Προς το περιεχόμενο

Μετανάστευση στο εξωτερικό: απορίες & συμβουλές


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οπως ειπε και ο salazar, μην googlαρετε θα σας βγαλει ενα σκασμο site που ζητανε λεφτα..

 

το official ειναι αυτο που εδωσε ο αποπανω και το application ειναι δωρεαν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

https://www.dvlottery.state.gov/

 

Νομίζω ότι ανοίγει στις 3 Οκτωβρίου

 

ΠΡΟΣΟΧΗ: Υπάρχουν ένα κάρο ιστοσελίδες οι οποίες είναι απάτη και ζητούν χρήματα για να αυξήσετε τις πιθανότητες σας στην κλήρωση. Το επίσημο site έχει κατάληξη .gov

Να προσθέσω πως αν δεν ήταν ο Rabican ακόμη θα νόμιζα πως όλα είναι scam sites! Δεν ήξερα ότι υπάρχει legit τέτοιου είδους κλήρωση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Plymouth
Αν και το πρωτο που σε συμφερει να κοιταξεις ειναι η εστια του πανεπιστημίου. Για ποιο λόγο να μπεις αρχικά στην τρελή διαδικασία εύρεσης σπιτιού;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα κοιταζω για μερη οπου μπορω να σπουδασω και ειναι και φτηνα

 

Ίσως πρώτα να αποφασίσεις τι θέλεις να κάνεις επαγγελματικά και μετέπειτα τους τρόπους να το καταφέρεις, το αντίθετο εμένα προσωπικά δεν με βοήθησε ποτέ.... :/ 

 

Στο Ηνωμένο βασίλειο υπάρχουν διέξοδοι για να σπουδάσεις και να έχεις λεφτά για να τα βγάζεις πέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι αυτο ακριβως σκεφτομαι το ηνωμενο βασιλειο,θελω να σπουδασω οικονομικα και με ενδιαφερει πιο πολυ το business management and marketing.Ενδιαφερομαι να κανω προπτυχιακο εξω γιατι πολυ απλα ξερω οτι θα εχω πιο πολλες ευκαιριες απο οτι ελλαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

εχει κανείς άποψη για κυπρο?? σκέφτομαι να πάω για δουλειά..αύριο εχω συνέντευξη εδώ αθηνα , τα λεφτά παίζει να είναι 650-700(750 το πολυ) θα μπορώ να τα βγάλω πέρα θα περισσεύει τίποτα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από εμένα,

 

εγώ είμαι πλέον εδώ και 9 μήνες Γερμανία, χωρίς να έχω κανέναν γνωστό ή φίλο και πλέον μένω σε πολύ καλό σπίτι και είμαι πολύ ευχαριστημένος από τις συνθήκες και την εργασία, εκτός καιρού και φαγητού  :P

 

Ότι θέλετε να ρωτήσετε και μπορώ να βοηθήσω, να το κάνω ευχαρίστως για όσους ψάχνονται προς τα εδώ.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από εμένα,

 

εγώ είμαι πλέον εδώ και 9 μήνες Γερμανία, χωρίς να έχω κανέναν γνωστό ή φίλο και πλέον μένω σε πολύ καλό σπίτι και είμαι πολύ ευχαριστημένος από τις συνθήκες και την εργασία, εκτός καιρού και φαγητού  :P

 

Ότι θέλετε να ρωτήσετε και μπορώ να βοηθήσω, να το κάνω ευχαρίστως για όσους ψάχνονται προς τα εδώ.

Αν θέλεις πες μας με τι αφορμή πήγες;;  Είχες εκεί κάποι πρόταση για δουλειά στο αντικείμενό σου;;  

Πήγες εκεί απλά ψάχνοντας;;  Με τη γλώσσα πώς τα πας;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλεις πες μας με τι αφορμή πήγες;;  Είχες εκεί κάποι πρόταση για δουλειά στο αντικείμενό σου;;  

Πήγες εκεί απλά ψάχνοντας;;  Με τη γλώσσα πώς τα πας;;

 

Ήρθα με μια υποτροφία για εκμάθηση της Γερμανικής γλώσσας για 4 μήνες και στη συνέχεια κατάφερα έπειτα από ψάξιμο να βρω δουλειά στο αντικείμενο μου, μιας και υπάρχουν πραγματικά θέσεις εργασίας για όλους όσουνς θέλουν να δουλέψουν πραγματικά εδώ.

 

Με τη γλώσσα έχω δει μεγάλη διαφορά σε σχέση με την αρχή που ήρθα, πλέον μπορώ και συνενούμαι σχεδόν για τα πάντα χωρίς πρόβλημα αν και τα Γερμανικά είναι δύσκολη γλώσσα και για να πεις ότι μιλάς αυθόρμητα χωρίς λάθη χρειάζεται κανείς πάνω από χρόνο εδώ σίγουρα. 

 

Ήρθα εδώ με B1 πτυχίο Γερμανικών και μέσα σε αυτούς τους μήνες πήρα το C1.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και η συγκατοικηση φαινεται μονοδρομος αρχικα, στο θεμα του φαγητου πως ειναι, ειδικα για 3+ ατομα; Εγω Ελλαδα τη βγαζω με 150 ευρω το μηνα, αλλα "μαγειρευω" παντα, δεν παιρνω απ' εξω ουτε ακριβα ημιετοιμα (πιτσες κλπ). Θεωρητικα με αυτα που διαβαζω με 200 ευρω θα ειμαι κομπλε. Αλλα, θα ειμαι; Θα μπορω να μαγειρευω καθε μερα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...