Προς το περιεχόμενο

Olympiacos B.C


margaritagr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για να τα λέμε ολα, ο μόνος χτες που δε κατάφερε να περασει ο Σπανουλης ηταν ο Χαινς. Απίστευτος παιχταράς.

 

Οσο για τον Γάλλο, είχε δειξει και περυσι στον τελικό πόσο κότα ηταν στο τέλος. Ο Μιλος δεν ειναι κότα απλά δεν έχει το καθαρό μυαλό που χρειάζεται τέτοιες στιγμές.

 

Και χρειάζεται ειδική μνεία στον Αγραβάνη. Οκ τον Παπ τον ξέρουμε (αυτον που μας έγραφαν κάποιοι ν αφήσουμε ελεύθερο το καλοκαιρι) ας πουμε. Αυτος που έκλεισε στόματα ηταν ο Αγραβάνης. Μπήκε έπαιξε με καθαρό μυαλό, έκανες ο,τι ζήτησε ο κοουτς και στην αμυνα μασαγε σίδερα. Έφαγε μια αδέσποτη και μάτωσε κι ακόμα έπαιζε ο σκύλος. Ειναι πολυ θετικό ο,τι έχει τσαμπουκά και δε νιώθει. Το μυαλό του θέλει δουλειά και θα τον εχουμε για αρκετά χρονια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τη σούμα θα την εμπεδώσετε ορισμένοι μόλις κρεμάσει φανέλα ο Σπαν.

 

Απ'την γενια του, κανεις δεν μπορεί να ηγηθεί ομάδας για τελικό, πολλοί δεν είναι καν βασικοί στις ομάδες τους ή έχουν σταματήσει.

 

Σύντομα ο Ολυμπιακός θα γίνει η Ελληνική ομάδα με τις περισσότερες συμμετοχές σε τελικούς Ευρώπης.

Την Κυριακή θα είναι η 8η εμφάνιση, με τον ΠΑΟ να έχει 7. Αν μου διαφεύγει τίποτα μου λέτε.

Εχετε περισσοτερες αποτυχιες δηλαδη στο τελικο, εχοντας συνολικα τα μισα τροπαια απ τον Παναθηναικο. Και η ποσοτικη αποτυχια(7 τελικοι με 3 τροπαια) κατακτησης του τροπαιου, θεωρειτε....επιτυχια. Ε καπου εχουμε χασει το μετρο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρταται τι εννοεις με τον ορο επιτυχημενος. Σε καθε περιπτωση ο washcloud κακως ανοιγει τετοια κουβεντα την δεδομενη χρονικη στιγμη καθως δεν υπαρχει ελπιδα...

Με δικά σας κριτήρια ρε παιδιά. Ο καθένας την άποψή του.

 

Τα ίδια θα σας έγραφα οποιαδήποτε χρονική στιγμή,και πρίν το F4. Και πριν την αρχή της σεζόν.

 

Εστιάζω στις ισορροπίες που αλλάζει ο συγκεκριμένος παίχτης.

Αν για παράδειγμα γινόταν με κάποιο τρόπο ο Σπαν να έρθει σε σας και ο Καλαθης σε μας, θα έλεγα ο Παο πάει τελικό και εμεις πουθενά. Τυχαίο παράδειγμα, θα μπορούσα και για άλλη μεγάλη ομάδα της Ευρωλίγκας να το γράψω, Μακαμπι,Μπάρτσα κτλ.

Εχετε περισσοτερες αποτυχιες δηλαδη στο τελικο, εχοντας συνολικα τα μισα τροπαια απ τον Παναθηναικο. Και η ποσοτικη αποτυχια(7 τελικοι με 3 τροπαια) κατακτησης του τροπαιου, θεωρειτε....επιτυχια. Ε καπου εχουμε χασει το μετρο.

Αυτό που έχετε καταφέρει εσείς, με 6/7 είναι απίθανο.Και μπράβο.

Το αναφέρω για να καταλάβει κανείς πως ο Ολυμπιακός είναι σταθερά ψηλά επί ημερών Σπαν. Δεν είναι κάτι τυχαίο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Σπαν δεν έκανε κάνα φοβερό παιχνίδι χθες (για τα δεδομένα του). Ο λόγος που δοξάζεται είναι για την απίστευτη συνέπειά του όταν η μπάλα καίει. Γιατί όλοι ξέραμε ότι θα έβαζε το τρελό τρίποντο από τα 9 μέτρα για να περάσει ο Ολυμπιακός μπροστά στο 73-71.

 

Και παρεμπιπτόντως καλά είναι και τα στατιστικά και οι πόντοι αλλά πρέπει να λαμβάνουμε υπ' όψιν και τις συνθήκες. Τον Σπανούλη δεν τον άφηναν να πάρει ανάσα και τον Μάντζαρη π.χ. τον άφηναν να σουτάρει ανενόχλητος.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω Ακόμα την μπάλα που μου έδωσε ο Σπανούλης στη γιορτή του Αμαρουσίου για το γιο μου.

Σπανούλης με Μαλλιά. Αύριο θα την χαϊδέψω λίγο....

 

 

Θυμάμαι από τότε τα πόδια του Πως ακούγονταν.

Ακόμα κι όταν τα χάνει λες σε λίγο θα το μπουμπούνησει

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο,τι κι αν γινει αυριο, αυτη η ομαδα ειναι θρυλος και ο σπανουλης μυθος.

 

Παμε να το απολαυσουμε

φαίνεται απίθανο να το σηκώσουμε στην Τουρκία με την φορμαρισμένη φενερ αλλά ποτέ δεν ξέρεις..έτσι λέγαμε κ το 12' κ 13'..όπως είπες ας το απολαύσουμε κ ότι γίνει..
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φαίνεται απίθανο να το σηκώσουμε στην Τουρκία με την φορμαρισμένη φενερ αλλά ποτέ δεν ξέρεις..

Κι εγώ αυτό σκέφτομαι συνέχεια... Φορμαρισμένη ομάδα, με τόσες χιλιάδες φανατισμένο κοινό στο πλευρό της, με προπονητή ΑΑΑ μπαρουτοκαπνισμένο σε τέτοια παιχνίδια, με Ούντο και Μπογκντάνοβιτς να σκοράρουν κατά ριπάς από κοντά και από μακριά απ' το καλάθι αντίστοιχα... Δε γίνεται. Έχω αποφασίσει να είμαι απαισιόδοξη έτσι ώστε το μόνο που μπορεί να γίνει είναι είτε να επαληθευτώ είτε να εκπλαγώ θετικά :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχετε περισσοτερες αποτυχιες δηλαδη στο τελικο, εχοντας συνολικα τα μισα τροπαια απ τον Παναθηναικο. Και η ποσοτικη αποτυχια(7 τελικοι με 3 τροπαια) κατακτησης του τροπαιου, θεωρειτε....επιτυχια. Ε καπου εχουμε χασει το μετρο.

Μην ξεχνας ομως οτι δεν παιξαμε κανενα τελικο στην εδρα μας η εστω στην ελλαδα οπου θα ειχαμε πανω απο 10.000 κοσμο και θα ηταν σα να παιζω στο γηπεδο μου.εσεις παιξατε 2 τετοιους.οπως επισης αυριο θα ειναι ο τριτος τελικος που παιζουμε σε εδρα αντιπαλου.αν παιζαμε ολους τους τελικους σε ουδετερο και κανα 2 στην ελλαδα ισως ειχαμε παραπανω κουπες.ειναι πως θα σου κατσει και για μενα απο το 12 και μετα επρεπε οι αγγελοπουλοι να απαιτησουν να γινει ενας τελικος ελλαδα γιατι το αξιζει αυτη η ομαδα.

 

Οπως και να το κανουμε οι συμμετοχες σε τελικους δειχνουν οτι εισαι τοπ ομαδα σε βαθος χρονου.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνέχεια διαβάζω από παναθηναϊκόυς για τον εξαστερο και τον επταστερο κλπ... φασεμπουκ κπ

 

Αυτό είναι το θέμα σας;

 

Προστάτεψε την ομαδα σας με άλλον τρόπο

Δε χρειάζεστε αυτό το πράγμα τώρα. ....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ξεχνας ομως οτι δεν παιξαμε κανενα τελικο στην εδρα μας η εστω στην ελλαδα οπου θα ειχαμε πανω απο 10.000 κοσμο και θα ηταν σα να παιζω στο γηπεδο μου.εσεις παιξατε 2 τετοιους.οπως επισης αυριο θα ειναι ο τριτος τελικος που παιζουμε σε εδρα αντιπαλου.αν παιζαμε ολους τους τελικους σε ουδετερο και κανα 2 στην ελλαδα ισως ειχαμε παραπανω κουπες.ειναι πως θα σου κατσει και για μενα απο το 12 και μετα επρεπε οι αγγελοπουλοι να απαιτησουν να γινει ενας τελικος ελλαδα γιατι το αξιζει αυτη η ομαδα.

 

Οπως και να το κανουμε οι συμμετοχες σε τελικους δειχνουν οτι εισαι τοπ ομαδα σε βαθος χρονου.

Ποιος σας ειπε να μην πατε στον τελικο της Θεσσαλονικης ή της Αθηνας και να παιξετε εσεις τους "εντος εδρας τελικους"; Δεν υπαρχει λογικη σε αυτο που λες. Κανεις δεν εβαλε τον ΠΑΟ σε αυτους τους 2 τελικους με το ετσι θελω και σιγουρα κανεις δεν πεταξε τον ΟΣΦΠ εξω.

 

Παρολα αυτα οι συγκρισεις τη δεδομενη χρονικη στιγμη δεν καταλαβαινω τι σκοπο μπορει να εξυπηρετουν...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το 2007 και μετά δεν έχει ξαναγίνει F4 στην Ελλάδα και μόνος υπευθυνος για αυτό ειναι αυτή η μούμια ο Βαζελακόπουλος. Αν αύριο παίζαμε στο ΣΕΦ ή στο ΟΑΚΑ θα μιλούσαμε για το απόλυτο φαβορί, τώρα είμαστε το απόλυτο αουτσάιντερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...