Προς το περιεχόμενο

Samsung: Η λίστα των smartphone και tablet που θα αναβαθμιστούν στο Android 7.0 Nougat


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τότε να πας στο φιλολογικό forum....... να φανταστώ αν σου πει  καποιος ότι δεν είναι ελληνας γεμίζεις και σπυράκια (εγώ δεν είμαι πχ... συγγνώμη μάλλον μολις έκανα ένα μεροκάματο για τον δερματολόγο σου)

Δεν με ενδιαφέρει καθόλου αν είσαι Έλληνας ή αλλοδαπός. Αλλά το να γράφεις και να μιλάς σωστά είναι εκ των ουκ άνευ από τη στιγμή που ζεις ή φιλοξενείσαι στη χώρα αυτή. Τα υπόλοιπα που αναφέρεις περί σπυριών είναι ανοησίες για να περνάει η ώρα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 94
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν με ενδιαφέρει καθόλου αν είσαι Έλληνας ή αλλοδαπός. Αλλά το να γράφεις και να μιλάς σωστά είναι εκ των ουκ άνευ από τη στιγμή που ζεις ή φιλοξενείσαι στη χώρα αυτή. Τα υπόλοιπα που αναφέρεις περί σπυριών είναι ανοησίες για να περνάει η ώρα.

καλά το λες μόνο που δεν είμαι στην χώρα αυτή..

+ όπως είπα στο φιλολογικό φόρουμ για να συνεχιστεί η συζήτηση να μην πάει χαμένη... 

ελπίζω να μη εχω κάνει κάνα ορθογραφικό και έρθεις σπίτι μου να με κάψεις για την αμαρτία αυτή...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν με ενδιαφέρει καθόλου αν είσαι Έλληνας ή αλλοδαπός. Αλλά το να γράφεις και να μιλάς σωστά είναι εκ των ουκ άνευ από τη στιγμή που ζεις ή φιλοξενείσαι στη χώρα αυτή. Τα υπόλοιπα που αναφέρεις περί σπυριών είναι ανοησίες για να περνάει η ώρα.

Φίλε κάνεις σαν γκόμενα.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To One M8, το Xiaomi Mi3, ακόμα και η LG με το G3 και νομίζω πως αυτό το τελευταίο τα λέει όλα...

 

 

 

Μήπως στο αυξημένο κόστος των συσκευών της Apple περιλαμβάνεται και το κόστος του long term software support; Η Samsung τι σου κοστολογεί και αποτελεί τον ακριβότερο OEM για Android; Το σηματάκι της;

 

[EDIT]

Ένας ακόμα παράγοντας που κάνει τη Samsung ακόμα χειρότερη και από τον τελευταίο OEM είναι το developer support. Τουλάχιστον με άλλες εταιρίες, έχεις πάντα την επιλογή να θυσιάσεις την εγγύηση σου και να περάσεις κάποιο AOSP, CyanogenMod ή άλλο Android το οποίο έχει φτιαχτεί από το OSS community. Με Samsung και το απαράδεκτα κακό support της για τα exynos SOC, ο χρήστης δεν έχει ούτε αυτή την επιλογή. Premium τιμές για planned obsolesce...

Αλήθεια τώρα; Το σηματάκι πληρώνεις; Παίρνεις ότι καλύτερο σε οθόνες, κάμερα και (για μένα) μπαταρία στην αγορά. Αυτά θα τα πληρώσεις. Ας τα βάλουνε και οι άλλοι Αντροιντ κατασκευαστές σε φθηνότερες τιμές να σου πώ μαζί σου. Δε μπορεί να συγκρίνεις τιμές όμως σε 1080p IPS με 2κ Amoled. Και αντιπροσωπευτικό να μην είναι σε πραγματικό κόστος υλικών, το καλύτερο κοστίζει. Όποιος θέλει συμβιβάζεται με κάτι λιγότερο. Όταν σου λέει ο άλλος μόλις πήρε το oneplus3 την 7ρα που είναι σχεδόν vanilla android το οτι στο δίνει η σαμσουνγκ τον ίδιο περίπου καιρό με διαφορά λίγων εβδομάδων και 50 παραπάνω λειτουργίες από vanilla σίγουρα δεν χρήζει κραξίματος. Όσο για cyanogenmod, είχα σε σ1 και σ4 πάντα και μόνο στο σ7 δεν έβαλα γιατι επιτέλους το touchwiz σπέρνει και έχει λειτουργίες που πλέον θα μου λέιπανε αν έφευγα..έτσι κι αλλιώς το λαγκ είναι (πλέον) παρελθόν...αλλά παίρνει cyanogen...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως τρολλάρει η Samsung;Εφόσον δίνει την 7 στο A3 δεν θα έπρεπε να την δώσει και για τα J3+J5;Η ουσιαστική διαφορά του A3 είναι ότι έχει τον Exynos,παίζει ρόλο αυτό;

 

Η ακόμα χειρότερα το A5 2016;Αν δεν δώσει ούτε για αυτό θα είναι πολύ λάθος.Μηδέν υποστήριξη σε χιλιάδες κόσμο που το αγόρασαν.Σας πήραμε τα χρήματα,τώρα άντε γειά! B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες δλδ ότι βγάζουν updates για να περνάνε την ώρα τους;

Δεν υπάρχουν security fixes, optimizations και νέα χαρακτηριστικά; Είναι μόνο αλλαγή στο interface?

 

Για ψυχολογικής λόγους μάρκετινγκ τύπε, για να έχεις και καλά υποστήριξη στο Νέας γενιάς λογισμικό..... Στους περισσότερους η αναβάθμιση λειτουργικού δημιουργεί προβλήματα στο τηλέφωνο τα οποία πολλές φορές δεν λύνονται από τις εταιρίες και κοιτάζεις να ξαναπερασεις την τελευταία έκδοση που δεν είχες θέματα.... Ελάχιστους έχω ακούσει να έχουν αναβαθμίσει το κινητό τους χωρίς κανένα θέμα, στους περισσότερους ακούω να λένε να βγει καμία ενημέρωση να φτιάξει το πρόβλημα τους..... Παθών τύπε είμαι και εγώ.....από 5 πήρα official το 6 από την εταιρία και τρώνε κολλήματα οι κάρτες sim... Σβυνει το κινητό ξαφνικά χωρίς λόγο κάποιες φορές.... Ενεργοποιώ το wifi και δεν λειτουργεί το Bluetooth και αντιστροφως ανάλογα....και βλέπω να.γυρναω στα 5 που ήταν άψογα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ποια εταιρια βγάζει για παραπάνω συσκευες; Γιατι τα βαζεις αποκλειστικά με τη Samsung; Μονο η Apple υποστηριζει και όχι παντα με απολυτη επιτυχια.

 

Η μοτορόλα φιλε μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...