Προς το περιεχόμενο

Μόνο εγώ σιχαίνομαι τα μπαρακια;


Yperaspisths

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποτέ μου δεν μου άρεσαν γενικώς μέρη που πηγαίνεις και έχουνε την μουσική δυνατά, μόνη εξαίρεση κανένα γλέντι σε ανοιχτό χώρο με κρεπάλες κοψίδια και παραδοσιακή μουσική. Δεν έχω πατήσει ποτέ μου σε club/bar ή οτιδήποτε σχετικό, μόνο σε καφετέριες και σε αυτές από τότε που έγινα φοιτητής. Από εκεί και πέρα δεν σημαίνει αυτό βέβαια οτι μισώ και το είδος της μουσικής που παίζεται, απλά δεν μου αρέσει να είναι δυνατή, αμα είμαι σπίτι και γουστάρω μπορεί να βάλω να ακούσω κανένα σκυλάδικο από το pc.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 85
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για τα μπουζούκια έχω χειρότερη άποψη και έχω μαλλωσει με φίλους μου. Τους είπα ξεκάθαρα ότι τους θεωρώ τριτοκοσμικούς υπανθρώπους.

 

να φανταστω για σενα αυτοι που δεν ειναι τριτοκοσμικοι υπανθρωποι, ζουνε σε σπηλιες και βγαινουν τα πρωινα με το ροπαλο για κυνηγι να φερουν φαγητο στην οικογενεια????

ή μηπως αυτοι που χυνουν το κορμι τους σαν φασολαδα στον καναπε 12 ωρες βλεποντας survivor μενεγακη και μουρμουρα??

 

διοτι εν ετη 2017 πιστευω αυτοι που δεν ειναι τριτοκοσμικοι βγαινουν εξω... διαλεγουν καποιο καταστημα εστιασης βαση μουσικης γουστου ατμοσφαιρας, μαζι με φιλους λενε καμια κουβεντα καποιες φορες και με ξενους, γνωριζουν κοσμο κοινωνικοποιουνται και οταν γνωριζουν καποιον ενα συχνο ερωτημα ειναι που διασκεδαζουν...

 

το ολοι που δεν διασκεδαζουν οπως εγω ειναι υπανθρωποι, θυμιζει ατακα απο ανεκδοτο στους ΑΜΑΝ 

"γυρο γυρο σαββατο, εκει που πηδουσα κυριακη"

 

υ.γ

εχω να παω μπουζουκια απο φοιτητης... πανω απο 10 χρονια, αλλα το να παει ενας με 2 φιλους σε ενα μαγαζι για ενα ποτο και να τον λες υπανθρωπο καταντα γελοιο... παλι καλα που εχεις ακομα φιλους να λες..

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι θρενταρα ειναι αυτη;obv συμφωνω μαζι σου.δεν καταλαβαινω γτ καποιοι ανωμαλοι θεωρουν διασκεδαστικο να βγουν εξω με φιλους να ακουσουν την μουσικη της αρεσκειας τους,να δουν γκομενες,να καυλαντισουν...και να γυρισουν σπιτι μεθυσμενοι.χιλιες φορες μια μπυρα στο χερι...αραχτος στο καναπε βλεποντας survivor και λιωνοντας στο fb.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι θρενταρα ειναι αυτη;obv συμφωνω μαζι σου.δεν καταλαβαινω γτ καποιοι ανωμαλοι θεωρουν διασκεδαστικο να βγουν εξω με φιλους να ακουσουν την μουσικη της αρεσκειας τους,να δουν γκομενες,να καυλαντισουν...και να γυρισουν σπιτι μεθυσμενοι.χιλιες φορες μια μπυρα στο χερι...αραχτος στο καναπε βλεποντας survivor και λιωνοντας στο fb.

Μπορείς να πας σε ταβέρνα με φίλους, κινηματογράφο, να μαζευτείτε σπίτι και να τους κάνεις το τραπέζι. Αλλά ξέχασα αυτά είναι για τους φλώρους. Πρέπει να πιεις αλκοόλ, να βρώμας τσιγαριλα και να χορεύεις στριμωγμένος με δεκάδες άγνωστους

.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά αηδιάζω με αυτό τον τρόπο διασκέδασης που μας έχει επιβληθει. Να πάμε στο κλαμπακι, να πιούμε τις μπόμπες, να μεθυσουμε, να την πέσουμε στις γκόμενες ή στους γκόμενους και να διασκεδάσουμε υποτίθεται με κάτι χαζοτραγουδα που σου σπάνε τα τύμπανα.

 

Για τα μπουζούκια έχω χειρότερη άποψη και έχω μαλλωσει με φίλους μου. Τους είπα ξεκάθαρα ότι τους θεωρώ τριτοκοσμικούς υπανθρώπους.

Aς ξεκινησουμε απο τα βασικα.

Αλλο μπαρακι που λες στον τιτλο, κι αλλο club που αναφερεις στο τοπικ. Καμια σχεση για την ακριβεια.

Μονο κατι παππουδες σε απομονωμενα χωρια της Πινδου συνεχιζουν να τα μπερδευουν εν ετει 2017.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να πας σε ταβέρνα με φίλους, κινηματογράφο, να μαζευτείτε σπίτι και να τους κάνεις το τραπέζι. Αλλά ξέχασα αυτά είναι για τους φλώρους. Πρέπει να πιεις αλκοόλ, να βρώμας τσιγαριλα και να χορεύεις στριμωγμένος με δεκάδες άγνωστους

 

Το λουνα παρκ ξέχασες

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Πρέπει να πιεις αλκοόλ, να βρώμας τσιγαριλα και να χορεύεις στριμωγμένος με δεκάδες άγνωστους

.

 

Mπορει το στρίμωγμα να του αρεσει, ειδικα αν στριμωγνεται με γκομενακια. Δεν είναι λεωφορειο που στριμωγνεσαι με τη γιαγια :)

δεν καταλαβαινω γτ καποιοι ανωμαλοι θεωρουν διασκεδαστικο να βγουν εξω με φιλους να ακουσουν την μουσικη της αρεσκειας τους,να δουν γκομενες,να καυλαντισουν...και να γυρισουν σπιτι μεθυσμενοι.χιλιες φορες μια μπυρα στο χερι...αραχτος στο καναπε βλεποντας survivor και λιωνοντας στο fb.

 

Και οι δυο αυτές εκδοχες είναι απορριπτέες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εχω παψει να πηγαινω σε κλαμπ εδω και καμια δεκαρια χρονια (ουτε τοτε ημουν και τρελος φαν). Αλλα τα μπαρακια τα γουσταρω τρελα, αρκει να εχουν χαρακτηρα και να μην ειναι mass production. Συνηθως στο Κεντρο αυτα.

 

Απο κει και περα δεν παλευω με τιποτα τα μπουζουκια λογω μουσικης και ατμοσφαιρας (εχω παει 2-3 φορες) αλλα δεν με ενοχλει το οτι ο κοσμος παει εκει. Προφανως ο καθενας επιλεγει αναλογα τα γουστα του, αυτος που ακουει σκυλαδικα δηλαδη που θα παει, στα ροκομπαρα ξερωγω? Και το αντιστροφο.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα κλαμπάκια συμφωνώ.

Δεν αντέχω τον εκκωφαντικό θόρυβο και τους δήθεν κάγκουρες και χαζογκόμενες που τσιρίζουν για να δείξουν ότι είναι κάποιοι σπουδαίοι και ότι διασκεδάζουν περισσότερο από τους άλλους.

 

Για τα καφέ-μπαρ, όπου μπορείς να ακούσεις λίγο μουσική να πιείς, να μιλήσεις με φίλους ή να κάνεις γνωριμίες με γυναίκες λίγο πιο πολιτισμένα δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να πας σε ταβέρνα με φίλους, κινηματογράφο, να μαζευτείτε σπίτι και να τους κάνεις το τραπέζι. Αλλά ξέχασα αυτά είναι για τους φλώρους. Πρέπει να πιεις αλκοόλ, να βρώμας τσιγαριλα και να χορεύεις στριμωγμένος με δεκάδες άγνωστους

.

Τι σε μπερδευει ακριβως ρε αδερφε;εννοειται οτι θα τα κανεις και αυτα.φλωρικα αυτα δεν ειναι καθολου.φλωρος μου φαινεσαι εσυ με το συνολο αυτων που λες και τον τροπο που τα αντιμετωπιζεις.συνηθως παντως η αγοραφοβια αντιμετωπιζεται με ψυχολογους και οχι με λιωσιμο στο fb πασα μου.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μια υποψία πως ίσως έχει μπερδέψει τα "κωλο"μπαράκια με τα "μπαράκια"

Υπάρχουν κ αυτά..

Τι το ειπες τωρα αυτο;νομιζω κ μονο στην ιδεα δεν θα ξαναβγει απο το σπιτι του.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο κάποια φάση λίγο και το κλάμπινγκ ή να πας σε μπαρ καταντάει βαρετό. Για παράδειγμα τώρα δεν υπάρχει περίπτωση να με κάνει invite στο facebook κάποιος σε ένα event και εγω να σηκωθώ να πάω μόνος μου στην άλλη άκρη της πόλης. Σίγουρα αν κάνονίσω όμως ένα Σάββατο με παρέα απο κοντά, θα πάω.

Στην ηλικία που είμαι βέβαια προτιμώ να πάω με άτομο αντίθετου φύλου για καφέ/φαγητό/σινεμά/μποουλινγκ ή χαλαρό ποτάκι  σε κάποια καφετέρια παρα να χορεύω σε κλαμπ. Θα γούσταρα να υπήρχαν πολλοί περισσότεροι εναλλακτικοί τρόποι διασκεδασης, σίγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιοι άνθρωποι όμως γουστάρουν φασαρία. Γι αυτό κ τα κλάμπ, γι αυτό και οι εξατμίσεις στα παπια (αι φακ δειρ χομς),και όλες οι υπόλοιπες διασκεδάσεις για πιθήκους φωνακλάδες και φασαριόζους.

Ε, δεν τους λες και ανθρωπους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...