Προς το περιεχόμενο

Ανακαίνιση διαμερισματος


green gordon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Έχει χαθεί και ο stelios να μας έδινε μια τιμή για μπάνιο! :)

Δεν νομίζω πως χρειάζεται να έρθει ο stelios για να μας πει ότι τα 1500 euro για χέστρα (δλδ σκέτη λεκάνη) δεν είναι αντιπροσωπευτικό δείγμα...

 

Τώρα αν με το χέστρα εννοεί όλο το χώρο κι όχι μόνο το θρόνο, μου φαίνονται λίγα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω πως χρειάζεται να έρθει ο stelios για να μας πει ότι τα 1500 euro για χέστρα (δλδ σκέτη λεκάνη) δεν είναι αντιπροσωπευτικό δείγμα...

 

Τώρα αν με το χέστρα εννοεί όλο το χώρο κι όχι μόνο το θρόνο, μου φαίνονται λίγα...

Όχι εννοούσα για όλο το πακέτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kι εγώ έχω τέτοια φίλη αλλά μόνο η χεστρα της εκανε 1500. Δεν ειναι αντιπροσωπευτικο δειγμα.

Μια χαρα κανει δουλεια σε αυτα τα λεφτα.

Πρέπει να σέβεσαι τον θρόνο! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα την εντύπωση ότι χεστρα=λεκάνη μόνο (με καζανάκι). :(

Ναι αυτή την εντύπωση έχω κι εγώ. Δεν είχε σχέση με το συγκεκριμένο μήνυμα αυτό που έγραψα, ήταν γενικό για το θέμα! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με απλά υλικά μια χαρά θα είναι. Η τιμή θα ανέβει πολύ αν θέλεις πολύ καλή ποιότητα υλικών, ιδιαίτερο σχεδιασμό, επώνυμα προιόντα, διάφορες καινοτομίες (τύπου υδρομασαζ, κτλ). Για ένα απλό σπίτι που θα ενοικιάζεται 10.000 ευρώ για κουζίνα και μπάνιο είναι αρκετά. Ας απευθυνθεί ο γνωστός σου σε συνεργεία για να πάρει προσφορές, είμαι σίγουρη θα βρει κάποιο να τον συμφέρει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1500 κι αμφιβάλω αν θα είναι σαν αυτές που βλέπουμε στην Ιαπωνία, θερμενόμενες με πλυσίματα και δεν σημαζεύεται... :P

 

Αυτές πάντως στην Ιαπωνία ξεκινάνε από 150 ευρώ μόνο. Με 100 παίρνεις το απλό πρόσθετο καπάκι και στα 300 ένα αξιοπρεπές μοντέλο με αρκετές λειτουργίες. Αφού σκεφτόμασταν να πάρουμε αλλά τελικά το αφήσαμε γιατί δεν έχει ρεύμα κοντά στη λεκάνη μας και που να μπαίνουμε σε ιστορίες.

 

Πόσο κοστίζει το αντιπροσωπευτικό δείγμα χέστρας δλδ?

 

Πάντως όχι 1500. Είναι σαν να σε ρωτάω πόσο κάνει μια σοκολάτα και να μου λες 100 ευρώ. Εχει σοκολάτες και με τόσα αλλά δεν κάνει τόσο μια σοκολάτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πολυ φθηνα παντως είναι απο πλαστικο χειριστης ποιοτητας και τουλαχιστον κιτρινιζει  αν δεν βρωμιζει και μυριζει κατα την χρηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα παντως μια φιλη εκανε ολική ανανέωση σε ενα μικρο μπάνιο κάνα 8αρι τμ μονο (ξήλωσε μπανιέρα, έβαλε ντουζιέρα, πλακακια χέστρα κτλ ) και της φύγαν μαζι με την δουλειά του μάστορα 15.

Κάτσε τώρα το είδα, 15 χιλιάρικα;! Σίγουρα έβαλε ακριβά πράγματα ρε συ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είμαι και γω σε φάση ανακαίνισης...ευτυχώς χωρις μπάνιο μιας και φτιάχτηκε προ 6ετιας εχω να πω, πως αυτή τη στιγμή βρίσκεις υπέρ γαμάτες προσφορες πχ για επώνυμα πλακάκια. Πήγαινα για laminate και τελικά το πλακάκι μου βγαίνει....πιο φθηνό.

 

Αν θες και αλουμίνια δεν φτάνει το 10αρικό. Χωρις αλουμίνια οριακά κανεις δουλεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα φτανουν τα 10. Εγω με τα διπλα και κατι παραπανω ανακαίνισα  τουαλετες σταθμου λεωφορειων, μιλάμε για 60τμ. Καλύτερα βρες κανένα αρχιτεκτονα-μηχανικό-εργολάβο να σου δώσει προσφορά για τιμή στο σύνολο. Κανε μια λιστα με τα υλικα που θα χρειαστείς αναλυτικα και με αυτα παρε προσφορες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύντομα θα βγω για προσφορές και θα ενημερώσω εδώ για όποιον άλλον ενδιαφέρεται.Ισως ανεβάσω φώτο πριν και μετά (όταν με το καλό τελειώσει η δουλειά).Αν και προφανώς ο φίλος μου έχει τεράστια εμπιστοσύνη θέλω όλα να γίνουν με τιμολόγια να είμαστε καθαροί.Αυτό είναι ένα αγκαθακι γιατί θα ανεβάσει το κόστος.

Επίσης φοβάμαι πολύ ότι όλο και κάτι θα στραβωσει με τους μάστορες (του είπα έτσι το κάνε αλλιως).

Ευχαριστώ για τις απάντησεις σας από ότι καταλαβαίνω πάει για οριακά με αυτά τα χρήματα αλλά όπως ειπώθηκε πιο πάνω το σπίτι θα νοικιαστει οπότε δεν υπάρχει λόγος για πιο ακριβά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ζητήστε να σας δώσουν προσφορά γραπτώς (αναλυτικά) για το τι θα κάνουν. Θα καλύψει τις περισσότερες περιπτώσεις λογικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύντομα θα βγω για προσφορές και θα ενημερώσω εδώ για όποιον άλλον ενδιαφέρεται.Ισως ανεβάσω φώτο πριν και μετά (όταν με το καλό τελειώσει η δουλειά).Αν και προφανώς ο φίλος μου έχει τεράστια εμπιστοσύνη θέλω όλα να γίνουν με τιμολόγια να είμαστε καθαροί.Αυτό είναι ένα αγκαθακι γιατί θα ανεβάσει το κόστος.

Επίσης φοβάμαι πολύ ότι όλο και κάτι θα στραβωσει με τους μάστορες (του είπα έτσι το κάνε αλλιως).

Ευχαριστώ για τις απάντησεις σας από ότι καταλαβαίνω πάει για οριακά με αυτά τα χρήματα αλλά όπως ειπώθηκε πιο πάνω το σπίτι θα νοικιαστει οπότε δεν υπάρχει λόγος για πιο ακριβά.

 

Το μόνο σίγουρο.

 

Και βέβαια να ξέρεις ότι για το όποιο πρόβλημα παρουσιασθεί θα φταις εσύ (κατά τον μάστορα) αφού "τα πλακάκια δεν ήταν καλής ποιότητας" και "η κόλλα δεν ήταν αυτή που ζήτησα και φταίει για την καθυστέρηση"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως όχι 1500. Είναι σαν να σε ρωτάω πόσο κάνει μια σοκολάτα και να μου λες 100 ευρώ. Εχει σοκολάτες και με τόσα αλλά δεν κάνει τόσο μια σοκολάτα.

 

Η ερώτηση ήταν πόσο κοστίζει, όχι πόσο δεν κοστίζει.

 

Εγώ πιστεύω πως δεν υπάρχει "αντιπροσωπευτικό δείγμα".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...