Προς το περιεχόμενο

Ανακαίνιση διαμερισματος


green gordon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου έχει ζητηθεί βοήθεια από γνωστό που εγκαταστάθηκε εξωτερικό και θέλει να φτιάξει το σπίτι του για να το νοικιάσει.10.000 μπορεί να δώσει,μπάνιο κουζίνα θέλουν ολική ανακαίνιση.6 και 9 μέτρα αντοιστιχα.

Υδραυλικα προβλήματα δεν υπάρχουν.

Φτάνουν και περισσεύουν ή όχι;

Τα φώτα σας παρακαλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έχει ζητηθεί βοήθεια από γνωστό που εγκαταστάθηκε εξωτερικό και θέλει να φτιάξει το σπίτι του για να το νοικιάσει.10.000 μπορεί να δώσει,μπάνιο κουζίνα θέλουν ολική ανακαίνιση.6 και 9 μέτρα αντοιστιχα.

Υδραυλικα προβλήματα δεν υπάρχουν.

Φτάνουν και περισσεύουν ή όχι;

Τα φώτα σας παρακαλω.

 

Για μια συγκρατημενη ανακαίνιση φτάνουν. Δεν θα βαλει ουτε τις ποιο γαμάτες ποιοτητες, ουτε τιποτα φαντεζι λύσεις. Νοικιαρικο θα ναι... δεν ξερει καν αν θα τα σεβαστούν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ γενική ερώτηση / εντελώς μπακαλίστικη και η απάντηση

οχι  δεν φτανουν, θα χρειαστούν περίπου τα διπλάσια.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω ότι φθάνουν, χρησιμοποιώντας τα πιο απλά υλικά και με μια καλή ερευνα αγοράς.Προσπάθησε να βρεις εκθεσιακά προιόντα, β'διαλογής πλακάκια, κι απεύθυνσου και σε μαραγκούς.Σε εμάς το μπάνιο (περίπου 5τμ) στοίχισε περίπου 2000 ευρώ με ολική ανακαίνιση και υδραυλικά (ήταν όμως γνωστός ο εργολάβος και πλακάκια β' διαλογής με μικρά αισθητικά ελαττώματα). Σε μια φίλη μου που απευθύνθηκε σε συνεργείο, η ολική ανακαίνιση της κόστισε με καλύτερα υλικά 2800 ευρώ(για 5.5 τμ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ μπακάλικα επειδη το έχω κάνει.

 -Το μπάνιο, εφόσον θα αλλάξεις τα πάντα (και πλακάκια) θα πάει το λιγότερο 3.500. Και εκει θα αλλάξεις και τα υδραυλικά. Εννοειται θα το κάνεις.

-Κουζίνα ΜΕ τα ντουλάπια, πάγκο κουζινας και έναν απλο νεροχύτη αλουμινίου + πλακακια γύρω στο 6άρι μέσα στο νερό.

 

Κάλυψες τα 10.000.

 

Αν θες αλλαγή στα αλουμίνια και πόρτα ασφαλείας, υπολόγισε ακόμα ένα 6άρι στη καλύτερη.

Αν το σπίτι θέλει και ηλεκτρολόγο για μπριζες κτλ, κανα 200 ακόμα.

 

Με 18 χιλιάρικα το κάνεις τζιτζί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έχει ζητηθεί βοήθεια από γνωστό που εγκαταστάθηκε εξωτερικό και θέλει να φτιάξει το σπίτι του για να το νοικιάσει.10.000 μπορεί να δώσει,μπάνιο κουζίνα θέλουν ολική ανακαίνιση.6 και 9 μέτρα αντοιστιχα.

Υδραυλικα προβλήματα δεν υπάρχουν.

Φτάνουν και περισσεύουν ή όχι;

Τα φώτα σας παρακαλω.

 

Πολύ γενική ερώτηση, είναι σαν να λες θέλω να αναβαθμίσω το desktop μου, 150€ φτάνουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο για μπάνιο και κουζίνα φτάνουν. Αν θέλει κι άλλα πράγματα (αλουμίνια, πόρτες κλπ) μάλλον όχι.

Εμενα παντως μια φιλη εκανε ολική ανανέωση σε ενα μικρο μπάνιο κάνα 8αρι τμ μονο (ξήλωσε μπανιέρα, έβαλε ντουζιέρα, πλακακια χέστρα κτλ ) και της φύγαν μαζι με την δουλειά του μάστορα 15.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kι εγώ έχω τέτοια φίλη αλλά μόνο η χεστρα της εκανε 1500. Δεν ειναι αντιπροσωπευτικο δειγμα.

Μια χαρα κανει δουλεια σε αυτα τα λεφτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

1500 κι αμφιβάλω αν θα είναι σαν αυτές που βλέπουμε στην Ιαπωνία, θερμενόμενες με πλυσίματα και δεν σημαζεύεται... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα παντως μια φιλη εκανε ολική ανανέωση σε ενα μικρο μπάνιο κάνα 8αρι τμ μονο (ξήλωσε μπανιέρα, έβαλε ντουζιέρα, πλακακια χέστρα κτλ ) και της φύγαν μαζι με την δουλειά του μάστορα 15.

Καλά όσο θέλεις το φτάνεις, απλά λέω ότι μπορεί να κάνει δουλειά με τόσα λεφτά. Δεν χρειάζεται να βάλει και τα ακριβότερα πράγματα, ειδικά αφού είναι για νοίκιασμα. Πιστεύω ότι θα περισσέψουν και για καμιά άλλη ψιλοδουλειά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά όσο θέλεις το φτάνεις, απλά λέω ότι μπορεί να κάνει δουλειά με τόσα λεφτά. Δεν χρειάζεται να βάλει και τα ακριβότερα πράγματα, ειδικά αφού είναι για νοίκιασμα. Πιστεύω ότι θα περισσέψουν και για καμιά άλλη ψιλοδουλειά.

Δεν έβαλε τα ακριβότερα, μια κανονικότατη ανακαίνιση εκανε, ζιο υπολόγισε πλακάκια, υλικά δουλειά μάστορα που του φύγε ο κώλος μια βδομαδα και θα δεις ποσά βγαίνουν! σε όσους  φαίνονται πολλά ας γκρεμίσουν και ας χτίσουν μόνοι τους !

οι 10 χήνες του αρχικού ποστ για κουζίνα και μπάνιο ειναι πολύ λίγα και απο τα λιτλ να ψωνίσεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kι εγώ έχω τέτοια φίλη αλλά μόνο η χεστρα της εκανε 1500. Δεν ειναι αντιπροσωπευτικο δειγμα.

 

Πόσο κοστίζει το αντιπροσωπευτικό δείγμα χέστρας δλδ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...