Προς το περιεχόμενο

Πόσα εκατομμύρια έχει ένα δισεκατομμύριο;


louilouiCK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έτσι εξηγούνται πολλά πάντως.

Υπάρχουν συμπολίτες μας που όταν τους λένε ότι χρωστάμε 350 δις, αυτοί καταλαβαίνουν 1.050 εκατομμύρια, μια χαρά σου λέει, ένα τσακ και ξεχρεώσαμε.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 52
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Μάγκες,δεχτείτε ως πιθανότητα να πάθανε κοκομπλόκο στην θέα της κάμερας όσοι εικονιζόμενοι.

Δεχτείτε επίσης ως πιθανότητα να απάντησαν σωστά καμια 300ρια άτομα,άλλα κλαιν...κρατάμε την αφρόκρεμα.

Κατα τ'άλλα,λέμε "μέχρι ο ήλιος να γίνει ένας λευκός νάνος".Ακούγεται πιο πιασιάρικο. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακαλώ πάτε στο 20:00 του βίντεο που ακολουθεί και πείτε μου ότι ειναι στημένο αυτό που βλέπετε.

 

https://www.youtube.com/watch?v=-4g8-d5Mcqo

 

Έχω αποσβολωθεί πραγματικά...

 

Είναι τόσα τα άτομα, τόση ποικιλία σε ηλικίες και χαρακτήρες και όλοι μοιράζονται την ίδια βλακεία

 

Δεν ειναι μόνο ότι δεν ξέρουν δεν ειναι μόνο ότι αυτό που λένε (μετά απο σκέψη μάλιστα κάποιοι) ειναι λάθος αλλά ειναι και αυτές καθ'αυτές οι απαντήσεις τους! πχ ο άλλος λέει ένα δισεκατομμύριο ειναι τρία εκατομμύρια!!!! (εκ του "δις" άντε να έλεγε δύο να του έλεγα πως κέρδισε τυρόπιτα άλλα 3;;; )

 

Και φαίνονται όντως προβληματισμένοι και όχι να τρολλάρουν :S αλλά και έστω τρολλάρουν  όλοι όμως!!??

 

Ρε παιδιά στημένο θα είναι!!!

 

Απο την άλλη βλέποντας πως πάμε σα χώρα και τις εκλογές των τελευταίων ετών καθώς και την δημοτικότητα του σώρρα... τι να πω τα έχω χαμένα... θα μας πάρουν φαλάγγι οι τούρκοι...

 

Έχε γούστο να έχουν και account στο insomnia κάποιοι απο αυτούς! :P

 

 

Εγώ πιστεύω ότι θα εξαφανιστεί το Ελληνικό έθνος μιας και δεν μπορούν να αποφασίσουν από 2 άτομα και πάνω σε μια κοινή επωφελή πορεία.

Και αλλα μνημονια μεχρι να πεθανει ο ηλιος!

 

 

Α λες από αυτά που τα εφαρμόζουμε 1% κάθε μήνα;

Θα γίνεται δηλαδή μισή μεταρρύθμιση ανα δεκαετία.

Μπρρρρρρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι προφανές ότι το video είναι στημένο. Είναι προφανές τουλάχιστον το γεγονός πως στο βίντεο βλέπουμε εκείνους που (για τον χ,ψ λόγο) απάντησαν λάθος ενώ φυσικά υπάρχουν οι πολλοί (?) περισότεροι που απάντησαν σωστά.

Είναι λυπηρό ότι κάποιοι δεν γνωρίζουν την απάντηση όμως παρόλα αυτά σε καμία περίπτωση δεν θεωρώ αξιόπιστο το παραπάνω βίντεο ιδίως όταν έχει να κάνει με την εκπομπή του παραπάνω εμετικού τύπου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν υπάρχει ελαφρυντικό εκτός αν ρωτάνε Πακιστανούς μετανάστες που μετράνε με λαχ και κρορ.

Επεξ/σία από michael92
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω επιλεγω να πιστεψω οτι το ολο σκηνικο ηταν προιον μονταζ,διαλεξαν πχ να προβαλουν οσους για τον α ή β λογο ειχαν αγνοια για το θεμα...

τωρα για την σοβαροτητα της δημοσιογραφιας δεν θα αναφερθω περαιτερω...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ;  παραξενο θα μου φαινοταν να το ηξεραν ολοι απορω που κανουμε λες και εγινε τιποτα τρομερο...μαλλον μερικοι θελουν να το παιξουν εξυπνοι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω επιλεγω να πιστεψω οτι το ολο σκηνικο ηταν προιον μονταζ,διαλεξαν πχ να προβαλουν οσους για τον α ή β λογο ειχαν αγνοια για το θεμα...

τωρα για την σοβαροτητα της δημοσιογραφιας δεν θα αναφερθω περαιτερω...

 

That.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας μου λύσει κάποιος την απορία πως αυτά τα άτομα περνάνε Πανελλήνιες και μπαίνουν σε ΑΕΙ/ΤΕΙ (οι περισσότεροι φαίνονται για φοιτητές), αλλά δεν μπορούν να απαντήσουν μια απλή ερώτηση αριθμητικής Δημοτικού (ούτε καν Γυμνασίου)...  :blink:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας μου λύσει κάποιος την απορία πως αυτά τα άτομα περνάνε Πανελλήνιες και μπαίνουν σε ΑΕΙ/ΤΕΙ (οι περισσότεροι φαίνονται για φοιτητές), αλλά δεν μπορούν να απαντήσουν μια απλή ερώτηση αριθμητικής Δημοτικού (ούτε καν Γυμνασίου)...  :blink:

Οπως καποιοι αλλοι χωρις να εχουν τελειωσει καν πανεπιστημιο βγαζουν εκατομμυριακια .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως καποιοι αλλοι χωρις να εχουν τελειωσει καν πανεπιστημιο βγαζουν εκατομμυριακια .

 

Το ότι π.χ. ο Bill Gates είναι college dropout, αυτό δεν σημαίνει ότι είναι αμόρφωτος και ότι κακώς έβγαλε όσα έβγαλε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...