Προς το περιεχόμενο

AMD Επεξεργαστές & AM4 socket


kostas_anes

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Offtopic (η και όχι) επειδή πολλοί φτιάχνετε καινούρια μηχανήματα, μην αγοράζετε keys για windows. Ενεργοποιούνται κανονικά κ ας έχεις αλλάξει τα πάντα όλα, μέχρι και ssd. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν ξερω αν τελικα αξιζει να δωσω μητρικη επεξεργαστη μνημες ψυκτρα που εχω για να παω σε 1700Χ

Ο μόνος λόγος που μπορεί να έχεις για να αλλάξεις είναι αν θέλεις να πουλήσεις στην μέγιστη δυνατή τιμή που μπορείς αυτή την στιγμή (γιατί η λογική λέει οτι οι τιμές της intel θα πέσουν). Κατά τα άλλα εννοείται πως το σύστημα σου είναι πάρα πολύ καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο μόνος λόγος που μπορεί να έχεις για να αλλάξεις είναι αν θέλεις να πουλήσεις στην μέγιστη που μπορείς αυτή την στιγμή (γιατί η λογική λέει οτι οι τιμές της intel θα πέσουν). Κατά τα άλλα εννοείται πως το σύστημα σου είναι πάρα πολύ καλό.

 

Εχω βρει για 500 ολα μαζι αλλα για να παω σε 1700Χ με 370 μητρικη και μνημες θελω τουλαχιστον 750 ευρω και δεν ξερω αν αξιζει να δωσω αυτα τα 250 για την αλλαγη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν ξερω αν τελικα αξιζει να δωσω μητρικη επεξεργαστη μνημες ψυκτρα που εχω για να παω σε 1700Χ

Αν είναι αυτό που είδα στην αγγελία δεν νομίζω ότι αξίζει,αλλά αν βρεις να το δώσεις οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι αυτό που είδα στην αγγελία δεν νομίζω ότι αξίζει,αλλά αν βρεις να το δώσεις οκ

 

Την δικια μου αγγελια;

 

Οταν λες δεν αξιζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω βρει για 500 ολα μαζι αλλα για να παω σε 1700Χ με 370 μητρικη και μνημες θελω τουλαχιστον 750 ευρω και δεν ξερω αν αξιζει να δωσω αυτα τα 250 για την αλλαγη.

 

Εγω θα τα έδινα, αλλά μην επηρεαζεσαι απο μένα το θέμα είναι εσυ τι θελεις να κανεις, διαφορές στο gaming δεν θα δείς , σε όλα τα άλλα που πιθανον να κάνεις (αν κανεις) θα δείς και θα έχεις ενα καλύτερο συνολικά συστημα. Επίσης δεν θα πήγαινα σε 1700Χ , δεν υπάρχει λόγος αφού οι πιθανότητες είναι να κλοκάρουν στα ίδια ακριβώς ρολόγια με έναν 1700 (οπότε γλυτώνεις και 60-90 ευρω).

 

Υ.Γ. Ο μεγαλύτερος ανταγωνισμός των 1800x,1700x είναι ο 1700. Νομίζω οτι η amd εκανε βλακεία που κυκλοφόρησε τον 1700 καθώς σχεδόν εκμηδένισε τους λόγους να πας στα ακριβότερα μοντελα (εκτός αν έπεσε selective bining στην αρχή και δούμε διαφορές μετα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα τα έδινα, αλλά μην επηρεαζεσαι απο μένα το θέμα είναι εσυ τι θελεις να κανεις, διαφορές στο gaming δεν θα δείς , σε όλα τα άλλα που πιθανον να κάνεις (αν κανεις) θα δείς και θα έχεις ενα καλύτερο συνολικά συστημα. Επίσης δεν θα πήγαινα σε 1700Χ , δεν υπάρχει λόγος αφού οι πιθανότητες είναι να κλοκάρουν στα ίδια ακριβώς ρολόγια με έναν 1700 (οπότε γλυτώνεις και 60-90 ευρω).

 

Δεν παιζω παιχνιδια επεξεργασια βιντεο και φωτογραφιας κανω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την δικια μου αγγελια;

 

Οταν λες δεν αξιζει;

Δεν θα έμενα στο κόπο αγγελίες-extra χρήμα για να πάω σε ryzen εννοώ γιατί το σύστημά σου είναι μία χαρά,εκτός αν χρειάζεσαι πραγματικά τους extra πυρήνες.Για αντοχή στο χρόνο δεν θα το έκανα,κάθε τι πιο καινούριο θα έχει αντοχή μέχρι το επόμενο μαυτό το σκεπτικό,κατά τη γνώμη μου αντοχή έχεθ κάτι αν σεξυπηρετεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παιζω παιχνιδια επεξεργασια βιντεο και φωτογραφιας κανω.

αααααα σορρυ! Δεν προσεξα τα παλαιοτερα ποστ σου! και το συζητάμε??? Don't walk! RUN!! Ryze(n) up!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια οποτε αν δωσω αυριο τα δικα μου προχωραω  αν και κατι μου λεει να μην βιαστω να μεινω για το Καλοκαιρι με ενα δευτερο απο pc που εχω και Σεπτεμβρη να κανω την κινηση που θα εχουν βγει και περισσοτερες μητρικες.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Offtopic (η και όχι) επειδή πολλοί φτιάχνετε καινούρια μηχανήματα, μην αγοράζετε keys για windows. Ενεργοποιούνται κανονικά κ ας έχεις αλλάξει τα πάντα όλα, μέχρι και ssd. 

 

Πως ειναι επιβεβαιωμενο αυτο; Δηλαδη εγω που κατεβασα τα creators απο το παλιο pc θα ενεργοποιηθουν στο καινουργιο;

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πως ειναι επιβεβαιωμενο αυτο; Δηλαδη εγω που κατεβασα τα creators απο το παλιο pc θα ενεργοποιηθουν στο καινουργιο;

 

 

Ω ναι. 

 

Απλά θα ακυρωθεί απ το παλιό μηχάνημα (νομίζω) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ω ναι. 

 

Απλά θα ακυρωθεί απ το παλιό μηχάνημα (νομίζω) 

Ναι μπορω να επιβεβαιωσω, το εκανε και πιο παλια, οταν πηγα απο τον Phenom στον FX. Ηταν για καποιο λογο OEM το αντιγραφο και ειχε δεθει με την παλια μητρικη. Απλως ξαναεβαλα το key και δουλεψε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...