Προς το περιεχόμενο

Στα καταστήματα του αύριο θα υπάρχουν τα πάντα εκτός από videogames


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλά μη φανταστείς ότι στη "μη τριτοκοσμικές χώρες" έχουν όλοι γαμάτο ιντερνετ

 

για ρίξε μια ματιά στους μ.ο. ταχυτήτων άλλων χωρών και πες μου πόσο γρήγορα θα κατεβάσουν 50-60GB

 

εγώ δηλαδή με τριτοκοσμική  50αρα νιώθω και τυχερός που το κάνω σε κάτω από 4ωρο 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 123
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τριτοκοσμική εννοείς ΚΑΙ την Ελλάδα, θαρρώ...

Όταν λέω σε κολλητούς μου που πήγαν Σουηδία να βρουν την τύχη τους (δουλειά) και τους λέω για τις "υπέρτατες" ταχύτητες που έχουμε εδώ με τις VDSL... ξεκαρδίζονται. Εκεί (κεντρική/βόρεια Ευρώπη), είχαν τέτοιες ταχύτητες που έχουμε ΤΩΡΑ εμείς εδώ, πριν κάνα... 10ρι χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προς όλους εδώ μέσα. πάρτε το απόφαση πλέον. ψηφιακά θα γίνουν όλα αρέσει δεν αρέσει, τις εταιρίες τις συμφέρει. επίσης όσο για το αργό internet οι εταιρίες δεν βγάζουν τα παιχνίδια με βάση τριτοκοσμικέςinternetoχώρες. πλεόν στην εποχή της οπτικής τα 50GB download δεν είναι τίποτα. οπότε σας αρέσει δεν σας αρέσει προς τα εκεί θα πάνε όλα. Ήδη η ΕΑ (την οποία προσωπικά σαν εταιρεία δεν την πάω μια) βγάζει physical εκδόσεις χωρίς καν το game μέσα.

 

ΥΓ :  με ξεπέρασε ο τύπος που είπε ότι το steam είναι ολόκληρη διαδικασία....

 

οι εταιρειες θα κανουν αυτο που θελουν οι χρηστες διαφορετικα θα δουν τα φραγκακια τους σε πτωση

 

τωρα βεβαια αν οι χρηστες αποδεχονται μοιρολατρικα οτιδηποτε πανε να τους επιβαλλουν ε ναι θα κανουν οτι γουσταρουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι εταιρειες θα κανουν αυτο που θελουν οι χρηστες διαφορετικα θα δουν τα φραγκακια τους σε πτωση

 

τωρα βεβαια αν οι χρηστες αποδεχονται μοιρολατρικα οτιδηποτε πανε να τους επιβαλλουν ε ναι θα κανουν οτι γουσταρουν

είναι πλέον ελάχιστοι αυτοί που δεν προτιμάνε τον ψηφιακό τρόπο διανομής. μόνο οι ρομαντικοί έχουν μείνει και οι χρήστες windows xp.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι πλέον ελάχιστοι αυτοί που δεν προτιμάνε τον ψηφιακό τρόπο διανομής. μόνο οι ρομαντικοί έχουν μείνει και οι χρήστες windows xp.

 

καλα διαβασε λιγο πισω κ θα δεις ποσοι σκεπτομενοι υπαρχουν ακομα ευτυχως

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το πω μία τελευταία

 

Τα κλειδαδικα έχουν τόσο χαμηλές τιμές ΛΟΓΩ RETAIL αλλων χώρων

 

Αν δεν υπήρχαν αυτά τα retail και υπήρχε μόνο ψηφιακή λύση η φάση θα ήταν αποκλειστικά σαν τα exclusive του store της ms με τιμές στο θεό μόνο

 

Δεν ειναι μονο απο αυτο, ειναι και απο bundles ή online promo ή κατι τετοιο (βλεπε humble bundle) ή μπορει να ειναι απο legit online αγορες κλειδιων απο αλλες χωρες (πχ Ρωσσια) που εχουν αλλες τιμες (αν και αυτο το τελευταιο τεινει να εξαφανιστει με τις μ@λ@κιες του steam).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και τα κλειδάδικα αυτό κάνουν δε νομίζω ότι παίζει κάποια παρανομία 

 

το θέμα είναι να υπάρχει το retail κάπου, αν δεν υπάρχει τιμές ms.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://deals.simplygames.com/p/grand-theft-auto-v-gta-5-ps4  27€ και γενικά σε καταστήματα του εξωτερικού θα το βρεις 30-35€

Πήγα να το τσιμπήσω τις προάλλες και δεν έστελνε Ελλάδα το simply.. Ξύνεις πληγές..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εποχές που ο μαγαζάτορας σου πούλαγε τη πειρατική κόπια και μόλις έβαλες κι εσύ γρήγορο ιντερνετ σταβομουτσούνιασε (το ίδιο και οι βιντεοκλαμπάδες) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προς όλους εδώ μέσα. πάρτε το απόφαση πλέον. ψηφιακά θα γίνουν όλα αρέσει δεν αρέσει, τις εταιρίες τις συμφέρει. επίσης όσο για το αργό internet οι εταιρίες δεν βγάζουν τα παιχνίδια με βάση τριτοκοσμικέςinternetoχώρες. πλεόν στην εποχή της οπτικής τα 50GB download δεν είναι τίποτα. οπότε σας αρέσει δεν σας αρέσει προς τα εκεί θα πάνε όλα. Ήδη η ΕΑ (την οποία προσωπικά σαν εταιρεία δεν την πάω μια) βγάζει physical εκδόσεις χωρίς καν το game μέσα.

 

ΥΓ :  με ξεπέρασε ο τύπος που είπε ότι το steam είναι ολόκληρη διαδικασία....

 

Περίμενε να δεις τι μου θύμησες..

 

 

Yup δίκιο έχεις. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σημερινες αγορες ,@@ τα digital που δεν σου ανηκουν ειναι πιο φτηνα ,(οι φωτο ειναι η παραγγελια στο amazon uk σε δισκατο με 23% ελληνικο φπα +3,5 μεταφορικα)

 

http://www.xbox.com/en-us/Search?q=Forza+Horizon+3

 

http://www.allkeyshop.com/catalogue/search.php?q=Forza+Horizon+3+%28Xbox+One%29

 

Capture.png

 

http://www.allkeyshop.com/catalogue/search.php?q=Rise+of+the+Tomb+Raider+%28Xbox+One%29

 

http://www.xbox.com/en-us/Search?q=%09Rise+of+the+Tomb+Raider

 

Capture2.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόλις πήρα ένα παιχνίδι retail (14€ το street fighter V, πιο φθηνό και από κλειδάδικα) 

 

έρχομαι σπίτι βάζω το δισκάκι να ξεκινήσει η εγκατάσταση

 

αρχικά με ενόχλησε ο ήχος από το δισκάκι (το pc είναι τάφος δεν έχω καν μηχανικό σκληρό να μου χαλάει την ηρεμία) , στη συνέχεια με ενόχλησε που βλέπω υπολειπόμενο χρόνο 45 λεπτά...

 

σταματάω την εγκατάσταση, βάζω το δισκάκι ξανά στο κουτί και στη συνέχεια στο ράφι και βάζω να εγκαταστήσει από το steam μόνο μέσω internet 

 

υπολειπόμενος χρόνος 40 λεπτά λέει 

 

θέλω το retail λόγω χαμηλής τιμής, αλλά προτιμώ τη λειτουργία υπηρεσιών τύπου steam 

 

και ακόμα και αυτά που έχω σε dvd και τα έχω στο ράφι όταν θέλω να τα ξαναπεράσω δε τα κουνάω καν από κει, μόνο μέσω internet, ειδικά αυτά που είναι πολλά δισκάκια και πρέπει να έρχομαι να κοιτάω πότε είναι να βάλω το επόμενο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλέον ΜΟΝΟ digital αγοράζω.

Τα 'χω και αποθηκευμένα στον NAS μου και μια χαρά... και ούτε και να γεμίζω με στίβες από κουτιά και άλλες σαχλαμάρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

"αυριο" δεν θα υπαρχουν καταστηματα. μονο αποθηκες και μεταφορικα drones ;)

καιρος να φευγουν οι μεσαζοντες απο τη μεση και να κανουν κατι προσοδοφορο για την κοινωνια και οχι απλα να κοβουν μεριδιο απο τους πωλητες-αγοραστες για την προωθηση.

πλεον υπαρχει το ιντερνετ για αυτο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...