Προς το περιεχόμενο

Ντροπή για το φαγητό -είναι διαταραχή;


Killerdacat

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σιγά ρε παιδια, χαλαρή σχέση είπε το παιδί ότι έχει, δεν είναι και όλη μέρα μαζί εδώ και δυο μήνες. Μπορεί όντως απλά να ντρέπεται η κοπέλα. Παράξενο οκ, αλλά η ανορεξία δεν έχει να κάνει μόνο με το φαγητό και οι ενδείξεις είναι αρκετά γρήγορα εμφανείς (ροφήματα, αλκοόλ κτλ, οι θερμίδες είναι παντού, όχι μόνο στα κοψίδια) Και στην τελική και ανορεξία να έχει, με δυο μήνες χαλαρή σχέση δεν είναι και ο ρόλος του τέτοιος να αρχίσει να την σέρνει στα νοσοκομεία για εξετάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 47
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Αυτο που μου ηρθε πρωτο στο μυαλο οταν διαβασα το ποστ σου, ειναι κοπελα που οταν τρωει παρασυρετε απο την απολαυση και ριχνει το επιπεδο της(ή να κανει θορυβους, τετοια), με τον τροπο που τρωει. Ε και δεν θελει να την δεις.

Ακουγετε τρελο αλλα αυτο σκεφτηκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι όπως τα λέει ο garnelo είναι, δεν συζούμε ούτε το πάμε για γάμο, όσο για τα άλλα που λέτε όχι, κατηγοριματικά, δεν υπάρχει κανενα πρόβλημα, ούτε στο σεξ, ούτε στη διασκέδαση.

Zerg δεν ξέρω,δεν είναι καμιά παρθενοπιπίτσα όμως, οπότε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχοντας περάσει διατροφική διαταραχή (ανορεξία), μπορώ να σου πω ότι είναι σημάδι προβλήματος. Συνήθως γίνεται είτε για να κρύψουμε από τους άλλους πόσο τρώμε είτε για να πετάξουμε φαγητό. Πολλές φορές στους βουλιμικούς (αλλά και στους ανορεξικούς ανάλογα ) συνοδεύεται και από εμετούς μετά.

 

Υ.Γ Η ανορεξία δεν έχει σχέση με τα κιλά, μπορεί να έχεις κανονικά κιλά και να περνάς διατροφική διαταραχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγγραφη σημερα...

 

Τι καχύποπτος σπάστης που είσαι μωρ' αδερφάκι μου! Μπορεί να μην είχαν βγει για φαγητό μέχρι τώρα. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φαίνεται λιγο διαταραχή, μήπως ήταν παλιά παχιά που λέει και το παιδί πιο πανω; Ή εχει κολλήματα τέτοια, όπως να μη θέλει να τη δεις γυμνή και να σβήνετε το φως; Με διαφορες δικιολογίες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει να τρωει σαν γουρουνακι .. εχω ενα φιλο που τρωει ετσι αλλα δεν ντρεπεται ο μαλακας :P

Γενικα οι γυναικες εχουν κατι τετοια θεματα, δεν νομιζω πως ειναι κατι που θα επρεπε να σε απασχολει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...μη ρωτας αλλο. Εκει εστιασε εφοσον σε φοβιζουν τυχον μελλοντικα προβληματα. Οπως και να το κανεις, οσο και καλοπροαιρετα να θελεις να το δεις δεν ειναι φυσιολογικο να μη τρωει μπροστα σου, αλλο να το αποφευγει οσο μπορει και αλλο καθολου, τεραστια η διαφορα.

Φιλε απο την εμπειρια μου θα σου πω πως εισαι με καποια μαζι 24 ωρες για να δεις αυτα τα τυχον 5 δευτερολεπτα που κρινουν τι ειναι στην πραγματικοτητα.

Τι εννοεις δεν τρωει μπροστα σου; ουτε ενα κομματι σοκολατα; τιποτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατα 99% απλα δεν θελει να κολλησει τιποτα στα δοντια της να λερωθει κτλπ φοβαται μην ξενερωσεις αν την δεις σε τετοια φαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...