντια της... Και η φάλαινα:

-Ποιός είσαι εσύ;;;

-Εγώ είμαι ο Πουλματζής.

-Ποιός; -Ο Πουλματζής.

-Εσύ είσαι ο περίφημος και ξακουστός Πουλματζής που στην πρώτη δημοτικού έκανε εκείνο το φοβερό κόλπο με έναν κουβά λίγο νερό και μία πέτρα;

-Ναι αυτός είμαι.

-Και τι δουλειά έχεις εδώ πέρα;

-Με έστειλε ο Τζεπέτο και μου είπε πως θα με βγάλεις...

Και τότε η φάλαινα πετάει τον Πουλματζή έξω στη θάλασσα... Ο Πουλματζής παλεύει με τα κύματα βάζοντας τη ζωή του σε κίνδυνο αλλά χωρίς να έχει άλλη επιλογή... και τότε βγαίνει σε ένα νησί... Και εκεί ποιόν να δει;;; ΤΟΝ ΤΟΜ ΧΑΝΚΣ ΤΟΝ ΝΑΥΑΓΟ... Και ο Τομ Χανκς του λέει:

-Ποιός είσαι εσύ φύγε θα σε σκοτώσω!!!

-Εγώ είμαι ο Πουλματζής.

-Ποιός;

-Ο Πουλματζής.

-Εσύ είσαι ο περίφημος και ξακουστός Πουλματζής που στην πρώτη δημοτικού έκανε εκείνο το φοερό κόλπο με έναν κουβά λίγο νερό και μία πέτρα;

-Ναι αυτός είμαι.

Και τότε πίσω από τα δέντρα πίσω από τους θάμνους πετάγονται κάμερες μικρόφωνα και ο Director (σκηνοθέτης) προτείνει στον Πουλματζή να κάνουν ταινία τη ζωή του με πρωταγωνιστή τον ίδιο... η ταινία θα είχε μέσα και το κόλπο... Και ο Πουλματζής δέχτηκε! Και την ταινία ποιός την είδε;;;; Ο ΜΠΑΡΑΚ ΟΜΠΑΜΑ!!! Και τότε ο Ομπάμα κάλεσε τον Πουλματζή στον λευκό οίκο... Και ο Πουλματζής πήγε... Χτυπά την πόρτα και ο Ομπάμα:

-Ποιός είσαι εσύ;;;

-Εγώ είμαι ο Πουλματζής.

-Ποιός;

-Ο Πουλματζής.

-Εσύ είσαι ο περίφημος και ξακουστός Πουλματζής που στην πρώτη δημοτικού έκανε εκείνο το φοβερό κόλπο με έναν κουβά λίγο νερό και μία πέτρα;

-Ναι αυτός είμαι.

-Λοιπόν πρέπει να μου κάνεις το κόλπο σου...

-Α! αυτό δεν γίνεται...

-Γιατί;

-Γιατί το κόλπο αυτό είναι πολύ ξεχωριστό... Ναι αλλά εγώ είμαι ο Προθυπουργός των ΗΠΑ!!!! Σε εμένα πρέπει να το κάνεις!!!

-Θα το κάνω αν με βάλεις σε είναι πάρα πολύ μεγάλο στάδιο ώστε να το δουν όλοι.

Και ο Ομπάμα τον βάζει στο μεγαλύτερο στάδιο της Ευρώπης... εκεί είχαν μαζευτεί άτομα από 4 μέρες πιο πριν ώστε να πιάσουν κάποια καλή θέση... Τα εισητήρια είχαν εξαντληθεί από ένα μήνα πριν... όλοι περίμεναν εκείνη τη μέρα... τη μέρα που ο Πουλματζής θα έκανε το κόλπο του με ένα κουβά λίγο νερό και μία πέτρα... και εκείνη η μέρα έφτασε... φώτα υπήρχαν παντού... όλοι περίμεναν τον Πουλματζή... Και τότε ο Πουλματζής ανεβαίνει το πρώτο σκαλί... ανεβαίνει το δεύτερο σκαλί...

-Μπάρακ... Δεν μπορώ...

-Μα γιατί ρε Πουλματζή;;;

-Πρέπει να με βάλεις σε μεγαλύτερο στάδιο...

Και ο Ομπάμα συμφωνεί και τον βάζει στο μεγαλύτερο στάδιο της Αμερικής... εκεί τα εισητήρια είχαν εξαντληθεί από τις πρώτες κιόλας ώρες... όλοι περιμένανε έξω από το στάδιο μία ένα μήνα πριν για να βρουν κάποια καλή θέση... όλοι περίμεναν εκείνη τη μέρα, εκείνη την ιερή στιγμή που θα βλέπαν το φοβερό αυτό κόλπο με ένα κουβά λίγο νερό και μία πέτρα... ένα κόλπο που ο Πουλματζής δεν είχε ξανακάνει από την πρώτη δημοτικού... και η μέρα ήρθε... περίπου 1000 άτομα μεταφέρθηκαν στο νοσοκομείο γιατί ποδοπατήθηκαν... όλοι ήταν έτοιμοι... ο Πουλματζής ήταν έτοιμος να κάνει το κόλπο του με έναν κουβά λίγο νερό και μία πέτρα... Αυτό το κόλπο που δεν είχε ξανακάνει από την πρώτη δημοτικού... ο Πουλματζής ήταν πια έτοιμος να κάνει τον κύκλο της ζωής του... ήταν έτοιμος να εκπληρώσει το πεπρωμένο του... ήταν πια έτοιμος... Ο Πουλματζής ανεβαίνει το πρώτο σκαλί... Ο Πουλματζής ανεβαίνει το δεύτερο σκαλί...

-Μπάρακ... Δεν Μπορώ...

-Μα γιατί ρε Πουλματζή;;; θέλω ένα στάδιο τόσο μεγάλο που να χωράει μέσα όλον τον κόσμο... δεν θέλω κανείς να χάσει αυτό το μοναδικό και ανεπανάληπτο κόλπο μου... Σου δίνω τον λόγο μου πως αν φτιάξεις ένα τέτοιο στάδιο, θα κάνω το κόλπο μου...

Και ο Ομπάμα συμφωνεί... Αποφασίζει να φτιάξει το στάδιο σε όλη την έρημο Σαχάρα που πια δεν θα ονομαζόταν έρημος Σαχάρα αλλά Στάδιο Πουλματζής... Το τεραστίων διαστάσεων αυτό στάδιο φτιάχτηκε μόλις μέσα σε ένα χρόνο γιατί όλοι οι εργάτες πολιτικοί μηχανικοί και αρχητέκτονες μαζεύτηκαν γι'αυτό και μόνο το σκοπό... Να τελειώσουν δηλαδή αυτό το στάδιο όσο πιο γρήγορα μπορούσαν... Τα εισητήρια για αυτό το στάδιο είχαν εξαντληθεί από τις προπωλήσεις... άνθρωποι περίμεναν από έξω ακόμα από τότε που είχε ξεκινήσει να φτιάχνεται για να μπορέσουν να πιάσουν κάποια καλή θέση στο τεράστιο και τερατώδες αυτό στάδιο... Από έξω υπήρχαν διάφορα μαγαζιά που πουλούσαν μπλούζες, παντελόνια, κούπες, βάρκες και ότι άλλο μπορεί να φανταστεί ο ανθρώπινος νους με τη φάτσα του Πουλματζή επάνω... Εκείνη την ημέρα είχε τον τελικό του Champion's League αλλά ούτε οι παίκτες δεν είχαν πάει μόνο και μόνο για να πάνε να δούνε τον Πουλματζή να κάνει το φοβερό του κόλπο... αυτό το απίστευτο φοβερό και ανεπανάληπτο κόλπο με έναν κουβά λίγο νερό και μία πέτρα... το κόλπο που ο ίδιος ο Πουλματζής έιχε παραδεχτεί ότι δεν είχε ξανακάνει ποτέ από την πρώτη δημοτικού... Ιπτάμενοι δίσκοι είχαν παρκάρει πάνω από το στάδιο με μοναδικό τους σκοπό να δουν το φοβερό αυτό κόλπο... Ο ίδιος ο Μπάρακ Ομπάμα κοιτούσε το ρολόι του για να φτάσει η ώρα... αυτή η στιγμή θα έμενε χαραγμένη βαθιά στην ιστορία της Ευρώπης, την ιστορία της Αμερικής, την ιστορία του πλανήτη και όλου του σύμπαντος... Οι θεατές θα έβλεπαν το κόλπο, θα το έλεγαν στα παιδιά τους και τα παιδιά τους δεν θα το πίστευαν... το στάδιο ήταν τόσο μεγάλο που ο πιο μακρινός θεατής έβλεπε τον πουλματζή τόσο μικρό, όσο αυτή η τελεία (.) και για αυτόν ακριβώς τον λόγο είχαν τοποθετηθεί γιγαντοοθόνες παντού ώστε κανείς να μην χάσει ούτε στιγμή από αυτό το θέαμα... Και τότε ο Πουλματζής ένοιωσε έτοιμος... έτοιμος να κάνει τον κύκλο της ζωής του... έτοιμος να κάνει εκείνο το φοβερό, τρομερό και ανεπανάληπτο κόλπο του με έναν κουβά λίγο νερό και μία πέτρα... το κόλπο που ακόμα και ο ίδιος είχε παραδεχτεί πως δεν είχε κάνει από την πρώτη δημοτικού... όλοι περίμεναν με ανυπομονησία... και τότε ο Πουλματζής ανεβαίνει το πρώτο σκαλί... ανεβαίνει το δεύτερο σκαλί... ανεβαίνει το τρίτο σκαλί...

-Μπάρακ... Είμαι έτοιμος...

Και τότε βγένει έξω στη σκηνή... όλοι χειροκροτάνε και ζητοκραυγάζουν... Αλλά τίποτα δεν αποσπά την προσοχή του Πουλματζή... ο Πουλματζής στέκεται μπροστά στον κουβά... Ο Πουλματζής παίρνει την πέτρα... Ο Πουλματζής εισπνέει... Ο Πουλματζής εκπνέει... Ο Πουλματζής εισπνέει... Ο Πουλματζής εκπνέει... Και τότε ΜΠΛΟΥΜ!!!!!!!!!

 

 

αααααααααααα , ελα ρε! ελα!

καποιος , να παρει ευχη , καποιος ενα διημερο ρε! κατι καποιος.

απαγορευστε του ποστ πανω απο 3 γραμμες ξερωγω, κατι ρε!

 

δηλαδη εαν υπαρχει καποιος εδω μεσα που να τα διαβαζει αυτα!

 

3 λεπτα για την ιστορια!

αααααααα :mrgreen: :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλιά..αλλά μιας και ξαναβρέθηκαν μπροστά μου :P

 

Ρε, είσαι χαζός;;; πίτα ήσουν εχθές βράδυ...!

-Γιατί ρε μαλάκα, τι είχα;;;;

-Ρώτησες την δικιά σου αν είναι ελεύθερη!

 

 

 

 

‎-Μαμα αυτος με ειπε π@υστη γιατι φοβαμαι να κανω βουτια στην θαλασσα...

-Α τον αλητη...Ε βουτα κ εσυ για να το βουλωσει...

-Και να χαλασω τη μασκαρα??????

 

 

 

Γιατί όταν μια γυναίκα έχει πολλούς άντρες είναι τσούλα, και όταν ένας άντρας έχει πολλές γυναίκες δεν είμαι εγώ ............;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω εαν εχει ξαναμπει :unsure: :devil::shifty:

 

Γίνεται ένα όργιο σε ένα σκοτεινό δωμάτιο με πολλές γυναίκες και άνδρες.

Ξαφνικά φωνάζει κάποιος:

- Ρε παιδιά να οργανωθούμε.

Κανένας δεν του δίνει σημασία.

Μετά από λίγο πάλι:

- Ρε παιδιά να οργανωθούμε.

Πάλι τον αγνοούνε.

Ξανά:

- Ρε παιδιά να οργανωθούμε. Μέχρι τώρα έφαγα 5 και δεν έριξα ούτε έναν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω εαν εχει ξαναμπει :unsure: :devil::shifty:

 

Γίνεται ένα όργιο σε ένα σκοτεινό δωμάτιο με πολλές γυναίκες και άνδρες.

Ξαφνικά φωνάζει κάποιος:

- Ρε παιδιά να οργανωθούμε.

Κανένας δεν του δίνει σημασία.

Μετά από λίγο πάλι:

- Ρε παιδιά να οργανωθούμε.

Πάλι τον αγνοούνε.

Ξανά:

- Ρε παιδιά να οργανωθούμε. Μέχρι τώρα έφαγα 5 και δεν έριξα ούτε έναν...

 

Νομίζω ότι το πρωτοείπε ο Καλιγούλας αν δεν κάνω λάθος, τόσο αρχαίο είναι αυτό το ανέκδοτο.;ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι το πρωτοείπε ο Καλιγούλας αν δεν κάνω λάθος, τόσο αρχαίο είναι αυτό το ανέκδοτο.;ρ

 

χαχααχχαχαχα θα το ειπε στα Λατινικα ομως εγω το εκανα μεταφραση,ξερεις :Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

δεν το εχω διαβασει ακομα, το βαζω εδω για να το διαβασουμε ολοι μαζι, και εσεις απο το σπιτι σας.

 

 

Μια μέρα ήταν ο Πουλματζής και έψαχνε για δουλειά, οπότε παίρνει μια εφημερίδα και βρίσκει… πηγαίνει την άλλη μέρα και συναντάει τον ιδιοκτήτη… και ο ιδιοκτήτης του λέει:

-Ποιός είσαι εσύ;;;

-Εγώ είμαι ο Πουλματζής.

-Ποιός;

-Ο Πουλματζής.

-Εσύ είσαι ο περίφημος και ξακουστός Πουλματζής που στην πρώτη δημοτικού έκανε εκείνο το φοβερό κόλπο με έναν κουβά λίγο νερό και μία πέτρα;

-Ναι αυτός είμαι. Και τι θέλεις;

- Ήρθα για τη δουλειά.

-Θα σου δώσω τη δουλειά αν μου κάνεις το κόλπο σου.

-Α δεν γίνεται αυτό.

-Γιατί;

-Γιατί το κόλπο μου είναι πολύ ξεχωριστό.

-Ε, τότε δεν σου δίνω την δουλειά...

Και ο Πουλματζής φεύγει απεγνωσμένος... Εκεί που περπατάει στον δρόμο βλέπει ένα McDonald's... Βλέπει ένα χαρτί στο τζάμι που λέει "ζητήται προσωπικό" οπότε μπαίνει μέσα...

-Γεια σας, λέει.

-Ποιός είσαι εσύ;

-Εγώ είμαι ο Πουλματζής.

-Ποιός;

-Ο Πουλματζής...

-Εσύ είσαι ο περίφημος και ξακουστός Πουλματζής που στην πρώτη δημοτικού έκανε ένα κόλπο με ένα κουβά λίγο νερό και μια πέτρα;

-Ναι αυτός είμαι.

-Α εσύ δεν κάνεις για εδώ... θα σε στείλουμε στα McDonald's στην Αμερική.

Χαρούμενος ο Πουλματζής παίρνει το 1ο αεροπλάνο για Αμερική και μόλις φτάνει πάει κατευθείαν στα McDonald's...

-Γεια σας.

-Ποιός είσαι εσύ;;;

-Εγώ είμαι ο Πουλματζής.

-Ποιός;

-Ο Πουλματζής.

-Εσύ είσαι ο περίφημος και ξακουστός Πουλματζής που στην πρώτη δημοτικού έκανε εκείνο το φοβερό κόλπο με έναν κουβά λίγο νερό και μία πέτρα;

-Ναι αυτός είμαι.

-Και τι θες εδώ;

-Με έστειλαν από τα McDonald's της Ελλάδας να δουλέψω εδώ...

-Εντάξει θα σε στείλουμε στη Σαχάρα να παίρνεις μπιφτέκια... Οπότε ο Πουλματζής παίρνει το 1ο αεροπλάνο για Σαχάρα. Εκεί βρίσκει έναν καμιλιέρη...

-Στοπ! Ποιός είσαι εσύ;

-Εγώ είμαι ο Πουλματζής.

-Ποιός;

-Ο Πουλματζής.

-Εσύ είσαι ο περίφημος και ξακουστός πουλματζής πουστην πρώτη δημοτικού έκανε εκείνο το φοβερό κόλπο με ένα κουβά λίγο νερό και μία πέτρα;

-Ναι εγώ είμαι αυτός.

-Και τι κάνεις εδώ;

-Δουλεύω στα McDonald's της Αμερικής και με έστειλαν να φέρνω μπιφτέκια.

-Α! Εσύ δεν κάνει να δουλεύεις εκεί... θα πάς να ζητήσεις δουλειά στην Coca-Cola...

-Εντάξει, λέει ο Πουλματζής και πηγαίνει να ζητήσει δουλειά στην Coca-Cola.

Μπαίνει μέσα λοιπόν.

-Ποιός είσαι εσύ;;;

-Εγώ είμαι ο Πουλματζής.

-Ποιός; -Ο Πουλματζής.

-Εσύ είσαι ο περίφημος και ξακουστός Πουλματζής που στην πρώτη δημοτικού έκανε εκείνο το φοβερό κόλπο με έναν κουβά λίγο νερό και μία πέτρα;

-Ναι αυτός είμαι.

-Και τι δουλειά έχεις εδώ πέρα;

-Ήρθα να δουλέψω εδώ...

-Εντάξει θα σε στείλουμε στον Βόρειο Πόλο να φέρνεις παγάκια...

Πραγματικά ο Πουλματζής πηγαίνει στο Βόρειο Πόλο και εκεί που μεταφέρει παγάκια με την νταλίκα του ξαφνικά πατάει ένα σταλαγμύτη και παθαίνει λάστιχο... Βάζει λοιπόν ότι πιο χοντρό έχει επάνω του (μπλούζες μπουφάνια και τα λοιπά) και βγένει έξω να δει τι έγινε... Βλέπει λοιπόν ότι έχει πάθει λάστιχο και αποφασίζει να ψάξει για βοήθεια... εκεί που περπατάει βλέπει έναν εσκιμώο να ψαρεύει φώκιες... και ο εσκιμώος ρωτάει:

-Ποιος είσαι εσύ;

-Εγώ είμαι ο Πουλματζής.

-Ποιός;

-Ο Πουλματζής.

-Εσύ είσαι ο περίφημος και ξακουστός Πουλματζής που στην πρώτη δημοτικού έκανε εκείνο το φοφερό κόλπο με έναν κουβά λίγο νερό και μία πέτρα;

-Ναι αυτός είμαι.

-Και τι δουλειά έχεις εδώ πέρα;

-Δουλεύω για την Coca-Cola και είμαι εδώ για να φέρνω παγάκια αλλά έπαθα λάστιχο... Θα με βοηθήσεις;

-Αν μου κάνεις το κόλπο σου.

-Α! Δεν γίνεται αυτό.

-Γιατί;

-Γιατί το κόλπο μου είναι πολύ ξεχωριστό...

-Ε τότε και εγώ δεν σε βοηθάω... Απογοητευμένος ο Πουλματζής κάθεται πάνω σε ένα παγώβουνο και κλαίει τη μοίρα του... Νοσταλγεί την πατρίδα του που δεν θα την έβλεπε ξανά. Θυμάται τα παιδιά και τη γυναίκα του που θα τον νόμιζαν νεκρό και δεν θα τους ξαναέβλεπε ούτε αυτούς... και εκείνη τη στιγμή πετάγεται μια φάλαινα και τρώει τον Πουλματζή... Μέσα στην φάλαινα ο Πουλματζής ανάβει ένα σπίρτο και τι να δει; ΤΟΝ ΠΙΝΟΚΙΟ! Και ο πινόκιο ρωτάει:

-Ποιός είσαι εσύ;;;

-Εγώ είμαι ο Πουλματζής.

-Ποιός;

-Ο Πουλματζής.

-Εσύ είσαι ο περίφημος και ξακουστός Πουλματζής που στην πρώτη δημοτικού έκανε εκείνο το φοβερό κόλπο με έναν κουβά λίγο νερό και μία πέτρα;

-Ναι αυτός είμαι.

-Και τι δουλειά έχεις εδώ πέρα;

-Η φάλαινα με έφαγε την ώρα που καθόμουν πάνω σε ένα παγώβουνο. Τώρα όμως θέλω να βγω.

-Μην ανησυχείς, λέει ο Πινόκιο, θα πας πιο βαθιά μέσα στη φάλαινα και θα βρεις τον μπαμπά μου τον Τζεπέτο και θα του ζητήσεις να σε βοηθήσει...

-Εντάξει, λέει ο Πουλματζής και πραγματικά πάει πιο μέσα και βρίσκει τον Τζεπέτο... Και ο Τζεπέτο:

-Ποιός είσαι εσύ;;;

-Εγώ είμαι ο Πουλματζής.

-Ποιός;

-Ο Πουλματζής.

-Εσύ είσαι ο περίφημος και ξακουστός Πουλματζής που στην πρώτη δημοτικού έκανε εκείνο το φοβερό κόλπο με έναν κουβά λίγο νερό και μία πέτρα;

-Ναι αυτός είμαι.

-Και τι δουλειά έχεις εδώ πέρα;

-Με έφαγε η φάλαινα την ώρα που καθόμουν πάνω σε ένα παγώβουνο, μετά συνάντησα τον γιο σου και μου είπε πως μπορείς να με βοηθήσεις να βγω.

-Φυσικά μπορώ... Θα πας στη φάλαινα και θα της πεις πως σε στέλνει ο Τζεπέτο. Πραγματικά ο Πουλματζής πηγαίνει στο στόμα της φάλαινας και χτηπάει τα δόντια της... Και η φάλαινα:

-Ποιός είσαι εσύ;;;

-Εγώ είμαι ο Πουλματζής.

-Ποιός; -Ο Πουλματζής.

-Εσύ είσαι ο περίφημος και ξακουστός Πουλματζής που στην πρώτη δημοτικού έκανε εκείνο το φοβερό κόλπο με έναν κουβά λίγο νερό και μία πέτρα;

-Ναι αυτός είμαι.

-Και τι δουλειά έχεις εδώ πέρα;

-Με έστειλε ο Τζεπέτο και μου είπε πως θα με βγάλεις...

Και τότε η φάλαινα πετάει τον Πουλματζή έξω στη θάλασσα... Ο Πουλματζής παλεύει με τα κύματα βάζοντας τη ζωή του σε κίνδυνο αλλά χωρίς να έχει άλλη επιλογή... και τότε βγαίνει σε ένα νησί... Και εκεί ποιόν να δει;;; ΤΟΝ ΤΟΜ ΧΑΝΚΣ ΤΟΝ ΝΑΥΑΓΟ... Και ο Τομ Χανκς του λέει:

-Ποιός είσαι εσύ φύγε θα σε σκοτώσω!!!

-Εγώ είμαι ο Πουλματζής.

-Ποιός;

-Ο Πουλματζής.

-Εσύ είσαι ο περίφημος και ξακουστός Πουλματζής που στην πρώτη δημοτικού έκανε εκείνο το φοερό κόλπο με έναν κουβά λίγο νερό και μία πέτρα;

-Ναι αυτός είμαι.

Και τότε πίσω από τα δέντρα πίσω από τους θάμνους πετάγονται κάμερες μικρόφωνα και ο Director (σκηνοθέτης) προτείνει στον Πουλματζή να κάνουν ταινία τη ζωή του με πρωταγωνιστή τον ίδιο... η ταινία θα είχε μέσα και το κόλπο... Και ο Πουλματζής δέχτηκε! Και την ταινία ποιός την είδε;;;; Ο ΜΠΑΡΑΚ ΟΜΠΑΜΑ!!! Και τότε ο Ομπάμα κάλεσε τον Πουλματζή στον λευκό οίκο... Και ο Πουλματζής πήγε... Χτυπά την πόρτα και ο Ομπάμα:

-Ποιός είσαι εσύ;;;

-Εγώ είμαι ο Πουλματζής.

-Ποιός;

-Ο Πουλματζής.

-Εσύ είσαι ο περίφημος και ξακουστός Πουλματζής που στην πρώτη δημοτικού έκανε εκείνο το φοβερό κόλπο με έναν κουβά λίγο νερό και μία πέτρα;

-Ναι αυτός είμαι.

-Λοιπόν πρέπει να μου κάνεις το κόλπο σου...

-Α! αυτό δεν γίνεται...

-Γιατί;

-Γιατί το κόλπο αυτό είναι πολύ ξεχωριστό... Ναι αλλά εγώ είμαι ο Προθυπουργός των ΗΠΑ!!!! Σε εμένα πρέπει να το κάνεις!!!

-Θα το κάνω αν με βάλεις σε είναι πάρα πολύ μεγάλο στάδιο ώστε να το δουν όλοι.

Και ο Ομπάμα τον βάζει στο μεγαλύτερο στάδιο της Ευρώπης... εκεί είχαν μαζευτεί άτομα από 4 μέρες πιο πριν ώστε να πιάσουν κάποια καλή θέση... Τα εισητήρια είχαν εξαντληθεί από ένα μήνα πριν... όλοι περίμεναν εκείνη τη μέρα... τη μέρα που ο Πουλματζής θα έκανε το κόλπο του με ένα κουβά λίγο νερό και μία πέτρα... και εκείνη η μέρα έφτασε... φώτα υπήρχαν παντού... όλοι περίμεναν τον Πουλματζή... Και τότε ο Πουλματζής ανεβαίνει το πρώτο σκαλί... ανεβαίνει το δεύτερο σκαλί...

-Μπάρακ... Δεν μπορώ...

-Μα γιατί ρε Πουλματζή;;;

-Πρέπει να με βάλεις σε μεγαλύτερο στάδιο...

Και ο Ομπάμα συμφωνεί και τον βάζει στο μεγαλύτερο στάδιο της Αμερικής... εκεί τα εισητήρια είχαν εξαντληθεί από τις πρώτες κιόλας ώρες... όλοι περιμένανε έξω από το στάδιο μία ένα μήνα πριν για να βρουν κάποια καλή θέση... όλοι περίμεναν εκείνη τη μέρα, εκείνη την ιερή στιγμή που θα βλέπαν το φοβερό αυτό κόλπο με ένα κουβά λίγο νερό και μία πέτρα... ένα κόλπο που ο Πουλματζής δεν είχε ξανακάνει από την πρώτη δημοτικού... και η μέρα ήρθε... περίπου 1000 άτομα μεταφέρθηκαν στο νοσοκομείο γιατί ποδοπατήθηκαν... όλοι ήταν έτοιμοι... ο Πουλματζής ήταν έτοιμος να κάνει το κόλπο του με έναν κουβά λίγο νερό και μία πέτρα... Αυτό το κόλπο που δεν είχε ξανακάνει από την πρώτη δημοτικού... ο Πουλματζής ήταν πια έτοιμος να κάνει τον κύκλο της ζωής του... ήταν έτοιμος να εκπληρώσει το πεπρωμένο του... ήταν πια έτοιμος... Ο Πουλματζής ανεβαίνει το πρώτο σκαλί... Ο Πουλματζής ανεβαίνει το δεύτερο σκαλί...

-Μπάρακ... Δεν Μπορώ...

-Μα γιατί ρε Πουλματζή;;; θέλω ένα στάδιο τόσο μεγάλο που να χωράει μέσα όλον τον κόσμο... δεν θέλω κανείς να χάσει αυτό το μοναδικό και ανεπανάληπτο κόλπο μου... Σου δίνω τον λόγο μου πως αν φτιάξεις ένα τέτοιο στάδιο, θα κάνω το κόλπο μου...

Και ο Ομπάμα συμφωνεί... Αποφασίζει να φτιάξει το στάδιο σε όλη την έρημο Σαχάρα που πια δεν θα ονομαζόταν έρημος Σαχάρα αλλά Στάδιο Πουλματζής... Το τεραστίων διαστάσεων αυτό στάδιο φτιάχτηκε μόλις μέσα σε ένα χρόνο γιατί όλοι οι εργάτες πολιτικοί μηχανικοί και αρχητέκτονες μαζεύτηκαν γι'αυτό και μόνο το σκοπό... Να τελειώσουν δηλαδή αυτό το στάδιο όσο πιο γρήγορα μπορούσαν... Τα εισητήρια για αυτό το στάδιο είχαν εξαντληθεί από τις προπωλήσεις... άνθρωποι περίμεναν από έξω ακόμα από τότε που είχε ξεκινήσει να φτιάχνεται για να μπορέσουν να πιάσουν κάποια καλή θέση στο τεράστιο και τερατώδες αυτό στάδιο... Από έξω υπήρχαν διάφορα μαγαζιά που πουλούσαν μπλούζες, παντελόνια, κούπες, βάρκες και ότι άλλο μπορεί να φανταστεί ο ανθρώπινος νους με τη φάτσα του Πουλματζή επάνω... Εκείνη την ημέρα είχε τον τελικό του Champion's League αλλά ούτε οι παίκτες δεν είχαν πάει μόνο και μόνο για να πάνε να δούνε τον Πουλματζή να κάνει το φοβερό του κόλπο... αυτό το απίστευτο φοβερό και ανεπανάληπτο κόλπο με έναν κουβά λίγο νερό και μία πέτρα... το κόλπο που ο ίδιος ο Πουλματζής έιχε παραδεχτεί ότι δεν είχε ξανακάνει ποτέ από την πρώτη δημοτικού... Ιπτάμενοι δίσκοι είχαν παρκάρει πάνω από το στάδιο με μοναδικό τους σκοπό να δουν το φοβερό αυτό κόλπο... Ο ίδιος ο Μπάρακ Ομπάμα κοιτούσε το ρολόι του για να φτάσει η ώρα... αυτή η στιγμή θα έμενε χαραγμένη βαθιά στην ιστορία της Ευρώπης, την ιστορία της Αμερικής, την ιστορία του πλανήτη και όλου του σύμπαντος... Οι θεατές θα έβλεπαν το κόλπο, θα το έλεγαν στα παιδιά τους και τα παιδιά τους δεν θα το πίστευαν... το στάδιο ήταν τόσο μεγάλο που ο πιο μακρινός θεατής έβλεπε τον πουλματζή τόσο μικρό, όσο αυτή η τελεία (.) και για αυτόν ακριβώς τον λόγο είχαν τοποθετηθεί γιγαντοοθόνες παντού ώστε κανείς να μην χάσει ούτε στιγμή από αυτό το θέαμα... Και τότε ο Πουλματζής ένοιωσε έτοιμος... έτοιμος να κάνει τον κύκλο της ζωής του... έτοιμος να κάνει εκείνο το φοβερό, τρομερό και ανεπανάληπτο κόλπο του με έναν κουβά λίγο νερό και μία πέτρα... το κόλπο που ακόμα και ο ίδιος είχε παραδεχτεί πως δεν είχε κάνει από την πρώτη δημοτικού... όλοι περίμεναν με ανυπομονησία... και τότε ο Πουλματζής ανεβαίνει το πρώτο σκαλί... ανεβαίνει το δεύτερο σκαλί... ανεβαίνει το τρίτο σκαλί...

-Μπάρακ... Είμαι έτοιμος...

Και τότε βγένει έξω στη σκηνή... όλοι χειροκροτάνε και ζητοκραυγάζουν... Αλλά τίποτα δεν αποσπά την προσοχή του Πουλματζή... ο Πουλματζής στέκεται μπροστά στον κουβά... Ο Πουλματζής παίρνει την πέτρα... Ο Πουλματζής εισπνέει... Ο Πουλματζής εκπνέει... Ο Πουλματζής εισπνέει... Ο Πουλματζής εκπνέει... Και τότε ΜΠΛΟΥΜ!!!!!!!!!

 

 

επίσης γνωστό και σαν "Γλουπαδόρος", μισητό ανέκδοτο, μπορεί να έχει διάρκεια μισής ώρας άνετα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχααχχαχαχα θα το ειπε στα Λατινικα ομως εγω το εκανα μεταφραση,ξερεις :Ρ

 

Πλάκα πλάκα, τόσο παλιό που είναι του αξίζει τουλάχιστον μια μετάφραση στα λατινικά ή ακόμα και στα αρχαία ελληνικά.;ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Little Johnny has been having some bad dreams recently, so his parents allow him to sleep in their bedroom. During the night, Johnny's dad makes it quite clear he's feeling horny.

 

"Not now," says his wife, "Johnny's still awake. Go downstairs and drink a beer."

 

Off he goes to the kitchen, drinks his beer and comes back for a shag.

 

"No," says his wife, "Johnny's still awake. Go and drink another beer."

 

Off he goes to the kitchen, drinks another beer and comes back, now really desperate a shag, but the reaction is the same.

 

"But there's no more beer!"

 

"Look, he's almost asleep. There's a bottle of champagne in the fridge. Open that and I'll have a glass as well."

 

Off he goes to the kitchen, opens the bottle of champagne, whereby the cork produces a loud bang.

 

Little Johnny sits up in bed and says, "You should've let him shag you, Mum. Now he's gone and shot himself."

 

 

 

If England beat Italy they will be against Germany in the Semi-Finals.

 

The USA have announced plans to turn up half way through and take all the credit.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...