Προς το περιεχόμενο

PS Vita / PSTV Hacking και Homebrew


xaerialtwistx
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στην Ελλάδα με το ζόρι ήρθαν 100 παιχνίδια, τα 155 αποτελεσματα που βλεπεις στο skroutz ειναι χαρη σε 2-3 καταστηματα που φερνουν τιτλους απο εξω. Σκέψου ότι στην Ελλάδα φέρανε το Assassins Creed Chronicles πριν 2 χρόνια και το επόμενο που φέρανε στα καταστηματα ήταν εναμιση έτος μετά, το World of Final Fantasy (2 παιχνίδια σε εναμιση ετος!!!!) ενω στο ιδιο διαστημα στο εξωτερικο ειχαν βγει πανω απο 200 τιτλοι.

 

Όποιος ζει εδώ ή θα πρέπει να αγοράζει από το εξωτερικό ή να μπαίνει στο PSN να δει τι πραγματικά βγαίνει αλλιώς θα νομίζει ότι το PSVita είναι όντως πεθαμένο εδώ και χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδιά καλησπέρα και από εμένα και συγχαρητήρια ts για τη δουλειά σου. Θα ήθελα να ρωτήσω υπάρχει κάποιος περιορισμός σχετικά με τα φλασάκια σε θέμα χωρητικότητας; επίσης κάπου διάβασα ότι USB 3 μπορεί να μην υποστηρίζεται ισχύει; θέλω να βάλω hub χωρίς ρεύμα και να συνδέσω χειριστήριο κινεζικό και usb φλασάκι όσο μεγαλύτερο μπορώ. 64αρι θα παίζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δυστηχως μολις ειδα το psvita μου κ εχω 3.63 :(

 

Να ρωτησω με το pstv αν το βρω θα μπορω να παιζω ολα τα games του psvita στην τηλεοραση με αυτον τον τροπο??

 

Εντωμεταξυ εχει εξαντληθει??Ο κωτσοβολος δεν το χει ποια??

Επεξ/σία από pigos23
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυατηχως μολις ειδα το psvita μου κ εχω 3.63 :(

Να ρωτησω με το pstv αν το βρω θα μπορω να παιζω ολα τα games του psvita στην τηλεοραση με αυτον τον τροπο??

Εντωμεταξυ εχει εξαντληθει??Ο κωτσοβολος δεν το χει ποια??

Θα μπορείς ναι. Δεν έχει εξαντληθεί έχει ο Κωτσόβολος: http://www.skroutz.gr/s/5611579/Sony-Playstation-TV.html?from=catspan&keyphrase=playstation+tv
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α πολυ ωραια

Οποτε παιζω ολα τα games του psvita κ εχει εκδοση 3.60 ε ??

Μπορω να του βαλω κ την καρτα που εχω στο psvita??

Έχει μικρότερη από 3.60 και εσυ θα πρέπει να το πας στην 3.60 για να βάλεις το henkaku και να παίζεις τα παιχνίδια που λες. Δεν ξέρω αν μπορείς να βάλεις συγχρόνως τη κάρτα του vita να παίζει αν έχεις ήδη βάλει usb φλασάκι να παίζει τον ρόλο της. Αλλά γιατί να το κανείς στην τελική...βάλε ένα φλασάκι με μνήμη αρκετή πάνω και λιώστο όσο δεν πάει και άσε την άλλη που έχεις στο vita.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α πολυ ωραια

 

Οποτε παιζω ολα τα games του psvita κ εχει εκδοση 3.60 ε ??

 

Μπορω να του βαλω κ την καρτα που εχω στο psvita??

 

Γινότανε αλλά θα πρέπει και οι 2 συσκευές να είναι ενεργοποιημένες με τον ίδιο λογαριασμό.

Από την στιγμή που τώρα δεν μπορείς να κανεις ενεργοποιηση, θα σου ζητησει format στην καρτα.

Μπορείς να χρησιμοποιησεις αυτό στο PSTV για να αποφυγεις το format αλλα οτι εχεις για το PSVita αγορασμενο δεν θα μπορεις να το δεις στο PSTV αλλά θα μπορεις να έχεις την κάρτα για κοινή χρήση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστω πολυ για την βοηθεια

 

Η λογικη πισω απο ολα αυτα ειναι να πουλησω το root psp go κ το vita που εχω για να εξοικονομησω χρηματα

 

Επιπλεον τελικα οποτε συμφερει με αυτον το τροπο να πουλησω την καρτα του psvita που εχω (ειναι κ 64gb) κ να παρω ενα απλο φλασακι...

 

Κ θα εχω ολα αυτα τα psp κ psvita games στο pstv

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γίνεται να τρέξω backups ps vita games απο εξωτερικό δίσκο συνδεδεμένο με το ps vita μου?(Προσοχή δεν εννοώ ps TV αλλά Ps vita)

 

  Όχι για την ώρα αλλά απο ότι είπε μην περιμένεις και πολλά για το Ps Vita , μονο το  PS TV  έχει usb που να υποστηρίζει τέτοια λειτουργία .

Σας ευχαριστω πολυ για την βοηθεια

 

Η λογικη πισω απο ολα αυτα ειναι να πουλησω το root psp go κ το vita που εχω για να εξοικονομησω χρηματα

 

Επιπλεον τελικα οποτε συμφερει με αυτον το τροπο να πουλησω την καρτα του psvita που εχω (ειναι κ 64gb) κ να παρω ενα απλο φλασακι...

 

Κ θα εχω ολα αυτα τα psp κ psvita games στο pstv

 

Επειδή είναι τόσο δυσεύρετη η 64αρα , θα σου πρότεινα να το ξανασκεφτείς εαν θες να την πουλήσεις .

 Δεν είναι ίδια η εμπειρία πάντως με το Vita σε σχέση με το TV για μένα , αξίζει για την φάση αλλά νομίζω είναι πιο άμεσα με το PS Vita .

 Σαν συμπληρωματικό το θεωρώ , μια που θές αρκετά πραματάκια για να δουλέψει το PS TV .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποτε τελικα αξιζει να τα πουλησω ολα για να τα εχω στο pstv??

 

το portability το εχω παρατησει λιγακι...Αφηστε που πηρα κ switch

 

Τι πραγματακια θελω για να δουλεψει το pstv??

 

Το χειριστηριο (Που θα μου δωσει ενας φιλος του ps3 )κ ενα usb φλασακι??

 

Μπερδευτηκα τωρα κ ημουν ψημενος χαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν εγω το παράτησα το άθλημα με το ps vita.

Κατάφερα το χακαρα μια χαρά,επαιξα games.Αλλά.

Τα γραφικά των games πλέον είναι παμπάλαια.

Ολη η επανάσταση γραφικών σε handheld γίνεται πλέον σε android smartphones.

To μέλλον είναι το android gaming.

Όσο κι αν αγαπάω το psvita δεν το συνεχίζω.

Θα μου πείτε "ναι όμως έχουν βγεί φοβερές αποκλειστηκότητες στο ps vita"

Ναι όμως με τέτοια γραφικά δε σου δίνει κίνητρο να παίξεις ρε φίλε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...