Προς το περιεχόμενο

Samsung: Η λίστα των smartphone και tablet που θα αναβαθμιστούν στο Android 7.0 Nougat


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα το πάρει το note 7 μου?

 

Ξεφτίλα πραγματικά..

 

Πείρα το A5 2016 στη γυναίκα μου και πραγματικά,το τηλέφωνο είναι ότι καλήτερο στην τιμή του.ΑΛΛΑ.

 

Εαν δέν υποστηρίξεις τηλέφωνο ενός χρόνου μόνο με 8πύρινο επεξεργαστή 2GB Ram 5.2 οθονη. ..Χέσε μέσα Πολυχρόνη...

​Το note 7 θα την παρει στα σιγουρα.....ετσι και αλλιως είναι το best seller της σαμμυ! βασιμες φημες λενε ότι και το Note 1 θα αναβαθμιστεί και αυτό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να το πάρεις απο εκεί;

Και θα ερθει χωρίς τελωνείο;

Αν ναι, τοτε μια χαρά.

 

 

Παιδιά αφήστε τη Sammy και κοιτάξτε προς honor 8 μεριά.

Φοβερό τηλέφωνο για την τιμή του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι με το Nougat να καίει η συσκευή 10% την ώρα όπως έγινε με κάποια S6 και Note5 να μην σώσει να το βγάλει. Ούτως ή άλλως, τα ίδια πράγματα θα κάνει το κινητό αν όχι λιγότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ απορώ, όλοι αυτοί που γκρινιάζουν γιατι δεν παίρνουν Nougat, τα κινητά τους τώρα είναι άχρηστα και περίμεναν το Nougat για να τα φτιάξουν?. Τους έκανε κανένα συμβόλαιο κανείς ότι άμα βγάλει νέο λειτουργικό η Google θα κάτσει η Samsung να το κάνει port σε κάθε συσκευή που έχει βγάλει? Για το λειτουργικό το αγόρασαν ή για την συσκευή?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι εκτός θέματος, μιλάμε για το Α5 και απαντάς για το S7. To A5 είναι από τα πιο ακριβά midrange της αγοράς με τιμή η οποία συνήθως ξεκινάει όταν αυτό βγαίνει στην αγορά πάνω από τα 400 ευρώ. Επίσης το developer support για Α5 είναι μηδενικό.

 

Όσο για το lagless S7 και τη φοβερή του μπαταρία (μιλάμε πάντα για το non Edge), νομίζω πως πρέπει να δοκιμάσεις επειγόντως και κανένα άλλο flagship της προκοπής. Στο μόνο πράγμα όπου η Sammy υπερέχει πραγματικά και αντικειμενικά είναι στις οθόνες της, όχι τόσο γιατί είναι AMOLED, αλλά γιατί πλέον είναι άψογα ρυθμισμένες.

Το άρθρο λέει για τις συσκευές που θα πάρουν νουγκατ. Επίσης ένας φίλος παραπάνω λέει ότι το Oneplus3 την πήρε μόλις, άρα δεν θεωρείς λίγο άδικο για το Oneplus3 να συγκριθεί ως εταιρική πολιτική updates με ένα midrange όπως το Α5 και όχι με μια ναυαρχίδα; Επίσης δεν μου αρέσει να μιλάω για πράγματα που δεν ξέρω, κι επειδή έχω το σ7 edge μίλησα για αυτό (έχει και 200 συσκευές η Σαμσουνγκ και να θελα δεν έχω αρκετές τσέπες). Το τηλέφωνο είναι lagless, και τρέχει τα πάντα απίστευτα smooth και μιλάς με κάποιον που ξήλωσε από τα κινητά του όλα τα touchwiz για cyanogenmod επειδή με εκνεύριζε απίστευτα το λαγκ. Δεν γνωρίζω τι παίζει με Α5 και CM, εντύπωση όμως μου κάνει που τα τζιμάνια δεν το έχουν βάλει στον κύκλο του CM...

Όσο για τη μπαταρία μιλάω εκ πείρας πάλι γιατί μου βγάζει άνετα 2 μέρες (1μιση με φουλ φωτεινότητα και συνέχεια ανοιχτό 4g-wifi ίσως γιατί έχω εντελώς μαύρο theme)...σίγουρα υπάρχουν άλλες ναυαρχίδες με καλύτερη και ίδια μπαταρία, αλλά 1ον δεν έχω δοκιμάσει σε καθημερινή χρήση δική μου (από φίλους με Ζ5 και Iphone6 που έχω μου λένε ότι δεν τους βγάζει μέρα-δεν ξέρω και τι κάνουν βέβαια), και 2ον η διαχείριση της είναι πολύ καλή μέσω software ειδικά με ultra powersaver που "λέει" remaining time 6 μέρες και κάτι τρελά τελοσπάντων που δεν τα πιστεύω τόσο μεν, αλλά με έχει σώσει ουκ ολίγες φορές. Και (δυστυχώς) πληρώνεις και το wow factor του edge (γιατί ως γνωστόν παίζει και αυτό ρόλο στην καφετέρια όπως και στην τιμολογιακή πολιτική της εκάστοτε εταιρίας)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Note3 όχι; Το Note7 το δεν θα πάρει αναβάθμιση; Θα αλλάξω εταιρία μου φαίνεται... 

Εννοείται και το note 3 βρε....βασικά παίζει και όλη η σειρά galaxy s να αναβαθμιστεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Xiaomi. Root. Νουgat.

 

Safety/Security -> Goodbye. 

 

Εγώ απορώ, όλοι αυτοί που γκρινιάζουν γιατι δεν παίρνουν Nougat, τα κινητά τους τώρα είναι άχρηστα και περίμεναν το Nougat για να τα φτιάξουν?. Τους έκανε κανένα συμβόλαιο κανείς ότι άμα βγάλει νέο λειτουργικό η Google θα κάτσει η Samsung να το κάνει port σε κάθε συσκευή που έχει βγάλει? Για το λειτουργικό το αγόρασαν ή για την συσκευή?

 

Και για τα 2! Αγοράζεις μια συσκευή με super duper specs που μπορούν άνετα να τρέχουν τη νέα έκδοση του λειτουργικού και ΑΠΑΙΤΕΙΣ να την έχεις σαν αναβάθμιση (ειδικά όταν βγαίνει μέσα στον πρώτο χρόνο απο την αγορά που έκανες). Δηλαδή είναι σα να πάρω ένα σύγχρονο laptop και να μου πεις σε ένα χρόνο πως δεν θα μπορεί να αναβαθμιστεί στη νεότερη έκδοση των windows γιατί ο κατασκευαστής του βγάζει πολλές συσκευές και ...δεν ευκαιρεί! 

 

Αυτό είναι μια ένδειξη για το πόσο σέβεται η samsung τους πελάτες της (ειδικά τους gadgetάκηδες)...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xiaomi. Root. Νουgat.

εντάξει καλά τα xiaomi αλλά μην το κάνουμε και καραμέλα !!

android 50 να πάρεις το miui ίδιο θα είναι σχεδόν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Safety/Security -> Goodbye.

 

 

Και για τα 2! Αγοράζεις μια συσκευή με super duper specs που μπορούν άνετα να τρέχουν τη νέα έκδοση του λειτουργικού και ΑΠΑΙΤΕΙΣ να την έχεις σαν αναβάθμιση (ειδικά όταν βγαίνει μέσα στον πρώτο χρόνο απο την αγορά που έκανες). Δηλαδή είναι σα να πάρω ένα σύγχρονο laptop και να μου πεις σε ένα χρόνο πως δεν θα μπορεί να αναβαθμιστεί στη νεότερη έκδοση των windows γιατί ο κατασκευαστής του βγάζει πολλές συσκευές και ...δεν ευκαιρεί!

 

Αυτό είναι μια ένδειξη για το πόσο σέβεται η samsung τους πελάτες της (ειδικά τους gadgetάκηδες)...

Δεν νομιζω ότι είναι εφικτό κάθε συσκευή να πάρει το λειτουργικό της Google. Είμαι σίγουρος ότι όσο "open source" και να είναι, υπάρχουν περιορισμοί που δεν τους ξέρουμε. Το marshmallow για παράδειγμα ήταν μεγάλη αποτυχία για τα s6 ενώ της γυναίκας μου το s5 και το δικό μου Note5 πήγε σχετικά απροβληματιστα. Όσο δεν φτιάχνει δικό της λογισμικό η Samsung ο παράγοντας αυτός θα παίζει μεγάλο ρολο. Εννοείται βέβαια ότι πιέζει τους gadgetάκηδες να πληρώσουν s7 αλλά έτσι είναι τα πάθη... κοστίζουν και εκεί οφείλονται τα κέρδη τους. Μην πέφτουμε και από τα σύννεφα. Και μιλάμε για χρήστες s5... εντάξει θα σου βγάλει κάποια εταιρία drivers για windows 10 σε μηχάνημε που ήρθε με xp? Είναι ανέντιμο? Εγώ αλλάζω τηλέφωνο κάθε 2 χρόνια. Άλλοι τα αλλάζουν σαν πουκάμισα για να έχουν office brag. Δεν ξέρω...

Επεξ/σία από angelfacekiller
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...