Προς το περιεχόμενο

ΠΕΡΑΙΩΣ Άνοιγμα λογαριασμού (ταμιευτηριου)


mpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα πήγα σήμερα στη τράπεζα Πηραιώς για να ανοίξω ένα καινούριο λογαριασμό ταμιευτηρίου (δεν ήμουν ποτέ πελάτης) και μου είπαν ότι δεν γίνεται λόγο καπιταλ κοντρολ και ότι πρέπει να επικοινωνήσω με τη τράπεζα που είμαι ήδη πελάτης (eurobank) ! Η eurobank όμως δεν με βολεύει τι μπορώ να κάνω για να φτιάξω λογαριασμό στη Πειραιώς? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Καλησπέρα πήγα σήμερα στη τράπεζα Πηραιώς για να ανοίξω ένα καινούριο λογαριασμό ταμιευτηρίου (δεν ήμουν ποτέ πελάτης) και μου είπαν ότι δεν γίνεται λόγο καπιταλ κοντρολ και ότι πρέπει να επικοινωνήσω με τη τράπεζα που είμαι ήδη πελάτης (eurobank) ! Η eurobank όμως δεν με βολεύει τι μπορώ να κάνω για να φτιάξω λογαριασμό στη Πειραιώς?

 

Να περιμένεις να λήξουν τα capital control.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα πήγα σήμερα στη τράπεζα Πηραιώς για να ανοίξω ένα καινούριο λογαριασμό ταμιευτηρίου (δεν ήμουν ποτέ πελάτης) και μου είπαν ότι δεν γίνεται λόγο καπιταλ κοντρολ και ότι πρέπει να επικοινωνήσω με τη τράπεζα που είμαι ήδη πελάτης (eurobank) ! Η eurobank όμως δεν με βολεύει τι μπορώ να κάνω για να φτιάξω λογαριασμό στη Πειραιώς? 

Αυτο που μπορεις να κανεις για το συγκεκριμενο θεμα  ειναι να προσεχεις καλυτερα τι ψηφιζεις την επομενη φορα .

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο μονος τροπος για να ανοιξεις λογαριασμο ειναι να γραφτεις σε καποιο προγραμμα του οαεδ σαν ανεργος, ωστε οταν και καλα παρεις καποιο ποσο που δικαιουσε θα στο βαλουν σε λογαριασμο οποτε οι τραπεζες αναγκαστικα σου ανοιγουν καινουργιο λογαριασμ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο μονος τροπος για να ανοιξεις λογαριασμο ειναι να γραφτεις σε καποιο προγραμμα του οαεδ σαν ανεργος, ωστε οταν και καλα παρεις καποιο ποσο που δικαιουσε θα στο βαλουν σε λογαριασμο οποτε οι τραπεζες αναγκαστικα σου ανοιγουν καινουργιο λογαριασμ...

Ισχύει αυτό που λες, αλλά ο ΟΑΕΔ καταθέτει επιδόματα αποκλειστικά και μόνο στην Εθνική τράπεζα. Ο άνθρωπος θέλει να ανοίξει στην Πειραιώς.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα πήγα σήμερα στη τράπεζα Πηραιώς για να ανοίξω ένα καινούριο λογαριασμό ταμιευτηρίου (δεν ήμουν ποτέ πελάτης) και μου είπαν ότι δεν γίνεται λόγο καπιταλ κοντρολ και ότι πρέπει να επικοινωνήσω με τη τράπεζα που είμαι ήδη πελάτης (eurobank) ! Η eurobank όμως δεν με βολεύει τι μπορώ να κάνω για να φτιάξω λογαριασμό στη Πειραιώς? 

Για ποιο λογο θες να ανοιξεις τον λογαριασμο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να ανοιξεις λογαριασμό σε οποιαδήποτε τράπεζα, πρέπει είτε να θέλεις να καταθέσεις μετρητά, είτε να φέρεις κεφάλαιο απ το εξωτερικό, είτε να ειναι λογαριασμος μισθοδοσίας, είτε εργόσημο. Σε αυτές μονο τις περιπτώσεις σου ανοιγουν. Αν λοιπόν χρειάζεσαι τον λογαριασμό επειδή έχεις ένα κουμπαρά πχ με αποταμιεύσης, θα στον ανοιξουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να ανοιξεις λογαριασμό σε οποιαδήποτε τράπεζα, πρέπει είτε να θέλεις να καταθέσεις μετρητά, είτε να φέρεις κεφάλαιο απ το εξωτερικό, είτε να ειναι λογαριασμος μισθοδοσίας, είτε εργόσημο. Σε αυτές μονο τις περιπτώσεις σου ανοιγουν. Αν λοιπόν χρειάζεσαι τον λογαριασμό επειδή έχεις ένα κουμπαρά πχ με αποταμιεύσης, θα στον ανοιξουν.

Αφού σου λέει πήγε στην τράπεζα και του αρνήθηκαν, τι το ψάχνεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...