Προς το περιεχόμενο

PlayerUnknown's Battlegrounds [PUBG]


Atallos1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν λειτουργούν προσθετικά τα update, δηλαδή να αυξάνεται συνεχώς το μέγεθος. Απλώς ενημερώνονται συγκεκριμένα αρχεία κάθε φορά, αλλά τα κατεβάζεις κατευθείαν στην τελική τους έκδοση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παντως μετα απο τοσα update τα τρώει ακομα τα framedrops αραιά και που σε συστήματα σαν το δικο μου που δε θα έπρεπε να τρώει το συγκεκριμένο game, απορω ποτε επιτελους θα κάτσουν πραγματικα να το φτιάξουν αντί να ασχολούνται με anti cheat mechanics. 

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολα πρεπει να φτιαχτουν . αμα τρεχει τελεια σε ολους και δεν ασχοληθουν με cheaters μπαταρε η βαρκα . και για αυτους ειναι πιο ευκολο να φτιαξουν το anticheat παρα να ξαναγραψουν , οπως θα επρεπε ,το σπαγγετι-code του παιχνιδιου το οποιο χολαινει ολη την φαση . Γενικα θελει δουλεια το παιχνιδι . Το μονο που με εκνευρισε τελευταια ειναι οτι εχουν σκιστει να βγαλουν σκινς αντι να βαλουν μια ομαδα να ασχοληθει με το coding και το compatibility . Δεν γινεται να βλεπω 30αρια εστω και στιγμιαια οταν πεφτω απο το αλεξιπτωτο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, thanasakos7 είπε

ολα πρεπει να φτιαχτουν . αμα τρεχει τελεια σε ολους και δεν ασχοληθουν με cheaters μπαταρε η βαρκα . και για αυτους ειναι πιο ευκολο να φτιαξουν το anticheat παρα να ξαναγραψουν , οπως θα επρεπε ,το σπαγγετι-code του παιχνιδιου το οποιο χολαινει ολη την φαση . Γενικα θελει δουλεια το παιχνιδι . Το μονο που με εκνευρισε τελευταια ειναι οτι εχουν σκιστει να βγαλουν σκινς αντι να βαλουν μια ομαδα να ασχοληθει με το coding και το compatibility . Δεν γινεται να βλεπω 30αρια εστω και στιγμιαια οταν πεφτω απο το αλεξιπτωτο .

Εγω οταν πεφτω με το αλεξιπτοτο στιγμιαια ειμαι 57 με 58 στα 60 fps, πριν τα update επεφτα και 50, ενταξει εχει βελτιωθει πολυ σε σχεση με πριν αλλα οχι οσο θα επρεπε γιατι ακομα και σε δυνατα συστηματα οταν εχεις εστω και 3 fps framedrop μπορει να ειναι λιγο αλλα σε αυτα τα παιχνιδια ενοχλει πολυ, δε μιλαω για πιο κατω.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, giorgosmcmc είπε

Εγω οταν πεφτω με το αλεξιπτοτο στιγμιαια ειμαι 57 με 58 στα 60 fps, πριν τα update επεφτα και 50, ενταξει εχει βελτιωθει πολυ σε σχεση με πριν αλλα οχι οσο θα επρεπε γιατι ακομα και σε δυνατα συστηματα οταν εχεις εστω και 3 fps framedrop μπορει να ειναι λιγο αλλα σε αυτα τα παιχνιδια ενοχλει πολυ, δε μιαλω για πιο κατω.

Με 1070 λίγα τα βλέπω τα 60fps...... μπας και τα έχεις ολα ultra ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, leros2004 είπε

Με 1070 λίγα τα βλέπω τα 60fps...... μπας και τα έχεις ολα ultra ? 

Ολα ultra, motion blur,  εκτος απο shadows που εχω high και παιζω με vsync γι αυτο κλειδωνει στα 60.

Ενταξει στο χαρτη το παλιό τρέχει πολυ πιο smooth νομιζω. 

AcP1Trq.jpg

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

Ολα ultra, motion blur,  εκτος απο shadows που εχω high και παιζω με vsync γι αυτο κλειδωνει στα 60.

Ενταξει στο χαρτη το παλιό τρέχει πολυ πιο smooth νομιζω. 

AcP1Trq.jpg

Για ποιον λόγο κάποιος να παίζει υλτρα; Εγώ με 1060 6αρα έπαιζα στα 144... 

 

Χάνεις επίδοση και ορατότητα και δε κερδίζεις κατικάτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, Valous είπε

Για ποιον λόγο κάποιος να παίζει υλτρα; Εγώ με 1060 6αρα έπαιζα στα 144... 

Χάνεις επίδοση και ορατότητα και δε κερδίζεις κατικάτι

Γιατι πρωτον οταν παιζω ενα παιχνιδι θελω να ειναι ομορφο οπτικα και δευτερον δεν ειμαι σαν κι εκεινους της λογικης ''χαμηλωσε τα γραφικα τερμα για να βλεπεις τον εχθρο καλυτερα'' σιγα ρε pro players, ειναι τουλαχιστον απαραδεκτο, 'κατσε να κανω το pc μου downgrade να κουμπωσω μια radeon x600, εναν intel celeron, 512 mb ram για να παιζω low graphics 640x480 για να βλεπω καλυτερα τον εχθρο και να ανεβω στη πρωτη καταταξη των 10 καλυτερων παικτων παγκοσμιως, γελαω, δεν υπαρχει λογικη σε αυτο, το παιχνιδι ειναι για να διασκεδασεις και να εχεις ενα ομορφο οπτικα αποτελεσμα, οχι για να μετραω τα skills και τις δεξιοτητες μου <<παιχνιδι-παιζω-χαιρομαι>>

Φιλικα, δεν αναφερομαι προσωπικα γενικα μιλαω να ξεκαθαρισω.

14 λεπτά πριν, SoFGR είπε

εδω παιζει σε τηλεοραση ο τυπος, τι ψαχνεις τωρα :P  

Οτι να ναι....... :P 

12.png

file.jpg

Επεξ/σία από giorgosmcmc
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφωνώ όσο πιο κάθετα μπορεί να διαφωνήσει άνθρωπος με κάθε πρόταση του παραπάνω κειμένου, παρόλα αυτά μπορείς να παίζεις όπως προτιμάς εσύ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Valous είπε

παρόλα αυτά μπορείς να παίζεις όπως προτιμάς εσύ. 

Εγω συμφωνω απολυτα με αυτο, ο καθενας μπορει να παιζει οπως θελει, απλως ειπα τη γνωμη μου και πως το βλεπω εγω.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o καθενας παιζει το παιχνιδι με διαφορετικους σκοπους. απο την στιγμη που στο fpp ειναι ξεκαθαρα θεμα αντανακλαστικων - aim και πιο δυσκολο να καμπερωθεις για μενα απαιτει τα περισσοτερα δυνατα fps και την ικανοτητα να μπορεις να διακρινεις οτι περισσοτερο μπορεις μεσα στο παιχνιδι . αμα θες να περνας καλα με την παρεα μονο για το γιολο και αμα κατσει κοτοπουλιτο τοτε συμφωνω με καθε σου λεξη. εγω παιζω με την παρεα για να κερδισουμε για το συναισθημα του να σηκωσουμε ενα κοτοπουλακι και να εχουμε να λεμε ! προφανως κανουμε και την πλακα μας αλλα καλυτερο συναισθημα απο την νικη στα παιχνιδια δεν υπαρχει :) .Προσωπικη γνωμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

Γιατι πρωτον οταν παιζω ενα παιχνιδι θελω να ειναι ομορφο οπτικα και δευτερον δεν ειμαι σαν κι εκεινους της λογικης ''χαμηλωσε τα γραφικα τερμα για να βλεπεις τον εχθρο καλυτερα'' σιγα ρε pro players, ειναι τουλαχιστον απαραδεκτο, 'κατσε να κανω το pc μου downgrade να κουμπωσω μια radeon x600, εναν intel celeron, 512 mb ram για να παιζω low graphics 640x480 για να βλεπω καλυτερα τον εχθρο και να ανεβω στη πρωτη καταταξη των 10 καλυτερων παικτων παγκοσμιως, γελαω, δεν υπαρχει λογικη σε αυτο, το παιχνιδι ειναι για να διασκεδασεις και να εχεις ενα ομορφο οπτικα αποτελεσμα, οχι για να μετραω τα skills και τις δεξιοτητες μου <<παιχνιδι-παιζω-χαιρομαι>>

Φιλικα, δεν αναφερομαι προσωπικα γενικα μιλαω να ξεκαθαρισω.

Οτι να ναι....... :P 

12.png

file.jpg

Προσωπικά θα ήθελα να σε έχω πάντα αντίπαλο με τέτοια settings.... :P

Πραγματικά είναι κρίμα να έχεις ultra το foliage και το effects, τα άλλα άντε να το καταλάβω....

Έγκλημα επίσης το motion blur και το vsync.... Fps παιχνίδι και vsync δεν πάνε μαζί...  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο για τον κώδικα που αναφέρουν κάποιοι, η ομάδα, δε μπορεί να κάνει τα πάντα. Βασίζεται στην Unreal Engine που δεν είναι ότι καλύτερο για online εμπειρία. Αυτοί έχουν πρόσβαση σε ρυθμίσεις, όχι να αλλάξουν το netcode. Μπορούν να τον βελτιώσουν, αλλά όχι στο ποσοστό που νομίζετε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Motion blur και vsync δε τα προτείνω καθόλου για online παιχνιδια αλλά ρε μάγκες το παπατζιλικι πάει σύννεφο οι pros είναι pros και εσείς είστε νουμπαδες εκτός αν έχετε τπτ 5k/d ratio και δε το ξέρω το  μόνιτορ του παιδίου (που μόνο τηλεόραση δεν είναι) έχει μέχρι 72hz ρυθμο ανανέωσης οποτε θεωρώ πολύ σωστό που όλα τα υπόλοιπα settings τα έχει ultra με εξαίρεση τα shadows και foliage τώρα για το effects αν δεν πέφτουν τα καρε που αυτός είναι ο λόγος που προτείνετε να το έχεις normal και κάτω, σιγά τα λάχανα το ίδιο θα τον δεις τον εχθρό, το post processing αν είναι low βοηθαει να δεις καλύτερα καμιά φορά αλλά γίνεται τόσο άσχημο το παιχνίδι που δεν αξίζει να το κατεβάσεις ιδίως όταν έχεις μόνιτορ μέχρι 75hz εγώ θα πρότεινα να βγάλεις το vsync διότι πέρα από το input lag που θα ξεφορτωθεις θα κερδίσεις αλλά 12 καρέ που όπως και να έχει είναι πολύτιμα για το μάτι δεν νομίζω να εχεις φοβερό tearing, επίσης το motion blur είναι τελείως αχρηστο και ούτε κάνει πιο κινηματογράφικο το παιχνίδι, όσο για το shadows είναι μεγάλο αγκάθι να το εχεις high-ultra και σε επιδόσεις και στους εχθρούς που μπορεί να είναι σε σκοτεινό σημείο θα σου πρότεινα να το βάλεις στο low εστω normal ώστε το παιχνίδι να παραμένει οκ οπτικά και αν θες αύξησε λίγο το resolution scale μόνο καλό θα κάνει και στο οπτικό αλλά και στο να βλέπεις καλύτερα τους εχθρούς σου. Οι ρυθμίσεις τύπου όλα extra low για να βλέπεις καλύτερα τον εχθρό όταν έχεις μέχρι 75hz οθονη και pc κτήνος είναι παπατζες λες και θα γλιτώσεις από τον παικταρα που νιώθει και παίζει σε 144hz. 

Επεξ/σία από insaneblyat
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...