Προς το περιεχόμενο

Castlevania [2017] Netflix


Getta Robo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 135
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, AMWN_RA είπε

Δεν το βρήκα στο ελληνικό Netflix. 

Έχει βγει; 

Πρέπει να αλλάξεις την γλώσσα στα αγγλικά για να σου βγάλει την πλήρη συλλογή που είναι στην Ελλάδα. Απλά δεν υπάρχει με ελληνικούς υπότιτλους γι'αυτό δεν το βγάζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, W0zzAp είπε

Πρέπει να αλλάξεις την γλώσσα στα αγγλικά για να σου βγάλει την πλήρη συλλογή που είναι στην Ελλάδα. Απλά δεν υπάρχει με ελληνικούς υπότιτλους γι'αυτό δεν το βγάζει.

Τα εμφάνισε ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τιμιοτατη και η 2η σεζον, δεν  μπορω να διαφωνησω στο "καλυτερη τηλεοπτικη μεταφορα βιντεοπαιχνιδιου ολων των εποχων" . σιγα τον ανταγωνισμο κιολας...ισως μαλιστα ειναι και η 1η σοβαρη μεταφορα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιθανώς η ερώτηση είναι spoiler, δεν έχω παιξει τα παιχνίδια:

Spoiler

στο s02e04 στο 13ο λεπτό o dracula ανοιγει τον καθρεπτη του και πετά ένα μανδύα σε ένα δάσος. Τι σημαίνει αυτό;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν είδα την 2η σαιζόν ακόμα, αλλά "spoiler-ιάστηκα" με ένα κομμάτι

που έχει μάχη με το Bloody Tears να παίζει από πίσω. Επιτέλους έβαλαν και μουσική από τα games.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειναι πολλα αυτα που θελω να γραψω για το Επος του δευτερου κυκλου, οπου και θα κανω συντομα. Μεχρι τοτε ομως, επιβεβαιωθηκε και ο τριτος κυκλος!

45103363_2220329638200658_1800113036766216192_n.jpg.64f7e5bb935f712252a404e52c37aa3c.jpg

Επεξ/σία από Getta Robo
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή θεωρώ συνολικά και την δεύτερη. Αυτο που με χάλασε είναι η λιγοστή δράση που είχε ,κάτι που δείχνει με το τσουβαλι στο 6ο και 7ο επεισόδιο και εξιλεωνει σε μεγάλο βαθμό την σεζόν. Στα υπόλοιπα είχε αρκετό μπλα μπλα που με κούρασε,βέβαια είναι λίγα τα επεισόδια και 25λεπτα οπότε δεν είναι και τόσο μεγάλο θέμα.

Δυστυχώς το netflix δεν είχε το ιαπωνικό dub που ήθελα να ακούσω οπότε αρκέστηκα στο αγγλικό που δεν με τρέλανε με εξερεση την φωνή του Δράκουλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, W0zzAp είπε

Καλή θεωρώ συνολικά και την δεύτερη. Αυτο που με χάλασε είναι η λιγοστή δράση που είχε ,κάτι που δείχνει με το τσουβαλι στο 6ο και 7ο επεισόδιο και εξιλεωνει σε μεγάλο βαθμό την σεζόν. Στα υπόλοιπα είχε αρκετό μπλα μπλα που με κούρασε,βέβαια είναι λίγα τα επεισόδια και 25λεπτα οπότε δεν είναι και τόσο μεγάλο θέμα.

Δυστυχώς το netflix δεν είχε το ιαπωνικό dub που ήθελα να ακούσω οπότε αρκέστηκα στο αγγλικό που δεν με τρέλανε με εξερεση την φωνή του Δράκουλα.

 

το βρηκα απο horriblesubs εγω. thank god. επισης πολυ forced το "bonding" 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το είδα με έναν φίλο που έχει τερματίσει όλα τα Castlevania. Εγώ έχω παίξει κάμποσα, αλλά μου λείπουν αρκετά ακόμα.

Το είδαμε japanese dub, αλλά οι υπότιτλοι ήταν της αμερικάνικης έκδοσης; "Eat shit and die", oh boy...the american edge is sharp.

Γενικά είχε πολύ μελόδραμα με τον Δράκουλα (ειδικά στο τέλος) και πόσα επεισόδια οι ήρωες στο Belmont-όσπιτο διαβάζοντας. Δεν με χαλάει να έχουμε backstories αλλά ήταν too much. Επίσης αυτοί οι κομπάρσοι στρατηγοί του Δράκουλα που ούτε voice δεν είχαν (ίσως λίγο τα "ah!" , "ugh!" όταν ψόφαγαν), εκτός του Godbrand...

Μας έκανε εντύπωση πόσα references είχαν (που μου τα εξηγούσε ο φίλος) + ότι ο Isaac είναι μαύρος, αλλά κρατάει το Netflix meme γερά :P. Στον φίλο άρεσαν τα backgrounds που έφερναν σε Dark Souls.

Eίχε πλάκα ότι βρίσκει ο Τrevor το morning star (που ήταν το upgrade του Vampire Killer στα παλιά, πριν αποκτήσει το δικό του canon backstory). Πιστεύω ότι μιας και το MS και το πρώτο μαστίγιο ανατίναζαν δαίμονες / μικρότερους βρυκόλακες αλλά όχι τον Δράκουλα, ίσως εμφανιστεί το Vampire Killer στην 3η σαιζόν. Eπίσης πρέπει να άρεσε στον Warren Ellis o Joseph Joestar μιας και στην 2η σαιζόν ο Trevor είναι παρόμοιος στο "βαριέμαι, αλλά όταν πρέπει είμαι full streetsmart στην μάχη". Η Sypha είχε φάση που είχε μαγικά για κάθε περίπτωση , ο Alucard...(κωλοδάχτυλο...stay classy Alucard).

Τουλάχιστον είχαμε το Bloody Tears να παίζει απ' όλα τα γνωστά Castlevania themes.

Γενικά ωραίο σχέδιο και αισθητική, αλλά σαν Castlevania adaptation, όχι ακριβώς αυτό που περιμέναμε...Δεν τρελαθήκαμε. Εμένα οκ, πέρασε ψιλοκαλά η ώρα, στον φίλο δεν άρεσε και μετά το κωλοδάχτυλο του Alucard, δεν θέλει να δει καν 3η σαιζόν. :P 

Εγώ θα την αντέξω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...