Προς το περιεχόμενο

Θα πουλήσει τελικά το Nintendo Switch;


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

wii U νουμερο 2! Η κονσολα εχει αποτυχει πριν καν βγει στην αγορα..Με αυτα τα specs με 5 μονο τιτλους που θα κυκλοφορησουν στο λανσαρισμα της κονσολας που πας ρε Nintendo; Που ειναι τα third partys ρε Nintendo;

πριν κραξεις θα πρεπε να το ψαξεις μια χαρα συνεργασιες εχει ανακοινωσει ,αλλα ειπαμε ....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 229
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το περίμενω πως και πως, ναι κάποιοι τίτλοι είναι ακριβοί για αυτά που προσφέρουν αλλά αυτούς που θέλω να αγοράσω θα τους αγοράσω ακόμα και αν κάνουν 70€ τα αξεσουάρ μπορεί να είναι ακριβά αλλά θα ζήσω και χωρίς αυτά ίσως μόνο το Pro controller να τσιμπήσω αν το βρω σε ευκαιρία. Νομίζω ότι θα κάνει την διαφορά η Nintendo αυτή την φορά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2. Παιχνιδαρες ξερεις οτι δεν εχει μονο η sony και η microsoft σωστα;... (να μας λειπουν παιχνιδαρες τυπου fifa- pro Νουμερο 124, assasins Νουμερο 45, Cod και battlefield Νουμερο 48 κτλ)

 

 

Δεν είναι παιχνίδια δηλαδή οι σειρές cod που επαναλαμβανονται εκατό φορές, αλλά περιμένεις να παίξεις πως και πως ένα ακόμη mario. Μάλιστα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι κακος αν πω το πολυ λογικο? Αν θελω φορητοτητα παιρνω tablet που παιζω παιχνιδια και μπαινω και στο internet.

φυσικα γιατι το ταμπλετ εχει παιχνιδια οπως αυτα της nintendo ή επειδη το ταμπλετ εχει physical buttons

 

τελοσπαντων το αφηνω εδω γιατι εχεις οντως ενα θεμα στο να συνεννοηθεις με τον υπολοιπο κοσμο οπως προειπε και ο φιλος σε προηγουμενο ποστ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

100% επιτυχία και απόλαυση για όποιον το πάρει. PC για multi-platforms Nintendo για τα κορυφαία exclusives. Κανονικά πρέπει να γίνει θέμα ποιος παίρνει PS4-Xbox One όταν υπάρχει το PC

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παω για day one αγορα:

 

Εχω ps4 και wii u.

 

Με το ps4 σκοτωνω και παιρνω trophies ενω με το wii u γελαω και ευχαριστιεμαι gaming.

 

Με το ps4 πρεπει να κοιμηθουν τα μικρα για να μπορω να παιξω στο σαλονι, με το wii u παιζουμε ολοι παρεα και διασκεδαζουμε

 

Τα παιχνιδια του ps4 τα βρισκω και στο pc κατα μεγαλο ποσοστο (εκτος uncharted, last of us κλπ που τα τερματησα και τελος) και σπασμενα, αλλα απο νοοτροπια αγοραζω. Δυστυχως του wii u μονο στο wii u.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τη στιγμή που και το πλυντήριο μου μπαίνει στο YouTube, απαιτώ και ένα tablet να μπορεί.

 

Και λέγοντας για πλυντήρια... Τί κακό έχουν τα specs; Αγοράζεις hardware να κάνει μια δουλειά. Τα specs είναι βασικά. Ακόμη και στα πλυντήρια. Δεν έχει σημασία να είναι πχ όμορφο το πλυντήριο, σημασία έχει να πλένει καλά, να έχει πολλές στροφές και να στηβει τα ρούχα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

100% επιτυχία και απόλαυση για όποιον το πάρει. PC για multi-platforms Nintendo για τα κορυφαία exclusives. Κανονικά πρέπει να γίνει θέμα ποιος παίρνει PS4-Xbox One όταν υπάρχει το PC

Αν και γουσταρω τρελα το Commodore της υπογραφης σου να απαντησω οτι υπαρχουν ατομα που παιρνουν ps4/xone/switch ενω εχουν pc.

 

Χαιρομαι για τις ωρες που εχω φαει στα Uncharted, Last of Us, Last Guardian, Halo, Gears of War, κα και ας εχω και pc. Και περιμενω πως και πως τα υπολοιπα exclusives.

 

Και εχω και το Switch προπαραγγελια αν και εχω γραψει οτι ειμαι απαισιοδοξος για την πορεια του οσο πλασαρεται σαν σταθερη κονσολα που μπορει να γινει και φορητη.

 

Για εμενα μετρανε μονο τα παιχνιδια. Κανενα Loyalty σε εταιριες.

 

Edit: Εξαλλου υπαρχει και το θεμα του emulation. Ηδη το Wii U λογο αδυναμου hardware εχει γινει emulate σε αρκετα μεγαλο βαθμο αν εχεις δυνατο PC. Βλεπω σχετικα συντομα να ακολουθει το Switch. Και αν γινει αυτο (η σπασει και παιρνει παιχνιδια απο τον θειο) δεν θα ειναι καθολου καλο για την Nintendo.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά τα λέει ο μάστορας. Για άλλη μια φορά η Nintendo στοχεύει στο hardcore κοινό της το οποίο όπως είδαμε στην περίπτωση του Wii U είναι μεν μεγάλο (15 εκατ.) αλλά δεν της αρκεί. Μπορεί το Switch να κάνει όντως κάτι διαφορετικά, κάτι που δεν ξέρουμε ή δεν μαντεύουμε για την ώρα, όμως η πρώτη εικόνα είναι σκούρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγαλύτερη επιτυχία πιστεύω θα είχε αν το γύρναγε όπως η Sega με το να βγάζει games για τις άλλες κονσόλες του ανταγωνισμού. Το είδαμε να πετυχαίνει στα κινητά, γιατί όχι και στις κονσόλες; Το να επιμένεις σε ένα κλειστό οικοσύστημα, χωρίς ιδιαίτερο third party support, περιορίζεις από μόνος σου το κέρδος.

 

Το Wii πέτυχε γιατί πρόσφερε μια καινοτομία την στιγμή που χρειαζότανε και σε καλύτερη τιμή από τον ανταγωνισμό. Από τότε περάσανε 10 χρόνια και σαφώς οι συνθήκες έχουν αλλάξει. Ηandheld console δεν νομίζω να χρειάζεται κανείς πλέον και σαν σταθερή στην TV ο ανταγωνισμός την έχει πνίξει ήδη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλεπω εχουνε μαζευτει πολυ αναλυτες στα σχολια και ξερουνε το τι ακριβως θα γινει. Αφηστε να κυκλοφορησει η κονσολα πρωτα και μετα μιληστε για το πως πηγαινει η κατασταση.
Οσον αφορα για τους PCαδες παραπανω που βλεπω αυτην γαμ*** υπερηφανεια για το τι μπορουνε να κανουνε με τα pc κ.α. Που σκατε του κοσμου τα λεφτα για να χτισετε τον πυργο και φτανετε σε ενα σημειο να μην υπαρχουν λεφτα για να αγορασεις ενα παιχνιδι λες εχουμε τα τορρεντ και κανουμε την δουλεια μας απο εκει η περιμενοντας ενα Steam να ριξει τις τιμες σε κανα 6μηνο. Αυτα τα πραγματα τα βλεπω απο φιλους και γυρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...