Προς το περιεχόμενο

Από σήμερα σταδιακά στην κυκλοφορία το Android 7.0 Nougat για Galaxy S7 και Galaxy S7 edge


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν από λίγο την πέρασα και δεν έχω τα προβλήματα που αναφέρεις. Μόνο το samsung pass δυσκολεύτηκε λίγο να ενεργοποιηθεί.

Μηπως γνωρίζεις γιατι μπορει να αναγνωριζει το τηλεφωνο ως ρουταρισμενο; Εχω ψαξει αρθρα κλπ και το μονο που λενε ειναι μηπως δημιουργει θεμα η SD. Εγω ομως δεν εχω καρτα μνημης πανω και το κραταω πληρως αδειο, μεχρι να το φτιαξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως γνωρίζεις γιατι μπορει να αναγνωριζει το τηλεφωνο ως ρουταρισμενο; Εχω ψαξει αρθρα κλπ και το μονο που λενε ειναι μηπως δημιουργει θεμα η SD. Εγω ομως δεν εχω καρτα μνημης πανω και το κραταω πληρως αδειο, μεχρι να το φτιαξω.

Δεν έχω ιδέα. Φαντάζομαι ότι ξαναπέρασες τη ρομ.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα βγάλει για το Α3 και δεν θα βγει για Α5, Α7???

Δυσκολο. Το πρωτο Α7 που ειχα, πηγε απο 5.0.1 σε 6, αλλα μεχρι εκει. Βρισκόταν ομως στη λιστα με τις αναβαθμισεις. Αν τωρα κατι δεν ειναι στη λιστα, κρατα πολυ μικρο καλαθι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο πολλές δοκιμές, καταφερα και εφτιαξα το προβληματικό μου τηλέφωνο. 

 

Οποιος έχει πρόβλημα με το λογισμικό και διαφορες εφαρμογες, γιατι αναγνωρίζεται ως ρουταρισμένο ενω δεν ειναι, δεν θα τον βοηθησει κανενα reset και κανενα format. Να τονίσω οτι μέσω του ODIN δε χανεται η εγγύηση.

 

Η λύση:

 

Στο ODIN, μαζι με το λογισμικό (ΑΡ), πρέπει να περάσεις μαζι και το bootloader (BL) και το CP και το CSC. Όλα βρίσκονται ZIPαρισμένα μαζί. 

 

 

ΠΡΟΣΟΧΗ:

 

1. το HOME_CSC δεν το αγγίζουμε

2. κάνουμε factory reset και clear cache

3. μεσα στο ODIN στα options φροντίζουμε να ΜΗΝ είναι επιλεγμένο το F. Reset Time

4. ενώ όλα τα αρχεία είναι γενικά της Βρετανίας (BTU),           δηλαδή δεν εχουν σχεση με καποιο παροχο, το CSC         είναι της O2 (o2c) και στην έναρξη και απενεργοποίηση     της συσκευής θα βγάζει το logo της O2 και φυσικά το bloateware

5. για να ξεφορτωθούμε τα παραπάνω, ξαναπερνάμε το λογισμικό μόνο του.

 

Μολις κανει restart, το κινητό είναι έτοιμο!

 

P.S.: Οσοι στην αρχη έχουν πρόβλημα με το πληκτρολόγιο, αμέσως καντε update τη γλωσσα γραφης (και κατεβάστε και την ελληνική)

 

Καλή τύχη σε όποιον το προσπαθήσει. Είναι λύση δική μου και σε εμενα δουλεψε με 100% επιτυχία. Δε φέρω καμία ευθύνει για όποιο λαθος ή για όποια κολλημένη συσκευη.

 

Παρ'ολα αυτά, αν το κινητό κολλήσει (σχεδον απιθανο), επαναλαμβανουμε τη διαδικασία πρωτα με το BT, AP, CP και CSC και μετα άλλη μια με μονο το AP.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν κάθεται και βγάζει των χρόνο κι εγω δεν ξέρω πόσες συσκευές και προσπαθεί εκτός αυτού να τροποποίηση το android με δικα της πράγματα μετα θεωρώ πως ειναι λογικο να χάνεται η μπάλα όχι μόνο απο την Samsung αλλα απο πολλές εταιρείες.

Απο οτι ειδα δεν υπάρχει πουθενά Α5 ουτε και η σειρά J.

Η προσωπική μου γνώμη σε όλο αυτο ειναι να βγάζουν κάθε χρόνο 4-5 συσκευές κοστολογημένες απο μικρή κατηγορία μέχρι ναυαρχίδα και όχι σχεδόν 20 συσκευές το χρόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα παιδια εκανα και εγω την αναβαθμιση με το αγγλικη version και απο τοτε ενω το λογισμικο ειναι απιστευτο εχω δυο προβληματα.Δεν πιανει πλεον 4g με τιποτα οπου και να ειμαι,μονο H+ και δεν κανει backup με το smart switch γιατι crasharei λεει η εφαρμογη ημερολογιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...