Προς το περιεχόμενο

PS Vita / PSTV Hacking και Homebrew


xaerialtwistx
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εμμμ.

 

Έκανα και γω μια κράτηση για το yolo και ψάχνω εφαρμογές. Βλέπω οτι μπορεί να χρησιμοποιηθεί και σαν steam link;

 

Είναι παλιό άρθρο και δε ξέρω κατα πόσο προχώρησε. Εφόσον υπάρχει για το vita ισχύει και για το tv; Έχει δοκιμάσει κάποιος με intensive τίτλους; Διάβαζα εδώ για κακο wifi, οπότε μπάλες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν βγει 3-4 update από τότε τα οποια κυριως διορθωνουν καποια προβληματα συνδεσιμοτητας.

Αν τρέχεις καλά το remote play φανταζομαι θα τρέχεις καλά και αυτό.

 

Δεν το έχω δοκιμάσει στο PSTV αλλα δεν νομιζω να μη λειτουργει.

edit: Λειτουργεί!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάω πάσο τότε.

On a more serious note, δε με χαλάει να το έχω στην άκρη με μερικά παιχνίδια για χαβαλέ, κανένα ποδοσφαιράκι, fighting και ραλάκια να περνάει η ώρα. :)

 

Τα βασικά που ήθελα στο Vita τα αγόρασα, ευκαρία να έχω πρόχειρο μηχάνημα για FIFA, MK κλπ. ;)

Και φυσικά Pinball!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ότι firmware και να είναι θα είναι από 3.60 και κάτω.

Κανονικά είναι με ελάχιστα συμβατό αλλά μπορείς να χρησιμοποιήσεις αυτό.

 

Υπάρχει κάποια λίστα με τα παιχνίδια που παίζουν;

Τι γίνεται με αυτά που θέλουν touch panel; (και έχεις το προγραμματάκι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποια λίστα με τα παιχνίδια που παίζουν;

Τι γίνεται με αυτά που θέλουν touch panel; (και έχεις το προγραμματάκι)

 

Όταν πατάς τον αριστερό μοχλό σου βγάζει ένα σαν Pointer και κάνει τη δουλειά του touchpad μπροστινού και πισω αντίστοιχα στο

Ps3 controller που έχω . Με το whitelist νομίζω τρέχουν όλα τουλάχιστον οσα δοκίμασα , φυσικά εαν θέλουν εκτεταμένη χρήση touchpad δεν θα έχει και νόημα ακόμα και εαν παίξουν .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω το χω καθαρα για τα rpg και τα indie Που εχει καθως καποια δε τα βρισκεις αλλου , οπως επισης απ οτι βλεπω θα γινει και η κλασικκη μαγκια οπως με το Psp που καποια παιχνιδια απο Ιαπωνια τα ξηγιουνται translate και ετσι μπορουμε να τα χαρουμε και εμεις...!!!Ωραιος ο οδηγος φιλε μου και πανευκολος!Εγω το χα κανει ηδη αλλα δεν ασχοληθηκα παραπανω...Προς ενημερωση ολων το pstv εχει 1gb αποθ. χωρο, οποτε για αρχη ξεκινατε με αυτο και επειτα με stickaki kingston Κανετε την ιδια διαδικασια και ειστε μαγκες..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ για τα rpg σκέφτομαι να το αγοράσω. Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με αυτή την κονσόλα όμως, οπότε δεν γνωρίζω τι παιχνίδια έχουν κυκλοφορήσει. Μόνο το persona και το dangan ronpa γνωρίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

psx εχετε βαλει?ακομα ειμαι δουλεια και δεν εχω μεγαλη ευχερεια να το ψαξω...λεγοντας psx εννοω σαν αυτα που δινει διαθεσιμα και τι store , οχι emulation μεσω emulation του Psp..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...