Προς το περιεχόμενο

[Powerbank] Xiaomi Powerbank 2 10000mAh Quick Charge 2.0 @ xxxxxx ~ 13€ [ΑΚΥΡΑ - ΔΕΝ ΣΤΕΛΝΕΙ ΕΛΛΑΔΑ]


Questioner

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και εγώ χωρίς tracking (πληρωμή με paypal) δεν έχω πάρει ακυρωτικό ακόμα.

Υπάρχει πιθανότητα αν δεν επιλέγεις tracking να το στέλνουν με το ...βαπόρι και άρα να μην έχει τους περιορισμούς των αεροδρομίων για μεταφορά μπαταριών;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ακριβώς εννοουσα χθες εδώ και είχα αμφιβολία για το banggood, αφού δηλ δεν στέλνει καθόλου μπαταρίες πως γίνεται να στελνει μόνο power banks. Θα παραγγείλω κάποια στιγμή να δω τι παίζει.

Τι εννοείς;;; Τι σχέση έχει το tracking με το να σε παιδεψουν και να μη σου επιστρέφουν χρήματα; Αν εχεις συνδέσει την καρτα σου με paypal παιρνεις από εκει refund και τελειώνεις.

Απλά αν δεν έχει τράκινγκ μπορεί αμα του ζητήσεις refund να σου πει το έστειλα και να περιμένεις μέχρι να γυρίσει για να πάρεις τα χρήματα ενώ στο τράκινγκ βλέπεις την πορεία και τα ζητάς αμέσως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς tracking εδώ και δεν έχω φάει άκυρο.

 

Καλά αν παραλάβουμε τελικά όσοι δεν βάλαμε tracking (χλωμότατο) θα έχουμε μαζικές αυτοκτονίες εδώ μέσα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς tracking εδώ και δεν έχω φάει άκυρο.

 

Καλά αν παραλάβουμε τελικά όσοι δεν βάλαμε tracking (χλωμότατο) θα έχουμε μαζικές αυτοκτονίες εδώ μέσα :P

Όχι να είμαι ο party pooper, αλλά η παραγγελία μου που έχει ακυρωθεί από χτες νωρίς το πρωί όπως έχω γράψει, ήταν χωρίς tracking number.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά αν δεν έχει τράκινγκ μπορεί αμα του ζητήσεις refund να σου πει το έστειλα και να περιμένεις μέχρι να γυρίσει για να πάρεις τα χρήματα ενώ στο τράκινγκ βλέπεις την πορεία και τα ζητάς αμέσως!

Δεν εχει νοημα να σου κανει κατι τετοιο. Υπερβολικό και ανούσιο είναι και στο τελος αυτος βγαίνει χαμενος οποτε δεν θα το ρισκαρει. Και πες ότι το κανει αυτό τι θα κερδισει, χρόνο;!; Θα περασει δηλ ένα μεγαλο διαστημα και αφου δεν εχεις παραλαβει θα ζητήσεις κανονικα refund. Ετσι κ αλλιώς το στατους της παραγγελιας σου θα γραφει αν εχει γινει shipped όπως και αν εχει γίνει αυτή (με tracking ή χωρίς).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι να είμαι ο party pooper, αλλά η παραγγελία μου που έχει ακυρωθεί από χτες νωρίς το πρωί όπως έχω γράψει, ήταν χωρίς tracking number.

 

Εσένα party pooper ακυρώθηκε επειδή είχε και άλλα πράγματα στην παραγγελία σου :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσένα party pooper ακυρώθηκε επειδή είχε και άλλα πράγματα στην παραγγελία σου :P

Ναι ειχε, κάτι που μπορουσε κάλλιστα να αποσταλεί αν ακυρωνα το powerbank, αλλά το βρήκα αλλού φθηνότερα, οπότε τους την ακυρωσα συνολικά, their loss :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να ξεκαθαρίσω λίγο τα πράγματα και να βάλω την ταφόπλακα σε αυτή την προσφορά.  :-(

 

Στο Αυστραλιανό site προσφορών ozbargain που ο ίδιος ο εκπρόσωπος του yoshop πόσταρε την προσφορά, αναφέρει εκτός των άλλων:

 

Unfortunately Yoshop have been advised that they are not to ship the Xiaomi 10000mAh Power Bank 2 due to an unforeseen 'China Shipping' policy change.

 

It seems that Yoshop were informed of this at 1pm local time in Hong Kong.

 

Κάτι που σημαίνει και αποδεικνύεται ότι το yoshop ακύρωσε τις παραγγελίες και στους Αυστραλούς.

 

Οπότε:

 

1) Δεν στέλνουν επίσημα μπαταρίες (??) "due to an unforeseen 'China Shipping' policy change"

2) Όσοι δεν έχουμε λάβει ακυρωτικό λογικά θα το λάβουμε σύντομα :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπααα, όχι μάγκες. Και εγώ χωρίς tracking ήμουν και μου ήρθε άκυρο το πρωί...

Μα λέμε ακυρώθηκαν όλα επίσημα (προηγούμενο ποστ), δεν θα στείλουν σε κανέναν σε κανένα μέρος του κόσμου :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμη περιμένω το άκυρο μου, χωρις tracking και εγω. Είναι το 3ο powerbank που δεν μπορω να παραλάβω.Με λες και γκαντέμη.
Επισης ακομη περιμένω το refund των romoss 5000mah που απορριφθηκε απο NL post

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εχω φαει ακυρο αλλα τα λεφτα ακομα δεν εχουν ερθει...μου το εστειλαν στις 26 το πρωι...απαντησα το μεσημερι και λεει οτι απο 26 μεχρι τις 1 ειναι κλειστα...οποτε θα τα παρω μαλλον μετα τις 2...:/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...