Προς το περιεχόμενο

PS Vita / PSTV Hacking και Homebrew


xaerialtwistx
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω το eu account που έχει και 1000 $ αγορές και ένα us που έχω μόνο τη συνδρομή  . το bubble θελει να μου κανει register - activation το pstv - το αφήνω ειναι safe ή πιάνω πρώτα να καθαρίσω τα log μη καρφωθούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Offline θα είσαι με τον ePSP bubble installer, όχι online. Από την στιγμη που εχεις ηδη το account σου συνδεδεμενο φανταζομαι θα το εχεις ηδη κανει activate, για ποιον λογο να το ξανακανεις; Αν εχεις περασμενα παιχνιδια μεσα (κατεβασμενα απο το PSN) και τα παιζεις κανονικα, σημαινει πως εισαι ηδη activated.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είχα πέσει λίγο έξω τελικά ... 2802 διόρθωση 1408 ps vita games υπάρχουνε!

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_PlayStation_Vita_games_(A%E2%80%93L)

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_PlayStation_Vita_games_(M%E2%80%93Z)

Δλδ 35.000€ συνολική αξία έχουμε στα χερια μας τώρα μ αυτό το hacking! :ph34r:

Επεξ/σία από CrYsTaL_NePtUnE
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεσαι την official κάρτα.

Μπορείς επίσης να χρησιμοποιησεις τον εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο που έχει.

Ok Ευχαριστώ σήμερα του έκανα αναβάθμιση από 3.2 σε 3.60 και πέρασα το henkaku οπότε βάζω το vitashell στον εσωτερικό χώρο και μετά κάνω τις ενέργειες για το usb stick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αλλη μια βοήθεια πως βάζουμε μουσική στο ps tv στο Psvita το συνδεω με το usb στο λάπτοπ εδω με το wifi δεν συνδέεται στο λάπτοπ Υπάρχει αλλος τρόπος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε xaerialtwistx είσαι κορυφή! Θέλω να σε ρωτήσω κάτι για το whitelist hack. Μπορώ να συνδέσω άφοβα το pstv με τον official psn account μου παράλληλα με το hack? Υπάρχει κίνδυνος μπαναρίσματος? Βασικά θέλω παράλληλα με το τρέξιμο homebrews, να το έχω και για remote play στο PS4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα πήγαν μια χαρά κάτι τελευταίο το antiblacklist θα πρέπει να το τρέχουμε κάθε φορά όταν σβήνουμε το ps tv

 

Όχι, ακόμα και update να κάνεις στο τελευταίο firmware θα ισχύει μεχρι να κανεις rebuild database.

 

Και αλλη μια βοήθεια πως βάζουμε μουσική στο ps tv στο Psvita το συνδεω με το usb στο λάπτοπ εδω με το wifi δεν συνδέεται στο λάπτοπ Υπάρχει αλλος τρόπος;

 

Με ένα φλασάκι μεσω VitaShell.

 

Φίλε xaerialtwistx είσαι κορυφή! Θέλω να σε ρωτήσω κάτι για το whitelist hack. Μπορώ να συνδέσω άφοβα το pstv με τον official psn account μου παράλληλα με το hack? Υπάρχει κίνδυνος μπαναρίσματος? Βασικά θέλω παράλληλα με το τρέξιμο homebrews, να το έχω και για remote play στο PS4.

 

Προσωπικά δεν θα το έκανα αλλά το κάνουν πολλοι.

Δεν καταλαβα βεβαια σε ποια εκδοση είσαι. Homebrew έχεις μονο στο 3.60, official account στο 3.60 δεν μπορεις να βαλεις αν δεν το είχες συνδεδεμένο από παλιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, ακόμα και update να κάνεις στο τελευταίο firmware θα ισχύει μεχρι να κανεις rebuild database.

 

 

Με ένα φλασάκι μεσω VitaShell.

 

 

Προσωπικά δεν θα το έκανα αλλά το κάνουν πολλοι.

Δεν καταλαβα βεβαια σε ποια εκδοση είσαι. Homebrew έχεις μονο στο 3.60, official account στο 3.60 δεν μπορεις να βαλεις αν δεν το είχες συνδεδεμένο από παλιά.

Στο usb stick που έκανα mound έβαλα για δοκιμή 3 mp3 άλλα στην μουσική δεν μου δείχνει τίποτα μου λέει να συνδεθώ με τον υπολογιστή μέσω του μάνατζερ της Sony

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...