Προς το περιεχόμενο

PlayerUnknown's Battlegrounds [PUBG]


Atallos1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κανονικά ο καιρός θα πρεπε να αλλάζει συνέχεια και να έχει νυχτα μέρα, αλλα δε ψηνονται μαλλον

Επεξ/σία από tntdynamite23
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση για όποιον έχει την καλή διάθεση. Αυτή τη στιγμή έχω 8GB RAM single channel. Αν πάω σε 16GB dual channel θα δω κάποια διαφορά σε θέμα FPS; Στο YouTube είδα ότι υπάρχουν διαφορές μέχρι και 15-20 fps περισσότερα, απλά ρωτάω μήπως κάποιος έχει κάνει πρόσφατα αντίστοιχη αλλαγή, και ξέρει να μου απαντήσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, AlienTechGR είπε

Μια ερώτηση για όποιον έχει την καλή διάθεση. Αυτή τη στιγμή έχω 8GB RAM single channel. Αν πάω σε 16GB dual channel θα δω κάποια διαφορά σε θέμα FPS; Στο YouTube είδα ότι υπάρχουν διαφορές μέχρι και 15-20 fps περισσότερα, απλά ρωτάω μήπως κάποιος έχει κάνει πρόσφατα αντίστοιχη αλλαγή, και ξέρει να μου απαντήσει...

Θα εχεις πολυ Ποιο σταθερο Framerate, τα 8gb δεν φθανουν για το pubg..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, leros2004 είπε

Θα εχεις πολυ Ποιο σταθερο Framerate, τα 8gb δεν φθανουν για το pubg..

Ωραίος. Αυτό ήθελα να μάθω. Γιατί γενικά το παιχνίδι τρέχει αρκετά καλά στα medium (πέφτει σπάνια κάτω από τα 55-60fps) οπότε με την συγκεκριμένη αναβάθμιση θα είμαι ακόμα καλύτερα. Σε ευχαριστώ για την απάντηση! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμάμαι πριν λίγο καιρό είχα ξεχάσει να βάλω τα 4gb απο σύνολο12 που έχω και το παιχνίδι είχε τρελαθεί στα drops.κοντεψα να σπάσω το pc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά πάει και με τα 8 αν από πίσω δεν τρέχει τίποτα και έχεις πετάξει οτι σαβουρα φερνουν τα Windows 10. Βέβαια με 16 θα είσαι καλύτερα γενικώς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λέτε μωρέ; Παίζω σταθερά με 80-90 fps  (Ultra settings εκτός από Shadows και foliage) 

Ποτέ drops και αηδίες. Τώρα αν φταίει το ότι έχω Ryzen, δεν το ξέρω. 

Σε κανένα game μέχρι στιγμής δεν έχω χρειαστεί παραπάνω ram. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, UsualSuspect__ είπε

Τι λέτε μωρέ; Παίζω σταθερά με 80-90 fps  (Ultra settings εκτός από Shadows και foliage) 

Ποτέ drops και αηδίες. Τώρα αν φταίει το ότι έχω Ryzen, δεν το ξέρω. 

Σε κανένα game μέχρι στιγμής δεν έχω χρειαστεί παραπάνω ram. 

Εγώ πάντως με foliage very low shadows low  textures high view distance low και τα άλλα δύο ultra   σε squad με όλα κλειστά από πίσω παίζω 80-90 και η ΡΑΜ είναι πάντα πάνω από 7gb και εκεί ξεκινανε τα κολλήματα. Πολλές φορές φτάνει και τα 7.5 . Οπότε με το που μπει ο μήνας αγοραζω και άλλο ένα dimm για να δουλεύει και σε dual channel να πάρω λίγα fps και από αυτό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Sheogorath είπε

Γιατί να έχεις distance στο low; No brainer δεν είναι το high/ultra εκεί;

Γιατι τα οχηματα και οι παιχτες γινονται render στην ιδια αποσταση τι το εχεις ultra τι το εχεις very low αντιθετως αν το εχεις low-very low βλεπεις λιγοτερους θαμνους και τετοια πανω σε βουνα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...