Προς το περιεχόμενο

Iris Instant payment


ASFE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, mindreader είπε

Ειδα σημερα στην εφαρμογη της winbank στο κινητο, οτι μπορεις μεσα απο το περιβαλλον του ebanking ουσιαστικα-αλλα μαλλον μονο με την εφαρμογη στο κινητο, να στειλεις χρηματα και σε iris!  Δεν μπορω να εντοπισω αν αυτο γινεται και μεσα απο την ιστοσελιδα της winbank σε υπολογιστη. Ξερει κανεις;

Επισης, θυμηστε μου, γιατι δεν εχω ξαναχρησιμοποιησει, μιλαμε για 0 ευρω προμηθειες, και αμεση μεταφορα χρηματων, δηλαδη με λιγα λογια οπως οταν μεταφερεις χρηματα σε λογαριασμο αλλου εντος της ιδιας τραπεζας; (αμεση μεταφορα, 0 προμηθειες)

Ναι μηδέν προμήθειες, άμεση αποστολή χρημάτων.

Νομίζω ότι η Πειραιώς έχει καταργήσει το Iris από το web.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 387
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η Πειραιώς έδινε παλιά δυνατότητα να κάνεις IRIS συναλλαγές από το winbank τις οποίες όμως χρέωνε ενώ την ίδια στιγμή από το κινητό ήταν δωρεάν. Πλέον την αφαίρεσαν την δυνατότητα τελείως.

  • Like 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι μηδενικές προμήθειες δεν ισχύουν πουθενά για συναλλαγές με λογαριασμούς όψεως (επαγγελματικούς). Να λέμε τα πράγματα όπως έχουν.

Δοκιμαστική αποστολή 0,01€ από όψεως Εθνικής σε όψεως Eurobank. Η Εθνική δεν χρέωσε τίποτα, η Eurobank που έλαβε τα χρήματα για να με ευχαριστήσει χρέωσε 0,10€!

Προφανώς δεν είναι θέμα της χρέωσης (αν και όταν μου το κάνεις υποχρεωτικό, δεν θα έπρεπε να υπάρχουν χρεώσεις) αλλά είναι κυρίως θέμα της κουτοπονηριάς με την οποία έντυσαν την προώθηση!

Επεξ/σία από konet
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 12/04/2024 at 08:21, atrias said:

Η Πειραιώς έδινε παλιά δυνατότητα να κάνεις IRIS συναλλαγές από το winbank τις οποίες όμως χρέωνε ενώ την ίδια στιγμή από το κινητό ήταν δωρεάν. Πλέον την αφαίρεσαν την δυνατότητα τελείως.

Παραμενει λοιπον η δυνατοτητα να στειλω απο winbank app κινητου, σε iris.

Αρα γινεται και το αντιστροφο, να δεχτω χρηματα στην winbank, χωρις να εχω σεταρει iris;

---

Για να εχω iris, πρεπει να εγκαταστησω καποια εφαρμογη στο κινητο;

Επεξ/σία από mindreader
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρέπει να εγκαταστήσεις εφαρμογή της τράπεζας στο κινητό σου και να εγγραφείς στο iris

αυτά χρειάζονται και για να στείλεις και για να λάβεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σημερα το πρωι 10και 30 εκανα μεταφορα απο Εθνικη με ιρις σε eurobank και ακομη δεν εφτασαν τα λεφτα.Γραφει εκρεμμεις ακομη.Σε εποικοινωνια με εθνικη ,με ειπαν ειναι συστιμικο το θεμα θα λυθει εντος της ημερας,και αν δεν λυθει με επαν να ξανακαλεσω να δουμε τ θα γινει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, iliata2410 said:

σημερα το πρωι 10και 30 εκανα μεταφορα απο Εθνικη με ιρις σε eurobank και ακομη δεν εφτασαν τα λεφτα.Γραφει εκρεμμεις ακομη.Σε εποικοινωνια με εθνικη ,με ειπαν ειναι συστιμικο το θεμα θα λυθει εντος της ημερας,και αν δεν λυθει με επαν να ξανακαλεσω να δουμε τ θα γινει.

Συμβαινουν συχνα αραγε τετοια περιστατικα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, mindreader είπε

Συμβαινουν συχνα αραγε τετοια περιστατικα;

Άλλη μια φορά έτυχε σε 1 ωρα έγινε,μέχρι και τώρα που γραφω,δεν ξεκόλλησε, Δευτέρα θα πάω στην τράπεζα να δω τι συμβαίνει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δοκίμασα και γω σήμερα το Iris. Ήθελα να μεταφέρω 400€ από Πειραιώς σε Άλφα, δικοί μου λογαριασμοί. Υποτίθεται πως το όριο είναι 500€ και πως η συναλλαγή θα γίνει κανονικά. Μου έβγαζε μήνυμα "έχετε φτάσει το όριο ημερήσιας συναλλαγών" κάτι τέτοιο.

Δοκίμασα 200 και 100. Τα πήρε. Δοκίμασα άλλα 100 και μου βγάζει μήνυμα με κόκκινα γράμματα "το αναγνωστικό που δόσατε αντιστοιχεί σε λογαριασμού που είστε δικαιούχος" και δεν γίνεται τίποτα!

Τελικά τι στην ευχή ισχύει;

Επεξ/σία από smooth
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/4/2024 στις 9:57 ΠΜ, smooth είπε

Δοκίμασα και γω σήμερα το Iris. Ήθελα να μεταφέρω 400€ από Πειραιώς σε Άλφα, δικοί μου λογαριασμοί. Υποτίθεται πως το όριο είναι 500€ και πως η συναλλαγή θα γίνει κανονικά. Μου έβγαζε μήνυμα "έχετε φτάσει το όριο ημερήσιας συναλλαγών" κάτι τέτοιο.

Δοκίμασα 200 και 100. Τα πήρε. Δοκίμασα άλλα 100 και μου βγάζει μήνυμα με κόκκινα γράμματα "το αναγνωστικό που δόσατε αντιστοιχεί σε λογαριασμού που είστε δικαιούχος" και δεν γίνεται τίποτα!

Τελικά τι στην ευχή ισχύει;

Αν τσεκάρεις στις ρυθμίσεις του IRIS στο app της Άλφα θα δεις ότι έχει διακριτά ημερήσια όρια είσπραξης και ανά συναλλαγή. Θα χρειαστεί να τα ανεβάσεις, αν θυμάμαι καλά by default είναι χαμηλό το ποσό.

Είχα και εγώ αντίστοιχο θέμα με τις ίδιες ακριβώς τράπεζες, ανέβασα τα όρια και μετά έκανα κανονικά μεταφορές έως 500€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/4/2024 στις 9:57 ΠΜ, smooth είπε

το αναγνωστικό που δόσατε αντιστοιχεί σε λογαριασμού που είστε δικαιούχος" και δεν γίνεται τίποτα!

Τελικά τι στην ευχή ισχύει;

Υπάρχει μπέρδεμα εδω ,όταν σε 2 τράπεζες έχεις δηλωμένο ίδιο αριθμό κινητού.Το παθαίνω και εγω αυτό.Επι ευκαιρίας να αναφέρω ότι σήμερα ξεκόλλησε από το Σάββατο η εκκρεμμεις συναλλαγή που έκανα Ήταν συστημικό πρόβλημα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...