Προς το περιεχόμενο

Θα πουλήσει τελικά το Nintendo Switch;


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 229
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με συγχωρεις αλλα το να βγαλει μια κονσολα με το hardware-δυναμη του ps4 ας πουμε θα της εβγαινε κανα χιλιαρικο? Εδω το ps4 pro που ειναι αρκετα δυνατο παιζει στα 400 τι ειναι αυτα που λες λοιπον?

Επισης μιας και την ninty δεν την ενδιαφέρουν τα χαρακτηριστικα με τα n64 και τα Gamecube χαρακτηριστικα και ισχυ δεν διαφημιζε? Τι εγινε τωρα τα ξεχασαμε?

Επισης για πια ιδεολογια και ποιες αξιες μιλας?Εταιρεια που θελει να βγαλει χρημα ειναι. Βρε τα πιστεύετε αυτα που γραφετε?

Ιδεολογία εννοούμε πως θέλει να προσφέρει στον χρήστη μια διαφορετική εμπειρία gaming έτσι. Δεν εννοούμε την παγκόσμια ειρήνη. Και αυτό για να γίνει χρειάζεται έρευνα και ανάπτυξη με τα αντίστοιχα παιχνίδια και αυτό όπως καταλαβαίνεις κοστίζει. Και αυτό το κόστος θα έπρεπε να μπεί στην κονσόλα. Και μαζί με το hardware που λες θα ανέβαζε πολύ το κόστος. Λες να μην βάζουν μέσα hardware αντίστοιχο του ps4 από πείσμα; Είναι μία εταιρεία που τα έχει καταφέρει πολύ καλά στο παρελθόν με λιγότερους πόρους και με ένα κανονικό καρτέλ σε third party τιτλους από sony και microsoft που θέλουν να παίζουν μόνοι τους. Και θα συνεχίζει να το κάνει και πίστεψέ με ξέρει πολύ καλύτερα από μας τι πρέπει να κανει. Αποτυχίες έχουν όλοι όπως πχ το xbox one είναι μία αποτυχία και αν δεν ήταν η microsoft από πίσω να απορροφήσει την χασουρα θα σου έλεγα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

   Επισης μιας και την ninty δεν την ενδιαφέρουν τα χαρακτηριστικα με τα n64 και τα Gamecube χαρακτηριστικα και ισχυ δεν διαφημιζε? Τι εγινε τωρα τα ξεχασαμε?

 

 

αντιλαμβάνεσαι ότι μιλάς για πριν 20 χρόνια?

 

πόνταρε στα specs τότε και έφαγε τα μούτρα της.

 

το Wii ήταν ένα υπερχρονισμένο gamecube και πούλησε τα κέρατά του. προφανώς και δε θα ξαναασχοληθούν με specs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα θα τα παει, αν δεν γινει τιποτα απροοπτο θα ειναι μεγαλη επιτυχια ειδικα τωρα που τελειωνει ο κυκλος των ps4 & x1 !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα θα τα παει, αν δεν γινει τιποτα απροοπτο θα ειναι μεγαλη επιτυχια ειδικα τωρα που τελειωνει ο κυκλος των ps4 & x1 !

:lol:  :lol:  :lol:

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα θα τα παει, αν δεν γινει τιποτα απροοπτο θα ειναι μεγαλη επιτυχια ειδικα τωρα που τελειωνει ο κυκλος των ps4 & x1 !

 

ps4 x1 κ τα συμβατα παραγωγα τους x1s ,scorpio ,ps4 pro κλπ εχουν τουλαχιστον αλλα 4 χρονια στην αγορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιδεολογία εννοούμε πως θέλει να προσφέρει στον χρήστη μια διαφορετική εμπειρία gaming έτσι. Δεν εννοούμε την παγκόσμια ειρήνη. Και αυτό για να γίνει χρειάζεται έρευνα και ανάπτυξη με τα αντίστοιχα παιχνίδια και αυτό όπως καταλαβαίνεις κοστίζει. Και αυτό το κόστος θα έπρεπε να μπεί στην κονσόλα. Και μαζί με το hardware που λες θα ανέβαζε πολύ το κόστος. Λες να μην βάζουν μέσα hardware αντίστοιχο του ps4 από πείσμα; Είναι μία εταιρεία που τα έχει καταφέρει πολύ καλά στο παρελθόν με λιγότερους πόρους και με ένα κανονικό καρτέλ σε third party τιτλους από sony και microsoft που θέλουν να παίζουν μόνοι τους. Και θα συνεχίζει να το κάνει και πίστεψέ με ξέρει πολύ καλύτερα από μας τι πρέπει να κανει. Αποτυχίες έχουν όλοι όπως πχ το xbox one είναι μία αποτυχία και αν δεν ήταν η microsoft από πίσω να απορροφήσει την χασουρα θα σου έλεγα.

Τοτε καλυτερα ας μου ελεγες για διαφορετική προσεγγιση της Ninty, οχι για αξιες και ιδεολογιες, μου σηκωθηκε η τριχα οταν το δα, λυπησου μας.

Βρε συ ειναι πολυ απλο, το ps4 πλεον το βρισκεις 270 και κατι ψηλα..θα ηταν δυσκολο απλα να βγαλει μια κονσολα που να εχει αναλογο hardware με χαμηλη τιμη, οπου θα υποστηριζε με ενα απλο port και 3d party τιτλους πανευκολα χωρις να παρακαλαει κανενα?

Και φυσικα η ιδια να αφιερωνε την προσοχη της στα δικα της Games...με το καλημερα λοιπον εχει χασει ενα μεγαλο μεριδιο της πιτας..κοιτα που 9 στους 10 υποστηρικτες της ninty ξενερωσαν ασχημα.

Τελος μακαρι να παει καλα αλλα αν δεν κρυβει κανενα ασσο στο μανικι της παει θα εχουμε επαναληψη του wii u...

αντιλαμβάνεσαι ότι μιλάς για πριν 20 χρόνια?

 

πόνταρε στα specs τότε και έφαγε τα μούτρα της.

 

το Wii ήταν ένα υπερχρονισμένο gamecube και πούλησε τα κέρατά του. προφανώς και δε θα ξαναασχοληθούν με specs

Το wiι πουλησε σαν τρελλο γιατι εκανε πολυ καλα αυτο που υποσχοταν και μπραβο του, αλλα απο Games δεν πουλησε τιποτα, αυτο γιατι το κρυβεις? Επισης το wii u που δεν ειχε καλα specs και εχασε το 3d party απο πολυ νωρις γιατι πηγε χαλια, μπορεις να μου πεις?

Το οτι η ninty διαφημιζε specs καποτε τα λεει ολα ασχετα με το ποτε ηταν, παντα μου αρεσε που ειχε μια διαφορετικη προσεγγιση απο τους αλλους, αλλα δεν θα τους σκαμε 350 ρια μονο για την διαφορετικοτητα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Nintendo σε ολα μα ολα τα μηχανηματα της,διαφημιζε πως ειχε third party υποστηριξη..πριν βγουν οι κονσολες της στην αγορα..εχανε την υποστηριξη λογω ξεροκεφαλιας και specs.πχ το final fantasy 7 ηταν να κυκλοφορησει τοτε στο n64.ΚΑΙ ΠΑΣ ΚΑΙ ΒΑΖΕΙΣ ΚΑΣΕΤΑ ΣΤΗΝ ΚΟΝΣΟΛΑ ΡΕ Nintendo?και εφερα μονο ενα απλο παραδειγμα απο τις παπαριες που εχει κανει απο κει και μετα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το wiι πουλησε σαν τρελλο γιατι εκανε πολυ καλα αυτο που υποσχοταν και μπραβο του, αλλα απο Games δεν πουλησε τιποτα, αυτο γιατι το κρυβεις? Επισης το wii u που δεν ειχε καλα specs και εχασε το 3d party απο πολυ νωρις γιατι πηγε χαλια, μπορεις να μου πεις?

Το οτι η ninty διαφημιζε specs καποτε τα λεει ολα ασχετα με το ποτε ηταν, παντα μου αρεσε που ειχε μια διαφορετικη προσεγγιση απο τους αλλους, αλλα δεν θα τους σκαμε 350 ρια μονο για την διαφορετικοτητα..

 

καταρχάς γελάω με το ότι "κρύβω" κάτι, λες και είμαι δικηγόρος της ninty.

 

το ότι δε πούλησε από games δε ξέρω από που το βγάζεις, τα νούμερα άλλα λένε (σύγκρινε με πσ2 πχ)

37 μύρια το best selling του wii (δε μετράω Wii Sports), 17 μύρια το best selling του πσ2 (πουλημένες κονσόλες κοντά στους αριθμούς).

το ότι το Wii πήγε καλά δε σημαίνει ότι κάθε κονσόλα της Ninty με χαμηλά specs πρέπει να πάει καλά, οπότε δε ξέρω τι μου λες για το wiiu lol. Δε πήγε καλά λόγω κάκιστου marketing (ουσιαστικά ήταν ένα demo για το switch)

 

Επίσης το ότι πέρασαν 20 χρόνια λέει ΤΑ ΠΑΝΤΑ. Η αγορά αλλάζει, οι υπάλληλοι και τα κεφάλια αλλάζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης ας ριξουμε κι εμεις κανα ακυρο στους ιαπωνες επιτελους γτ μας εχουν ζαλιζει μς την νοοτροπια τους..εμεις αγοραζουμε Nintendo και το Xbox one στην ιαπωνια πουλησε κομματια μετρημενα στα δαχτυλα..οταν σαμποταρεις σαν πελατης,αλλαζουν και οι νοοτροπιες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοτε καλυτερα ας μου ελεγες για διαφορετική προσεγγιση της Ninty, οχι για αξιες και ιδεολογιες, μου σηκωθηκε η τριχα οταν το δα, λυπησου μας.

 

Δεν ξέρω τι σου σηκώθηκε αλλά αυτό που εγώ βλέπω είναι πως προσπαθεί να διορθώσει τα λάθη του Wii U. Οπότε αν έχουμε μια κονσόλα σαν το U αλλά με φορητότητα, καλύτερη οθόνη αφής με μικρότερο μέγεθος και όχι την γκουμούτσα το gamepad εμένα προσωπικά μου αρκεί. Τα παιχνίδια μου είναι υπεραρκετα, ετσι κι αλλιώς δεν εχω χρόνο να παίζω πάνω απο 4-5 παιχνίδια τον χρόνο και επειδή τα έχω σκάσει χοντρά για ps και xbox πλέον θέλω κάτι πιο χαλάρο!  

Πρέπει να έχουμε στο μυαλό μας πως προσπαθεί να ενώσει τις δύο πλατφόρμες της, δεν αναζητά καινούριο κοινό γιατί ήδη το έχει. Γι αυτο μην κατακρίνουμε κάτι που έτσι κι αλλιώς δεν μας αφορά και δεν μας αγγίζει. Έχετε κολλήσει στα specs ρε παιδιά. Τα ίδια λέγανε και για την apple οτι θα πατώσει επειδή δεν έχει δυνατά specs. Το θέμα είναι η εμπειρία χρήστη.   

Πάντως το οτι είναι ξεροκέφαλοι και οτι έχουν κάνει πολλά λάθη εκεί στην Nintedo αυτό είναι δεδομένο. Όμως προσπαθούν για το διαφορετικό και για μια διαφορετική προσέγγιση και ειδικά με το Wii ο κόσμος τα έσκασε μόνο για την διαφορετικότητα.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχάς γελάω με το ότι "κρύβω" κάτι, λες και είμαι δικηγόρος της ninty.

 

το ότι δε πούλησε από games δε ξέρω από που το βγάζεις, τα νούμερα άλλα λένε (σύγκρινε με πσ2 πχ)

37 μύρια το best selling του wii (δε μετράω Wii Sports), 17 μύρια το best selling του πσ2 (πουλημένες κονσόλες κοντά στους αριθμούς).

το ότι το Wii πήγε καλά δε σημαίνει ότι κάθε κονσόλα της Ninty με χαμηλά specs πρέπει να πάει καλά, οπότε δε ξέρω τι μου λες για το wiiu lol. Δε πήγε καλά λόγω κάκιστου marketing (ουσιαστικά ήταν ένα demo για το switch)

 

Επίσης το ότι πέρασαν 20 χρόνια λέει ΤΑ ΠΑΝΤΑ. Η αγορά αλλάζει, οι υπάλληλοι και τα κεφάλια αλλάζουν.

Μην τα λες σε εμενα αυτα, στους υποστηρικτες της Ninty πες τα που πλεον 9/10 οπως βλεπεις εδω της γυρνανε την πλατη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειχαμε κολλησει μονο στα specs,θα ειχαμε παρει μονο pc και ολα οκ..αλλα μην πηγαινουμε και στο αλλο ακρο οπως κανει η Nintendo..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...