Προς το περιεχόμενο

PS Vita / PSTV Hacking και Homebrew


xaerialtwistx
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδιά σκέφτομαι να χτυπήσω ένα pstv το θέμα όμως είναι ότι δεν έχω χειριστήριο PS3/PS4 και όπως είπατε και εσείς είναι πανάκριβα. Με αυτά που παίζουν στα 12€ στο Σκρουτζ θα δουλεύει ασύρματα ή μόνο με καλώδιο; αν είναι μόνο με καλώδιο και βάλω hub χωρίς τροφοδοσία ρεύματος θα σηκώνει φλασάκι και χειριστήριο μαζί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κατέβασα και τα 2 ......  , μπορούμε να έχουμε και τα 2 μαζι ?   .... :devil:

 

Ουσιαστικά το ένα ακυρώνει το άλλο. 

Παιδιά σκέφτομαι να χτυπήσω ένα pstv το θέμα όμως είναι ότι δεν έχω χειριστήριο PS3/PS4 και όπως είπατε και εσείς είναι πανάκριβα. Με αυτά που παίζουν στα 12€ στο Σκρουτζ θα δουλεύει ασύρματα ή μόνο με καλώδιο; αν είναι μόνο με καλώδιο και βάλω hub χωρίς τροφοδοσία ρεύματος θα σηκώνει φλασάκι και χειριστήριο μαζί;

 

Φυσιολογικά θα σηκώνει.

Από όσο ξέρω μόνο ενσύρματα γίνεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουσιαστικά το ένα ακυρώνει το άλλο. 

 

Φυσιολογικά θα σηκώνει.

Από όσο ξέρω μόνο ενσύρματα γίνεται.

Ωραία άρα θα κοιτάξω απευθείας σε ενσύρματο, λέω να πάρω αυτό: http://www.skroutz.gr/s/1567801/Powertech-BO-23.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσοχή στη usb χτες αρχίζει να μου πετάει artifacts και screen flicker στο world of ff και λεω τι στο καλό εγινε -σαν να κανε μόνο του overclock - φαίνεται ότι δε γούσταρε την τάση στo flash usb drive το έβγαλα και επανηλθε .

Εντωμεταξυ στις οδηγίες 

Μόλις εμφανιστεί το uma0 πατήστε το τρίγωνο και επιλέξτε το Mount Usb ux0

Το στικάκι σας πλέον θα αντιδρά σαν memory card

Για να κάνετε sync τα app σας στο usb stick πατήστε τρίγωνο και refresh livearea - αυτό μου τα έκανε μπάχαλο

και δεν μετεφερε και τιποτα στο usb  .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσοχή στη usb χτες αρχίζει να μου πετάει artifacts και screen flicker στο world of ff και λεω τι στο καλό εγινε -σαν να κανε μόνο του overclock - φαίνεται ότι δε γούσταρε την τάση στo flash usb drive το έβγαλα και επανηλθε .

Εντωμεταξυ στις οδηγίες 

Μόλις εμφανιστεί το uma0 πατήστε το τρίγωνο και επιλέξτε το Mount Usb ux0

Το στικάκι σας πλέον θα αντιδρά σαν memory card

Για να κάνετε sync τα app σας στο usb stick πατήστε τρίγωνο και refresh livearea - αυτό μου τα έκανε μπάχαλο

και δεν μετεφερε και τιποτα στο usb  .

 

Όπως λέει και σε Link που έδωσα πριν θέλει αντιγραφή του φακέλου app απο τη μνήμη στο usb στικακι για να δουλέψει σωστά , εγώ τα αντέγραψα όλα βέβαια και μια χαρά .

 Την προιγούμενη που είχα κάνει το mount χωρίς αντιγραφή μου κόλλησε και ζητούσε αυθεντικό χειρηστήριο για να στρώσει ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

το έχω τσεκάρει.

ασχολουμαι με το ps vita απο τοτε που βγηκε και δεν χρειαστηκε ουτε μια φορα να κανω database rebuild (εκτός από τα αυτόματα μετά από κάθε firmware update βέβαια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες μάλλον έχω καλά νέα για μένα !Το psvita μου το ανοιξα και γράφει αυτό:

nhu0WUV.jpg

 

Οπότε?Τί πρέπει να κάνω σ αυτην την περίπτωση για να το χακάρω και να παίζω δικά μου backup παιχνιδιών?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει πολλές παιχνιδάρες, απλά του λείπουν οι AAA τίτλοι.

Ευτυχως οι μικροτερες εταιρειες το στηριζουν συνεχως και αναμένονται πολλοι τρομεροι τίτλοι (πχ Cosmic Star Heroine)


Οπως και να χει η συνολική αξία των ps vita games που έχουν βγεί εως το 2016 είναι 5000€ περίπου ,μου φτάνει και μου περισσεύει..

 

Κάποιο λάθος κάνεις...

Εγώ έχω αγορασει μια 70ρια παιχνιδια (50 retail και καμια 20ρια ψηφιακα), έχω χαλάσει λίγο παραπάνω από 2,000 ευρώ και έχω μόλις το 1/20 των παιχνιδιων του. Επίσης τα παιχνίδια του PSVita έχουν την μεγαλύτερη συλλεκτική αξία από εποχής Sega Dreamcast και πάρα πολλές εταιρείες βγάζουν παιχνίδια για αυτό σε ελάχιστα αντιτυπα κάτι που είχε να συμβει επισης απο το Sega Dreamcast (όπως πχ η παιχνιδάρα Velocity 2x που ετοιμάζεται).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Κάποιο λάθος κάνεις...

Εγώ έχω αγορασει μια 70ρια παιχνιδια (50 retail και καμια 20ρια ψηφιακα), έχω χαλάσει λίγο παραπάνω από 2,000 ευρώ και έχω μόλις το 1/20 των παιχνιδιων του. Επίσης τα παιχνίδια του PSVita έχουν την μεγαλύτερη συλλεκτική αξία από εποχής Sega Dreamcast και πάρα πολλές εταιρείες βγάζουν παιχνίδια για αυτό σε ελάχιστα αντιτυπα κάτι που είχε να συμβει επισης απο το Sega Dreamcast (όπως πχ η παιχνιδάρα Velocity 2x που ετοιμάζεται).

Μάλλον έχεις δίκιο γιατι υπολόγισα με βάση το Skroutz.gr τα παιχνίδια που έχει και στο Skroutz.gr έχει μόνο 155 παιχνίδια πριν το 2016.Οπότε ναι εκτός Ελλάδας και ψηφιακά επίσης πρεπει να έιναι πολλά περισσότερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...