Προς το περιεχόμενο

Η νέα διαφήμιση της Apple έχει χρώμα ελληνικό


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Κοιτα σε παρακαλω τα πουλοβερ. Ξανακοιτα το τρεϊλερ σε παρακαλω και προσεξε τα πουλοβερ ΟΛΩΝ.

Τι συμπεραινεις?

 

Ειναι προσπαθεια αποτυπωσης διαλυμμενης πρωην κομμουνιστικης χωρας?

 

2ον Γιατι στηνονται να τους φωτογραφισει και καμαρωνουν σα γυφτικα σκερπανια?

 

Το παραξηλωσε ο σκηνοθετης.

Tι εχουν τα πουλοβερ? Μια χαρα generic πουλοβερ ειναι και το μονο που διαφερει με πιο εντονα χρωματα ειναι της κοπελας. Που κραταει το τηλεφωνο. Το οποιο διαφημιζει. Η διαφημιση.

 

Στηνονται για να τους φωτογραφισει γιατι προκειται για ενα feature το οποιο εχει να κανει με την καμερα. Του τηλεφωνου. Που διαφημιζει. Η διαφημιση.

Αν ηθελε να διαφημισει την ποιοτητα κλησης θα εβαζε Νεουορκεζους να μιλανε στην κινηση και τη φασαρια ξερωγω.

 

 

Γκαηζ η διαφημιση ΔΕΝ διαφημιζει την Ελλαδα. Απλα τυγχανει να λαμβανει χωρα στην Ελλαδα. Οι τυποι δεν θελουν να σταθεις στην Ελλαδα αλλα στο προιον. Θα μπορουσε να ειχε γυριστει σε οποιαδηποτε αλλη επαρχιακη πολη οποιασδηποτε χωρας και να εχει το ιδιο ακριβως αποτελεσμα.

Απο κει και περα η γιαγια ζηταει να της στειλει τη φωτο η πιτσιρικα. Το ιδιο ακριβως και με τον ιδιο τονο μου ειπε η θεια μου οταν τραβηξα φωτο στο τραπεζι. Ξερει οτι στελνεται αλλα δεν ειναι τοσο εξοικειωμενη για να σου πει "ανοιγω bluetooth στειλτη" ή "βαλτη στο whatsapp γκρουπ". Εχει ξαναδει τηλεφωνο με καμερα και γουσταρει τη φωτο.

Τοσο απλα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 327
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κοιτα σε παρακαλω τα πουλοβερ. Ξανακοιτα το τρεϊλερ σε παρακαλω και προσεξε τα πουλοβερ ΟΛΩΝ.

Τι συμπεραινεις?

 

Ειναι προσπαθεια αποτυπωσης διαλυμμενης πρωην κομμουνιστικης χωρας?

 

2ον Γιατι στηνονται να τους φωτογραφισει και καμαρωνουν σα γυφτικα σκερπανια?

 

Το παραξηλωσε ο σκηνοθετης.

Κανενας ελληνοαμερικανος 3ης γεννιας πελλοπονησιος σκηνοθετης θα ηταν και αυτος και αφου πηρε την εργολαβια ειπε δεν παω στο χωριο των προγονων μου να γυρισω την διαφημιση;

Θα χε φερει και γεννητριες για ρευμα, αφου θα θυμοταν ιστοριες απο τον παππου του για τους πολεμους και αλλα διαφορα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλη η μιζέρια, κακία και χολή του μέσου Έλληνα ψηφορόρου, αποτυπωμένη για ακόμη μια φορά, σε ένα νήμα που φέρει τις λέξεις Apple & iPhone...

 

Μάλλον ήρθε η ώρα για αναζήτηση νέας χώρας...

 

NO HOPE for Greece...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...τουριστικος προορισμος για εκατομμυρια ευρωπαιους τουριστες.

Δεν εχει ρωσους, ουτε βουλγαρους ουτε ρουμανους, ουτε τουρκους.

 

Ειδικά για τις εθνικότητες που υποτιμητικά παρουσιάζεις όσο αφορά το ποιόν τους ως τουρίστες, το μόνο που έχω να σχολιάσω, είναι: «Μαύρη είν' η νύχτα στα βουνά»...

 

Σε όποιο ελληνικό νησί κι αν έχω βρεθεί στη ζωή μου για διακοπές - κι έχω βρεθεί σε πάρα πολλά - ειδικά οι Ρώσοι τουρίστες, είναι εκείνοι που κάνουν τη μεγαλύτερη κατανάλωση και τους πιο «χοντρούς» λογαριασμούς, στις επιχειρήσεις που περιμένουν την τουριστική περίοδο για να βγάλουν λεφτά (εστίαση). Η μέρα με τη νύχτα σε σύγκριση με τους περισσότερους βορειοευρωπαίους. Κρα κάνουν οι ταβερνιάρηδες και οι ιδιοκτήτες bar/club, για να τραβήξουν Ρώσους πελάτες...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σε όποιο ελληνικό νησί κι αν έχω βρεθεί στη ζωή μου για διακοπές - κι έχω βρεθεί σε πάρα πολλά - ειδικά οι Ρώσοι τουρίστες, είναι εκείνοι που κάνουν τη μεγαλύτερη κατανάλωση και τους πιο «χοντρούς» λογαριασμούς, στις επιχειρήσεις που περιμένουν την τουριστική περίοδο για να βγάλουν λεφτά (εστίαση). Η μέρα με τη νύχτα σε σύγκριση με τους περισσότερους βορειοευρωπαίους. Κρα κάνουν οι ταβερνιάρηδες και οι ιδιοκτήτες bar/club, για να τραβήξουν Ρώσους πελάτες...

Φαντασου ποσο καλο τους εκανε ο καπιταλισμος και σε αυτους, απο κει που πεινουσαν.  ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανενας ελληνοαμερικανος 3ης γεννιας πελλοπονησιος σκηνοθετης θα ηταν και αυτος και αφου πηρε την εργολαβια ειπε δεν παω στο χωριο των προγονων μου να γυρισω την διαφημιση;

Θα χε φερει και γεννητριες για ρευμα, αφου θα θυμοταν ιστοριες απο τον παππου του για τους πολεμους και αλλα διαφορα.

Μαζι με ενα κοντεϊνερ με εμφιαλωμενα νερα. Μη παθουν και καμια χολερα.

 

Μεσα πρεπει να εχεις πεσει για την εθνικοτητα του σκηνοθετη.

Αν και θα ελεγα οτι ειναι μαλλον ελληνας ιθαγενης ο κυριος. Αυτη τη hipster-ιλα μονο σε ελληνικες διαφημισεις τη βλεπεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντασου ποσο καλο τους εκανε ο καπιταλισμος και σε αυτους, απο κει που πεινουσαν. ;)

Ολος ο καλος υποκοσμος. Μεγαλομαφιοζοι και "μεγαλο-βιζιτουδες". Χαχαχα

 

Δεν εχουν αφησει μουσειο για μουσειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλήθεια; Είναι ρατσιστικο ε; Είσαι σίγουρος Ελληνα; Ειναι ρατσιστική η διαφημιση της Apple Ελληνα; Για ποιον; Για εσένα που θεωρείς τους Αγγλους αδερφές, τους Ολλανδούς πρεζακια, τους Ιταλους μαφιοζους, τους Σκανδιναυους κρυοκωλους, τους Ρώσους στριππερ και αλκοολικους και 2,2 δις ανθ΄ρωπων στον πλανήτη λαθρέποικους και δολοφόνους; Αλήθεια Ελληνα, θα τολμήσεις εσυ να μιλήσεις για ρατσισμό;

 

Έχεις δίκιο από την μια πλευρά.. από την άλλη όμως επειδή σαν Έλληνας δέχεσαι κρητική κάθε μέρα πρέπει και εσύ να αντικρούσεις με διάφορα επιχειρήματα ...οσο αφορά την διαφήμιση και εμένα δεν μου άρεσε καθώς στα πρόσωπα των κατοίκων του νησιού αποτυπώνετε ο ενθουσιασμός για ένα κινητό με Φώτο κάμερα κτλ.. λες και είναι  η πρώτη φορά που βλέπουν κάτι τέτοιο ..το αστείο είναι ότι ακόμα και ο τελευταίος τσοπαναρέος στην Ελλάδα έχει κινητό με κάμερα πλέον μην αναφέρω ότι παίζει να έχει και static ip για να παρακολουθεί με κάμερες το κοπάδι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προς τους από πάνω 

ελπίζω να καταλάβατε ότι είναι ηθοποιοί οι άνθρωποι έτσι;

διότι πάει αμάσητο 

 

επίσης τσοπαναρέοι πλέον γηγενείς δεν υπάρχουν μόνο επενδυτές έχουμε πλέον το ίδιο στα καφενεία και στους κουρείς 

φυσικά η διαφήμιση παντρεύει το νέο iPhone με την παλιά ΕΛΛΑΔΑ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει οτι στελνεται αλλα δεν ειναι τοσο εξοικειωμενη για να σου πει "ανοιγω bluetooth στειλτη"

Ώπα μαν, διαφήμιση iPhone είναι, μην τα ισοπεδώνουμε όλα :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...