Προς το περιεχόμενο

Κόντεμα ανδρικών παντελονιών


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

'Εχω πάρει μια τσίπικη κινέζικη ραπτομηχανή με 20 ευρώ και έχω κοντύνει όλες μου τις φόρμες. Αυτή η παλιό Juicy όλο για μοντέλες βγάζει. 'Εχω πάει και σε ράφτρα μερικές φορές αλλά δεν μου αρέσει να περιμένω μια εβδομάδα και να δινω 5-7 ευρώ για 5 λεπτά υπόθεση. Τα παντελόνια μου κάνουν όλα παραδόξως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνήθως κόντεμα στην ράφτρα όταν επιστρέφω στην πατρίδα,εδώ ζητάν τα μαγαζά/ράφτρες 300-400DKK(40-55€ για κάθε παντελόνι...).

Σπάνια είναι στο μήκος σωστά.Έτσι από ένα κοντό, που δεν μπορείς να κάμεις και τίποτα, αγοράζω το μακρύ και το στέλνω για φτιάξιμο.

 

Btw:Το γύρισμα είναι ψιλο-καφρίλα και στο ποδήλατο σε πέφτει συνέχεια εάν δεν το έχεις με παραμάνες.Οι οποίες έχουν άλλα προβλήματα(ιδίως όταν το προσέχουν...).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμπάνες; Ελπίζω να χρειαστεί να περιμένεις πολύ :P

Ε κάποια στιγμή θα επιστρέψουν, δε μπορεί!

 

Συνήθως κόντεμα στην ράφτρα όταν επιστρέφω στην πατρίδα,εδώ ζητάν τα μαγαζά/ράφτρες 300-400DKK(40-55€ για κάθε παντελόνι...).

Σπάνια είναι στο μήκος σωστά.Έτσι από ένα κοντό, που δεν μπορείς να κάμεις και τίποτα, αγοράζω το μακρύ και το στέλνω για φτιάξιμο.

Και λένε ότι είμαστε ακριβή χώρα...:P :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'Εχω πάρει μια τσίπικη κινέζικη ραπτομηχανή με 20 ευρώ και έχω κοντύνει όλες μου τις φόρμες. Αυτή η παλιό Juicy όλο για μοντέλες βγάζει. 'Εχω πάει και σε ράφτρα μερικές φορές αλλά δεν μου αρέσει να περιμένω μια εβδομάδα και να δινω 5-7 ευρώ για 5 λεπτά υπόθεση. Τα παντελόνια μου κάνουν όλα παραδόξως.

 

Αν εχεις ραπτομηχανη, θελει να ξερεις και να ραβεις;

Πχ αν παω κι εγω κι αγορασω μια κινεζια μονο γι'αυτο το σκοπο,

θα μπορω ευκολα να το κανω;

Ή πρεπει να μαθω, να ξερω, να κανω λαθη, μεχρι να μαθω να το κανω σωστα μονος μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πρέπει να χαλάσεις ένα παλιό ρούχο/σεντόνι/πετσέτα για να μάθεις. Το μόνο "δύσκολο" είναι να το κρατάς σταθερά ώστε να ραφτεί ίσια, για αυτό πρέπει να πειραματιστείς πρώτα σε κάτι πρόχειρο. Να χειρίζεσαι την τσίπικη μηχανή είναι πανεύκολο (έχει οδηγίες μισή σελίδα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πρέπει να χαλάσεις ένα παλιό ρούχο/σεντόνι/πετσέτα για να μάθεις. Το μόνο "δύσκολο" είναι να το κρατάς σταθερά ώστε να ραφτεί ίσια, για αυτό πρέπει να πειραματιστείς πρώτα σε κάτι πρόχειρο. Να χειρίζεσαι την τσίπικη μηχανή είναι πανεύκολο (έχει οδηγίες μισή σελίδα).

Για τζιν και χοντρά ρούχα γενικά λογικά δεν κάνει ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα να ρωτησω κατι σχετικα με τα παντελονια? το 33 με το 34 εχει μεγαλη διαφορα σαν μεγεθος? εχω ενα 33 νουμερο δεν με στενευει και αμα βαλει το δακτυλο μπαινει ανετα μεσα αλλα συνηθως επαιρνα 34 νουμερο λετε να εχω προβλημα? παντως ουτε με σφιγγει ουτε οταν παω να κατσω με ενοχλει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχεις ραπτομηχανη, θελει να ξερεις και να ραβεις;

Πχ αν παω κι εγω κι αγορασω μια κινεζια μονο γι'αυτο το σκοπο,

θα μπορω ευκολα να το κανω;

Ή πρεπει να μαθω, να ξερω, να κανω λαθη, μεχρι να μαθω να το κανω σωστα μονος μου;

Ευκολο ειναι...Σαν να φτιαχνεις παστιτσιο  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...