Προς το περιεχόμενο

Τα πάντα περί Custom water cooling


alldaynews

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το ίδιο είναι παντού, το έχουμε πει άπειρες φορές. Το κύκλωμα έχει παντού ίδια θερμοκρασία!!!

Νταξει μαν μην μας παρεις το κεφαλι. :P

Παμε για τα μεγαλα βηματα, ευχομαι να ειναι σταθερα.

post-371524-0-02890600-1485810623_thumb.jpg

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέω να μπω και εγώ στην ομάδα του water cooling αλλά ακόμα είμαι στην επιλογή του συστήματος.

Στην αρχή ήμουν έτοιμος για κάτι φτηνιάρηκια αλλά τα παιδια εδώ με συνβούλεψαν να πάω σε κάτι πιο standar. Όσοι έχουν water cooling ας γράψουν λίγο τι έχουν φορέσει στο PC, να πάρω και εγώ μια ιδέα. Είδα alldaynews , F117, Inuyasha άμα υπάρχουν κιάλοι καλά θα ήταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέω να μπω και εγώ στην ομάδα του water cooling αλλά ακόμα είμαι στην επιλογή του συστήματος.

Στην αρχή ήμουν έτοιμος για κάτι φτηνιάρηκια αλλά τα παιδια εδώ με συνβούλεψαν να πάω σε κάτι πιο standar. Όσοι έχουν water cooling ας γράψουν λίγο τι έχουν φορέσει στο PC, να πάρω και εγώ μια ιδέα. Είδα alldaynews , F117, Inuyasha άμα υπάρχουν κιάλοι καλά θα ήταν.

Εχω τα παρακατω:

Fittings: Barrow/Formulamod (για οσους δεν το ξερουν ηδη Barrow=Bitspower)

CPU block: EK supremacy evo

Res: EK-RES x3 250 Lite

Pump: D5

Pump top: EK d5 x-top

Tubes: 14/10 acrylic (Απο Acrylix και σωζεις αρκετα απο την τσεπη σου)

Rads: EK Coolstream

Coolant: DI water+Mayhems pastel red

Πρωτεινω ξεκαθαρα Barrow fittings απο Aliexpress. Αν θες σου στελνω τον εμπορο που πηρα εγω. Για blocks/reservoir κλπ EKWB/Bitspower. Στην επιλογη της αντλιας αν θες να εισαι καλλημενος 100% πηγαινε σε D5 η DDC. Τα ψευγεια κατα την γνωμη μου ειναι πανω κατω ιδια, απλα σιγουρεψω οτι το εσωτερικο μερος ειναι χαλκος.

 

ΥΓ: Εχω αρκετα κοματια αχρησιμοποιητα Barrow compression fitting για hardtube 14/10 εαν καποιος θελησει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πλέον για εμένα τα barrow στις τιμές που έφτασαν είναι πολύ κοντά στα bitspower και γενικά δεν έχεις μεγάλο όφελος στην αγορά τους ειδικά αν κάνεις μεγάλη παραγγελία έχεις και κίνδυνο για τελωνείο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..............

 

Και πού να σου δώσουν WFI με χλωριούχο νάτριο.

Να δείχνεις την ετικέτα πανω στο μονόλιτρο, οτι δέν είναι αυτό που ζήτησες και το τσόλι η βοηθός φαρμακοποιού να επιμένει οτι "αυτό είναι".

8e5.jpg

 

Για όσους δέν κατάλαβαν...το χλωριούχο νάτριο είναι το γνωστό σε όλους μας αλάτι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Επειδή τα έχω μπερδέψει αυτή την φορά πήρα συμπυκνωμένο υγρό, τι ακριβώς πρέπει να αγοράσω για να το διαλύσω? Απιονισμενο? Απεσταγμενο? Όρο? Και είναι όρος πως το ζητάω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πού να σου δώσουν WFI με χλωριούχο νάτριο.

Να δείχνεις την ετικέτα πανω στο μονόλιτρο, οτι δέν είναι αυτό που ζήτησες και το τσόλι η βοηθός φαρμακοποιού να επιμένει οτι "αυτό είναι".

8e5.jpg

 

Για όσους δέν κατάλαβαν...το χλωριούχο νάτριο είναι το γνωστό σε όλους μας αλάτι.

 

 

νομίζω ήσουν απο μία πλευρά και με έβλεπες....ισχυεί και για την βοηθώ....αχχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή τα έχω μπερδέψει αυτή την φορά πήρα συμπυκνωμένο υγρό, τι ακριβώς πρέπει να αγοράσω για να το διαλύσω? Απιονισμενο? Απεσταγμενο? Όρο? Και είναι όρος πως το ζητάω?

Αμα ειναι όρος, ζητα το ως όρος Σινά!!! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...