Προς το περιεχόμενο

Μόνο εγώ σιχαίνομαι τα μπαρακια;


Yperaspisths

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για πες λιγο ποια ειναι αυτα τα κλαμπ που χορευει ο κοσμος.

(Χορό εννοεις αυτο που κρατανε το ποτο στο χερι κ κουνανε λιγο περα δωθε κανα ποδι ή κεφαλι; )

Βασικά το κλαμπ αξίζει μονο αν έχεις τραπέζι να μπορείς να σαι σαν άνθρωπος. Φάση όλη ωρα ορθοστασία, με το μπουφάν στο χέρι ή στη καλύτερη αν έχει χώρο στο μπαρ, και τη τσάντα παραμάσχαλα... ουτε καν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 85
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οσοι απαντατε με τοση αρνητικοτητα για club αληθεια απορω που βγαινετε και τι μουσικη ακουτε. Τα club ειναι ειτε για τους λατρεις των ελληνικων και οποτε παω σε κατι τετοιο ο κοσμος γουσταρει τη μουσικη, ειτε για τους λατρεις της ηλεκτρονικης μουσικης που επισης οποτε παω ο κοσμος τα σπαει. Βασικα γι αυτο πας κιολας, δεν το χωραει το μυαλο μου να παω σε club και να περιμενω ψυχαγωγια αντι διασκεδασης. Αν δεν σου αρεσει αυτη η μουσικη δεν πας, αμα σου αρεσει προφανως και θα την χωρεψεις. Αμα βγεις απο το σπιτι και πας καρφι σε rave και θες να αραξεις και να πεις τα νεα σου εσυ σχεδιαζεις το βραδυ σου λαθος, δεν φταιμε οι υπολοιποι που καταληξαμε στο club μετα το χαλαρο ποτακι/ τσιπουρακι/ κρασακι κλπ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι απαντατε με τοση αρνητικοτητα για club αληθεια απορω που βγαινετε και τι μουσικη ακουτε.

 

Τι θα πει που βγαίνουμε και τι μουσική ακούμε; Δηλαδή εσύ όταν βγαίνεις έξω ή θες να ακούσεις μουσική βγαίνεις μόνο για να πας σε club και για να ακούσεις μουσική εκεί. Αυτό κατάλαβα από την απορία σου.

 

Μουσική ακούω μόνο στο σπίτι μου. Βόλτες βγαίνω και κάνω διάφορες, είτε σε κάποιο πάρκο είτε με φίλους περπατάμε μέσα στις γειτονιές και βολτάρουμε στα τετράγωνα, αν θέλουμε πηγαίνουμε και σε καμιά καφετέρια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι θα πει που βγαίνουμε και τι μουσική ακούμε; Δηλαδή εσύ όταν βγαίνεις έξω ή θες να ακούσεις μουσική βγαίνεις μόνο για να πας σε club και για να ακούσεις μουσική εκεί. Αυτό κατάλαβα από την απορία σου.

 

Μουσική ακούω μόνο στο σπίτι μου. Βόλτες βγαίνω και κάνω διάφορες, είτε σε κάποιο πάρκο είτε με φίλους περπατάμε μέσα στις γειτονιές και βολτάρουμε στα τετράγωνα, αν θέλουμε πηγαίνουμε και σε καμιά καφετέρια.

εννοουσα ποια club ειναι αυτα που αν και παιζουν την μουσικη που γουσταρετε η εμπειρια εκει μεσα ειναι τοσο κακη. Καλα οτι γραφεις στην δευτερη παραγραφο, ολοι αραζουν και σε παρκα για ..chilling αλλα δεν καθονται να γραφουν σεντονια γιατι τα club ειναι του σατανα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά αυτά είναι γούστα. Και εμένα μου αρέσει η electronic μουσική, αλλά πηγαίνω σε πολύ συγκεκριμένα μέρη. Το ότι σου αρέσει ένα είδος μουσικής, δεν σημαίνει ότι απολαμβάνεις και τα παρελκόμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά αυτά είναι γούστα. Και εμένα μου αρέσει η electronic μουσική αλλά πηγαίνω σε πολύ συγκεκριμένα μέρη. Το ότι σου αρέσει ένα είδος μουσικής, δεν σημαίνει ότι απολαμβάνεις και τα παρελκόμενα.

Στην αγαπητη συμπρωτευουσα και για καθε ειδος μουσικης εχει 2-3 μαγαζια αλλης λογικης και με αλλο κοσμο μεσα για να διαλεξεις τι θες. Ποσο μαλλον στην Αθηνα που κατεβηκα προσφατα και επαθα πλακα με τον αριθμο γεματων μαγαζιων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτο το σκεπτικο λογικο να μη γαμησεις φιλε, σορρυ κιολας αλλα ειναι προκατειλημμενο και αν πηγαινεις με απωτερο σκοπο το να βρεις γκομενα σε κλαμπ στο μιλητό κατα πασα πιθανοτητα θα αποτυχεις καθε φορα εκτος και αν εισαι κανενας 2μετρος μοντελος κ οταν σε βλεπουν βαρανε παλαμακια.

Πρεπει να ξερεις πως να φερθεις στο καθε μερος, καταρχην σε μαγαζι για χορο με δυνατη μουσικη δε θα ριξεις την αλλη με τα λογια αρχικα, αλλα με το χορό και τις κινησεις μεχρι να την πλησιασεις, υστερα θα πειτε 1-2 μαλακιες και θα γινει η φαση, εφοσον γουσταρει.Επισης, δεν πας σε κλαμπ για να μιλησεις με τους φιλους σου, μπορει να πειτε 5-6 κουβεντες ολη την ωρα που θα ειστε εκει αλλα κυριως πας για να χορεψεις και να κανεις χαβαλε κλπ, αν θελεις κουβεντα πας σε κατι πιο χαλαρο/παρεϊστικο.Οποτε το προβλημα δεν ειναι στη διασκεδαση, αλλα στην προσεγγιση και στις προσδοκιες του καθενος.

 

Μην τα παρεις προσωπικα, ειναι απλα η αποψη μου πανω σε αυτο το θεμα. :)

 

ΥΓ:

ΚΑΙ ΓΩ

 

Με αυτό σκεπτικό, σε club και παρεμφερή μέρη φυσικά και όχι. Όμως με το ίδιο σκεπτικό, στα μαγαζιά που βγαίνω εγώ, μία χαρά βγάζω κοπέλα. Την κοπέλα που είμαι τον τελευταίο χρόνο, τη βρήκα στη σχολή, και μου ρίχνει και 4 χρόνια. Ξανά λέω, από club, μόνο για ένα κρεβάτι. Από τότε που μπήκα σε σχέση, έχω μειώσει κατά πολύ τις εξόδους, επειδή πλέον δεν ψάχνω. Τέλος, πες μου ένα club από τα μεγάλα που δεν είναι κψμ.

Θυμάμαι είχα πάει πριν ένα χρόνο JoJo Μπουρνάζι (ντρέπομαι) και μέτρησα 50 κοπέλες. Μιλάμε για το 5% του μαγαζιού κοπέλες, και το υπόλοιπο άντρες, και δεν είμαι υπερβολικός.

 

Επίσης, αυτός ο χορός τύπου "κρατάω το ποτό και κουνιέμαι λίγο μην είμαι μούχλα" είναι πολύ τραγικός. Η μόνη φορά που είδα στόμα να χορεύουν με όλη τη σημασία της λέξης, ήταν πριν κανένα χρόνο στο τότε Spell στο γκάζι.

 

 

έλα να γινόμαστε πολλοί

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πες λιγο ποια ειναι αυτα τα κλαμπ που χορευει ο κοσμος.

(Χορό εννοεις αυτο που κρατανε το ποτο στο χερι κ κουνανε λιγο περα δωθε κανα ποδι ή κεφαλι; )

Κοιτα, δε ξερω το γουστο σου, προσωπικα εγω (και η παρεα μου) περναω καλα και στα μαγαζια της βαλαωριτου/λαδαδικα και χορευουμε μια χαρα οπως και σε μερικα παρτακια που γινονται εδω και εκει.Κανονικος χορος, οχι τον χορο του awkward nerd που περιγραφεις.

Τωρα αν θελεις να καθεσαι κιολας και να εχεις κανα 5 μετρα χωρο ελευθερο γυρω σου δε μπορω να βοηθησω :P

 

 

Με αυτό σκεπτικό, σε club και παρεμφερή μέρη φυσικά και όχι. Όμως με το ίδιο σκεπτικό, στα μαγαζιά που βγαίνω εγώ, μία χαρά βγάζω κοπέλα. Την κοπέλα που είμαι τον τελευταίο χρόνο, τη βρήκα στη σχολή, και μου ρίχνει και 4 χρόνια. Ξανά λέω, από club, μόνο για ένα κρεβάτι. Από τότε που μπήκα σε σχέση, έχω μειώσει κατά πολύ τις εξόδους, επειδή πλέον δεν ψάχνω. Τέλος, πες μου ένα club από τα μεγάλα που δεν είναι κψμ.

Θυμάμαι είχα πάει πριν ένα χρόνο JoJo Μπουρνάζι (ντρέπομαι) και μέτρησα 50 κοπέλες. Μιλάμε για το 5% του μαγαζιού κοπέλες, και το υπόλοιπο άντρες, και δεν είμαι υπερβολικός.

 

Επίσης, αυτός ο χορός τύπου "κρατάω το ποτό και κουνιέμαι λίγο μην είμαι μούχλα" είναι πολύ τραγικός. Η μόνη φορά που είδα στόμα να χορεύουν με όλη τη σημασία της λέξης, ήταν πριν κανένα χρόνο στο τότε Spell στο γκάζι.

 

 

έλα να γινόμαστε πολλοί

 

Δε ξερω για Αθηνα, ειμαι σαλονικιος :P

 

Μου εχει τυχει και μενα να βγαλω κοπελα απο κλαμπ αλλα δεν την πλησιασα με λογια και νοηματικη γλωσσα. Και οσες φορες εχω δει να γινεται αυτο αποτυγχανει.Βεβαια δεν αντιλεγω, υπαρχουν και οι κοπελες/αντρες που θα βγουν για την παρεα και απλα θα καθονται σε μια γωνια ηρεμοι, ναι αυτους μπορεις να τους "πιασεις κουβεντα" (οσο επιτρεπουν τα ντεσιμπελ)

 

Οντως τωρα? Εμεις οποτε βγαινουμε χορευουμε κανονικοτατα, εξαρταται και την ορεξη, και συνηθως το 80% του μαγαζιου θα χορευει οπως και εμεις. Σπανια να πετυχω πλειοψηφια να καθεται απραγη ή να κουναει ποδι/χερι απλα, εκτος και αν ειναι πεσμενο το μαγαζι.Τι να πω, μαλλον δεν ειναι τοσο θερμοαιμη η αθηνα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι απαντατε με τοση αρνητικοτητα για club αληθεια απορω που βγαινετε και τι μουσικη ακουτε

Rock/blues, Jazz, Metal.

Βγαίνω Εξάρχεια, σε διάφορες μπυραρίες (Κυρίως Arch) και στο Intrepid Fox, White noise. Ακούω και electro swing όμως δεν υπάρχουν μαγαζιά που να παίζουν αποκλειστικά (ή είναι καλά κρυμμένα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Βαλαωρίτου περνάς έξω από μερικά μαγαζιά και πονάει το κεφάλι σου από την ηχορύπανση. Που να μπεις και μέσα.

 

Μόνο το Gabrinus, η Στοά και 1-2 ακόμη αξίζουν. Ευτυχώς που έκλεισαν τα πιο πολλά μαγαζιά της περιοχής. Ειδικά ορισμένα που την είχαν δει κάπως. Εκείνο που ήταν πάνω σε όροφο στην Συγγρού.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Βαλαωρίτου περνάς έξω από μερικά μαγαζιά και πονάει το κεφάλι σου από την ηχορύπανση. Που να μπεις και μέσα.

 

Μόνο το Gabrinus, η Στοά και 1-2 ακόμη αξίζουν. Ευτυχώς που έκλεισαν τα πιο πολλά μαγαζιά της περιοχής. Ειδικά ορισμένα που την είχαν δει κάπως. Εκείνο που ήταν πάνω σε όροφο στην Συγγρού.

Ειπαμε, γουστα ειναι αυτα :)

 

Στο gambrinus δεν πας για να χορεψεις, πας για να πιεις μια μπυρα και να μιλησεις, ασε που και και εκει η μουσικη παιζει πολυ δυνατα και σπαει νευρα αν θελεις να πεις 2 κουβεντες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Βαλαωρίτου περνάς έξω από μερικά μαγαζιά και πονάει το κεφάλι σου από την ηχορύπανση. Που να μπεις και μέσα.

 

Μόνο το Gabrinus, η Στοά και 1-2 ακόμη αξίζουν. Ευτυχώς που έκλεισαν τα πιο πολλά μαγαζιά της περιοχής. Ειδικά ορισμένα που την είχαν δει κάπως. Εκείνο που ήταν πάνω σε όροφο στην Συγγρού.

Απο το home ρε αδερφε θα βγαλουμε συμπερασμα για ολα τα κλαμπ? Το πιο τελειωμενο σκυλαδικο για πιτσιρικια?

Ηλεκτρονικη εχεις να διαλεξεις division, tokyo, rocknrolla, hedo, picaddily εχεις και jadore

Ελληνικα εχεις casper κλπ που δεν ειμαι πολυ ενημερωμενος

Ροκ εχεις λαδαδικα, μπυραριες κλπ.

Alternative φασεις 4 εποχες coo στοα ladose

 

Θελω να πω για καθε σαπιο τελευταιο home/plan b/seven sins υπαρχουν 5 και γαμω, ασχετως μουσικου γουστου. Τουτεστην οποιος κυκλοφορει βρισκει μια χαρα μαγαζια χωρις τριτοκοσμικους κλπ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Βαλαωρίτου περνάς έξω από μερικά μαγαζιά και πονάει το κεφάλι σου από την ηχορύπανση. Που να μπεις και μέσα.

 

Μόνο το Gabrinus, η Στοά και 1-2 ακόμη αξίζουν. Ευτυχώς που έκλεισαν τα πιο πολλά μαγαζιά της περιοχής. Ειδικά ορισμένα που την είχαν δει κάπως. Εκείνο που ήταν πάνω σε όροφο στην Συγγρού.

Εγώ πάντως αυτό με την βαλαωριτου μόνο καλοκαίρι μ αρέσει που είναι όλοι έξω εκεί στον δρόμο χαμός γίνεται, τα καλύτερα πέρασα σε εκείνους τους δρόμους, άλλα τα μπαράκια δεν μ αρέσουν καθόλου τα περισσοτερα εκτος οτι η μουσικη ειναι οσο δυνατα δεν παει ο ηχος ειναι τοσο χαλια που ο τραγουδιστης ακουγεται σαν γυναικα,  και πρεπει να εχεις και καποιο γνωστο για να μπεις μεσα, ή και να έχεις τραπέζι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φέρτε πίσω τα arcade a.k.a. ουφάδικα :(

 

Αυτά εχουν κλεισει από το 2002, σιγουρα περνουσαμε καλυτερα εκει αφου ειχαμε κατι να κανουμε, δεν καθόμασταν απλα σα χανοι...

Αν παντως χρειαζεσαι κατι αναλογο τωρα υπαρχουν τα ιντερνετ καφε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι φιλε, απλα επισημανα το τι θεωρει ο καθενας διασκεδαση ,οπως και ειπα,γουστα ειναι αυτα,το τελευταιο που νοιαζει αν με θεωρουν In η το ποσο αποδεχτος ειμαι απτη κοινωνια ,ειδικα οσον αφορα την κατηγορια τσιφτετελληνα :-D .Μιας και μιλαμε ομως για κλαμπακια και ποτο βρηκα ενα παλιο βιντεοhttps://www.youtube.com/watch?v=wE1Bjjw3Jx8 το συγκεκριμενο ειχε τσατισει πολυ κοσμο οταν ειχε βγει ,δεν ξερω ισως πολλοι ειδαν τον εαυτο τους σε αυτο :-D.

Τι θυμισες τωρα,παλιος καλος tus...μετα χαλασε.

Εγώ πάντως αυτό με την βαλαωριτου μόνο καλοκαίρι μ αρέσει που είναι όλοι έξω εκεί στον δρόμο χαμός γίνεται, τα καλύτερα πέρασα σε εκείνους τους δρόμους, άλλα τα μπαράκια δεν μ αρέσουν καθόλου τα περισσοτερα εκτος οτι η μουσικη ειναι οσο δυνατα δεν παει ο ηχος ειναι τοσο χαλια που ο τραγουδιστης ακουγεται σαν γυναικα, και πρεπει να εχεις και καποιο γνωστο για να μπεις μεσα, ή και να έχεις τραπέζι

Ενταξει,ετσι ειναι γενικα.Που να πας Markiz και Casper at Verykoko που ορισμενοι τρωγανε πορτα.Το Casper εχει κατεβασει τις κριτικες απο το fb κι ολας.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...