Προς το περιεχόμενο

The RPG corner [ultra-mega thread συζήτησης]


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Ουτε στο Metacritic βλεπω γενικα διαφορετικη υποδοχη παντως για το εν λογω παιχνιδι για να πεις οτι φταινε μονο οι κριτικες του steam

http://www.metacritic.com/game/pc/might-magic-x-legacy

 

Εξαρτάται τι κρίνεις και πώς. Και εγώ στα σχόλιά μου τότε είχα βρει αρκετά αρνητικά, αλλά συνολικά το παιχνίδι δεν ήταν σε καμία περίπτωση "μέτριο". Αρκετοί χαλάστηκαν επειδή αν και με βαρύ όνομα έμοιαζε σε μερικά πράγματα indie παραγωγή. Αντικειμενικά ισχύει, αλλά δεν κάνει το παιχνίδι χειρότερο απ'όσο είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 159
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

50 λεπτά πριν, Tobajara είπε

Εξαρτάται τι κρίνεις και πώς. Και εγώ στα σχόλιά μου τότε είχα βρει αρκετά αρνητικά, αλλά συνολικά το παιχνίδι δεν ήταν σε καμία περίπτωση "μέτριο". Αρκετοί χαλάστηκαν επειδή αν και με βαρύ όνομα έμοιαζε σε μερικά πράγματα indie παραγωγή. Αντικειμενικά ισχύει, αλλά δεν κάνει το παιχνίδι χειρότερο απ'όσο είναι.

mixed κριτικες ανεφερε καποιος απο πλευρας εντυπωσεων απο το steam,κατι που συμβαδιζει πανω κατω με τις βαθμολογιες σε metacritic εγω αυτο ακριβως τονισα.

Δεν νομιζω πουθενα κανεις να ειπε την λεξη μετριο συγκεκριμενα. Απλα στο''mixed''του steam εχει και πολλους που δεν τους αρεσε(οπως και σε αλλα παιχνιδια).

2 ώρες πριν, Tobajara είπε

Γιατί αυτοί που βάλανε τις βαθμολογίες δεν έχουν ιδέα τι τους γίνεται. Το παιχνίδι είναι μια χαρά κλασσικούρα, διασκεδαστικότατο και αξίζει και το expansion.

Κοινως εγω εδωσα βαση σε αυτο,που δεν το καταλαβαινω μιας και το steam δεν λειτουργει με βαθμολογιες,και ουτε αναφερθηκε πουθενα(οταν γραφτηκε το σχολιο)καποια βαθμολογια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Παίζω ένα πολύ ωραίο text rpg (turn based)..δύσκολο θα έλεγα!
(Το έχω και στο κινητό και είναι ιδανικό παιχνίδι συντροφιάς)

 

Βγήκε πριν 20 χρόνια(1999) σχεδόν και έγινε re-release το 2012,που αλλού στο μαγικό GOG..μετέπειτα το έφεραν και στο steam.

 

King of Dragon Pass

 

 

16 ώρες πριν, Bagerisu είπε

αυτός και αν θα είναι Ο dm!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε Text Adventure RPG για το κινητο που μου αρεσει παρα πολυ ειναι το Paladins: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.PaladinsV1

ενα 2ο ειναι το Magium: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.magiumgames.magium

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, panagiotis54 είπε

Σε Text Adventure RPG για το κινητο που μου αρεσει παρα πολυ ειναι το Paladins: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.PaladinsV1

ενα 2ο ειναι το Magium: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.magiumgames.magium

+1 για το Paladins πάρα πολυ όμορφο. Υπάρχει μήπως τίποτα παρόμοιο και για pc;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, bilisios είπε

+1 για το Paladins πάρα πολυ όμορφο. Υπάρχει μήπως τίποτα παρόμοιο και για pc;

το βιβλιο του τυπου στο οποιο δεν περιμενεις να τελειωσει επιτελους το story?? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακολουθούσα αυτό εδώ το site για να βρω για το κινητό rpg παιχνίδια..Γύρισα το search για PC τώρα:

38 Games Like Pillars of Eternity for PC (Win)


 
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

Ακολουθούσα αυτό εδώ το site για να βρω για το κινητό rpg παιχνίδια..Γύρισα το search για PC τώρα:

38 Games Like Pillars of Eternity for PC (Win)


 

Τα περισσοτερα αν οχι σχεδον ολα τα εχω τερματισει :) Παλιες καλες εποχες..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Shin Megami Tensei: Lucifer's Call που υπάρχει στο Store το έχει παίξει κάποιος? (Επίσης, αν κατάλαβα καλά είναι το SMT Nocturne με άλλο όνομα?) Επειδή βλέπω είναι του 2003, έχει γεράσει καλά, όπως λέμε?:P Δεν έχω παίξει άλλο SMT (εκτός των Persona εννοώ) και σκέφτομαι να το δοκιμάσω αν έχει ενδιαφέρον το στόρυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Αν και δεν ειμαι πολύ των jrpg games , είδα λίγο το Ni No Kuni 2 και απο τα γραφικά και μόνο φαίνεται πανέμορφο , σε όσους το έχουν αρχίσει θα με δυσκολέψει οσο αφορά το jrpg κομμάτι επειδη δεν εχω πολύ ασχοληθεί ? , πάντως απο βιντεάκια που κοιτάω έχει αρκετά πράγματα να κάνεις απο quest , side quests κτλπ , ας πει γνώμες οποιος το άρχισε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Σε android εχω αγοράσει Chrono trigger, Adventures of mana και Secret of mana τα οποια και εχω τελειώσει (και σε κονσολες παλαιοτερα) Εχω αγοράσει επίσης το Kotor αλλα ο χειρισμός είναι καπως περιεργος με το touch. Εχω αγοράσει και FF 6 και 9. Το 6 το εχω προχωρήσει καμποσο. Το 9 το εχω ξεκινήσει 2 φορές αλλα.... δεν με τραβάει.

 

Εχετε να προτείνεται καποιο αλλο rpg για android tablet;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/9/2018 στις 7:54 ΜΜ, SPANK είπε

Αν και δεν ειμαι πολύ των jrpg games , είδα λίγο το Ni No Kuni 2 και απο τα γραφικά και μόνο φαίνεται πανέμορφο , σε όσους το έχουν αρχίσει θα με δυσκολέψει οσο αφορά το jrpg κομμάτι επειδη δεν εχω πολύ ασχοληθεί ? , πάντως απο βιντεάκια που κοιτάω έχει αρκετά πράγματα να κάνεις απο quest , side quests κτλπ , ας πει γνώμες οποιος το άρχισε

Αν εισαι στα ιδια level πανω κατω με τερατα οχι μιας και θεωρειται απο τα ευκολα παιχνιδια απο πλευρας βαθμου δυσκολιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Αν εισαι στα ιδια level πανω κατω με τερατα οχι μιας και θεωρειται απο τα ευκολα παιχνιδια απο πλευρας βαθμου δυσκολιας.

Το τελειώνωνω σήμερα λογικά , μέχρι στιγμής απο τα πιο ωραία παιχνίδια αυτου του στύλ που έχω παίξει , λίγο να είχε περισσότερο voice over γιατι νομίζω οτι το έκοψαν λόγω χρημάτων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Παιδια, ερωτηση.

Για οσους που εχουν παιξει το Pillar of Eternity 1 , ποσο θα το κοστολογουσατε ωστε να θεωρηθει εξαιρετικη αγορα;

 

Γιατι πχ εδω στο gog βλεπω Pillars of Eternity: Hero Edition να κανει €16.89 , αξιζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...