Προς το περιεχόμενο

Η νέα διαφήμιση της Apple έχει χρώμα ελληνικό


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ερώτηση... Εσείς που εχετε βγάλει το κόμπλεξ σας για την διαφήμιση πιστεύετε ότι σαν χώρα δεν είμαστε τεχνολογικά αναλφάβητοι? Η κρίνεται ότι επειδή είμαστε σε ένα τεχνολογικό φόρουμ και οι περισσότεροι έχουν κάποιες γνώσεις παραπάνω έχει τις ίδιες και ο μέσος Έλληνας σήμερα?

 

Ένας άλλος έγραψε για το αρχαίο ταξί που δεν υπάρχει σήμερα...ΧΑΛΟΟΥ στο χωριό από το οποίο κατάγεται η μάνα μου δεν έχει ΚΑΝ ταξί (ούτε καν στα γύρω χωριά σε ακτίνα 40 χιλιομέτρων)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 327
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Υπάρχει τέτοιο ταξί τόσο στην Ελλάδα (βλ. Μενδενίτσα Φθιώτηδας) όσο και στην Ιταλία.

Αυτή η μουσική ακουγόταν το 30' είναι Έλληνα δημιουργού γνωστού μέχρι και στην Αμερική και ναι υπάρχουν μουσικόφιλοι που ακούνε από Μπέζο μέχρι Αρλέτα σε μηχανήματα χιλιάδων.

Τα παιδάκια δεν τα βλέπω περίεργα ντυμένα το ίδιο και τους νέους, δες για παράδειγμα τον ψαρά με το φουτεράκι το κόκκινο με την κουκούλα, ή τον τελευταίο πιτσιρικά με την μοντέρνα ζακέτα που κουμπώνει πλάγια.

Στο χωριό μου έχει 2 αίθουσες που κάνουν μάθημα και οι 6 τάξεις του δημοτικού.

Ναι στο χωριό μου έτσι είναι όλοι οι παππούδες και οι γιαγιάδες, ακόμα και γυναίκες στην ηλικία της μάνας μου που δεν έφυγαν από το χωριό ντύνονται με ποδιές.

Ο υπάλληλος των ελτά υπάρχουν φορές που περνάει με γαιδουράκι γιατί δεν ξέρει να οδηγάει μηχανάκι.

Ο φούρναρης περνάει από τα σπίτια και φέρνει το ψωμί γιατί το μαγαζί του είναι μύλος που βγάζει μόνο ψωμί και χυλοπίτες!

Ο μανάβης δεν έχει ηλεκτρονική ζυγαριά αλλά αναλογική κι ας μην το επιτρέπει ο νόμος.

Και αυτό είναι απλά το χωριό μου, που σίγουρα δεν είναι μόνο 1 στα τόσα της Ελλάδας.

Κυνηγάτε και μαμούθ με ακόντια για το μεσημεριανό;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι τέτοιο θα ήταν τρομερή διαφήμιση για τη χώρα μας! Είναι, άλλωστε, γνωστό ότι η Ελλάδα φημίζεται για την urban παράδοσή της και πάνω σε αυτό στηρίζεται και μεγάλο μέρος του τουρισμού της...

 

Με συγχωρείς για την ειρωνία, αλλά δεν άντεξα.

 

υπάρχει άνθρωπος που εχει τη ψευδαίσθηση πως η apple και η κάθε apple έχει στο νου της να διαφημίσει χώρες και πολιτισμούς; για τεχνολογική εταιρεία μιλάμε όχι για τουριστικό γραφείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα σε παρακαλω τα πουλοβερ. Ξανακοιτα το τρεϊλερ σε παρακαλω και προσεξε τα πουλοβερ ΟΛΩΝ.

Τι συμπεραινεις?

Και ελεγα τι μου θυμιζουν τα πουλοβερ αυτα...https://youtu.be/0wHYHMpHmSg

 

Μία διαφήμιση ειναι, δεν βλέπω γιατί πρέπει κάποιος που δεν του αρέσει ή την σχολιάζει αρνητικα να κινδυνευει να χαρακτηρισει "τσομπάνης", " αμόρφωτος", "αγράμματος" και τα συναφή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

BTW στο σποτ παίζουν και κανονικοί κάτοικοι του χωριού. Η φουρναρισα και ο ψαράς έκαναν δηλώσεις σε δελτίο ειδήσεων πριν απο λίγο. 20 μέρες πριν έγιναν τα γυρίσματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

BTW στο σποτ παίζουν και κανονικοί κάτοικοι του χωριού. Η φουρναρισα και ο ψαράς έκαναν δηλώσεις σε δελτίο ειδήσεων πριν απο λίγο. 20 μέρες πριν έγιναν τα γυρίσματα.

Βλεπεις και εσυ alpha :P ? Μολις μπηκα να γραψω ακριβως το ιδιο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με χαλασε πολυ που δειχνει μια εικονα για την Ελλαδα, λες και δεν εχουμε ξαναδει κινητο. Λες και ζουμε σε καμια σπηλια.

 

Αν εβλεπα αυτη την διαφημιση που θα ειχε γυριστει σε μια χωρα που δεν ηξερα, θα μου εμενε στο μυαλο, οτι οι κατοικοι της μενουν ακομα σε πλυθινα σπιτια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με χαλασε πολυ που δειχνει μια εικονα για την Ελλαδα, λες και δεν εχουμε ξαναδει κινητο. Λες και ζουμε σε καμια σπηλια.

 

Αν εβλεπα αυτη την διαφημιση που θα ειχε γυριστει σε μια χωρα που δεν ηξερα, θα μου εμενε στο μυαλο, οτι οι κατοικοι της μενουν ακομα σε πλυθινα σπιτια.

  Giannis Antetokounmpo #NBAVote

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...