Προς το περιεχόμενο

Iris Instant payment


ASFE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 387
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 14/10/2018 στις 10:39 ΠΜ, Γιάννης Platano είπε

Να αποφευγεις Σαββατοκυριακα....

Mπα,τα ιδια χαλια ειναι και τις καθημερινες.Εκανα πριν λιγο και δεν φαινεται τιποτα.Και αν ειναι να κανω και νορμαλ ωρες και καθημερινες,δεν κανω και ενα εμβασμα να τελειωνω?Ας βγαλουν το instant τουλαχιστον απο το ονομα.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, fastnq2 είπε

Mπα,τα ιδια χαλια ειναι και τις καθημερινες.Εκανα πριν λιγο και δεν φαινεται τιποτα.Και αν ειναι να κανω και νορμαλ ωρες και καθημερινες,δεν κανω και ενα εμβασμα να τελειωνω?Ας βγαλουν το instant τουλαχιστον απο το ονομα.

Το εμβασμα εχει εξοδα και θελει 1-2 εργασιμες να φανει .

Παντως μεταξυ Eurobank και Πειραιως και αντιστροφα που χρησιμοποιώ κυριως την υπηρεσια τακτικα λιγες φορες ειχα πρόβλημα.

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπέρα, δεν ειμαι επαγγελματιας αλλα θέλω να μου στέλνουν χρήματα στην Eurobank μέσω του ΑΦΜ αφου τον αριθμ κινητού θέλω να είναι δεμένος με την Αλφα. Το θέμα είναι, υπάρχει περίπτωση να δω στο τέλος της χρονιας τίποτα εφορίες εαν βάλω το paf(iris) με αφμ το οποίο διαφημίζεται για επαγγελματίες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, gdimitris είπε

Παιδια καλησπέρα, δεν ειμαι επαγγελματιας αλλα θέλω να μου στέλνουν χρήματα στην Eurobank μέσω του ΑΦΜ αφου τον αριθμ κινητού θέλω να είναι δεμένος με την Αλφα. Το θέμα είναι, υπάρχει περίπτωση να δω στο τέλος της χρονιας τίποτα εφορίες εαν βάλω το paf(iris) με αφμ το οποίο διαφημίζεται για επαγγελματίες?

Δεν χρειαζετα να βαλεις ΑΦΜ .Μονο με τον αριθμο του κινητου σου μπορεις .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Γιάννης Platano είπε

Δεν χρειαζετα να βαλεις ΑΦΜ .Μονο με τον αριθμο του κινητου σου μπορεις .

Το αριθμο κινητου τον θελω για την alphabank δεν το αλλαζω αυτο. Και επειδη γινεται μεσω αφμ να μου στείλουν στην eurobank φοβαμαι μη τυχον ερθει καμια βρωμοεφορια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Διάβασα όλες τις σελίδες και έχω κάποιες απορίες. Χρησιμοποιώ την εφαρμογή ibank Pay.

1.Για να επιλέξω πληρωμή iris πρέπει και ο άλλος να έχει ενεργοποιήσει την υπηρεσία σωστά;

2.αν την έχει ενεργοποιήσει, και είναι σε άλλη τράπεζα προφανώς,  μπορώ να του στείλω χρήματα (μέχρι 500 ευρώ) χωρίς προμήθεια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, spy_vlsi είπε

Διάβασα όλες τις σελίδες και έχω κάποιες απορίες. Χρησιμοποιώ την εφαρμογή ibank Pay.

1.Για να επιλέξω πληρωμή iris πρέπει και ο άλλος να έχει ενεργοποιήσει την υπηρεσία σωστά;

2.αν την έχει ενεργοποιήσει, και είναι σε άλλη τράπεζα προφανώς,  μπορώ να του στείλω χρήματα (μέχρι 500 ευρώ) χωρίς προμήθεια;

Ετσι ακριβως και στα δυο .

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Jason13 είπε

Αν εχω ενεργοποιησει το IRIS σε δυο τραπεζες τι γινεται;

Σε καθε αριθμο κινητου ενα μονο λογαριασμο iris μπορεις να εχεις .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως εγω κάνω συχνές μεταφορές μεταξύ πειραιώς, alpha και eurobank και τις περισσοτερες φορές που η μεταφορά θα γίνει εντός εργάσιμων ωρών/ ημερών φαίνονται άμεσα. Αν είναι πχ απόγευμα/ βράδυ ή ΣΚ καθυστερούν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Jason13 είπε

Αν εχω ενεργοποιησει το IRIS σε δυο τραπεζες τι γινεται;

Νομίζω μέλος εδώ στο φόρουμ είχε αναφέρει πριν λίγο καιρό πως η πιο πρόσφατη ενεργοποίηση είναι αυτή που μετράει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, parsifal είπε

Νομίζω μέλος εδώ στο φόρουμ είχε αναφέρει πριν λίγο καιρό πως η πιο πρόσφατη ενεργοποίηση είναι αυτή που μετράει.

το χα απορια πως ελεγχουν μεταξυ τους τραπεζες και πως να ξερω σ εποια τραπεζα θα μπουν αν δηλωσω 2-3 :Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...