Προς το περιεχόμενο

Μόνο εγώ σιχαίνομαι τα μπαρακια;


Yperaspisths

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι σε μπερδευει ακριβως ρε αδερφε;εννοειται οτι θα τα κανεις και αυτα.φλωρικα αυτα δεν ειναι καθολου.φλωρος μου φαινεσαι εσυ με το συνολο αυτων που λες και τον τροπο που τα αντιμετωπιζεις.συνηθως παντως η αγοραφοβια αντιμετωπιζεται με ψυχολογους και οχι με λιωσιμο στο fb πασα μου.

Καμία αγοραφοβία. Απλά προτιμώ να διασκεδάζω πολιτισμένα σε ταβέρνες,σινεμά, σπίτια κ.τ.λ. Facebook δεν έχω ,γιατί και αυτό είναι ένα κατασκεύασμα αποξένωσης των ανθρώπων. Όταν θέλω να μιλήσω με κάποιον πάω από κοντά και δεν ψάχνω σαν λιγουρης γκόμενες από εκεί.

 

Τωρα για το πόσο φλώρος ειμαι μπορείς πανευκολα να το ανακαλύψεις από κοντά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 85
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ελα ντε...  τι ειδους διασκεδαση ειναι ο χορος το τραγουδι και το ποτο?

καλυτερα να καθομαστε σε ενα δωματιο με 2 καρεκλες να παιζουμε τα βλεφαρα μας..

 

Το άχρηστο post του thread.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω κανένα πρόβλημα ούτε με μπαρ ούτε με club αν και πρέπει να ομολογήσω οτι δεν είμαι ο τύπος τους.

 

Σε club έχω να πάω χρόνια (36 είμαι ε!) αλλά τις 1-2 φορές που θα πήγαινα κάθε καλοκαίρι περνούσα μάλλον καλά.

 

Τώρα μπαρ μάλλον εξαρτάται. Υπάρχουν ήρεμα μπαρ που δεν ποδοπατιέσαι και συνεννοεισαι και εκεί μάλλον δεν είναι άσχημα.

 

Τα πάντα βέβαια εξαρτώνται και από το σκοπό και τις συνθήκες.

 

Αν θες να βγεις με τη στάνταρ παρέα φίλων σου, τότε είναι προτιμότερο να πας κάπου ήρεμα (φαγητό, καφέ, ούζο, βαλεοτιθες).

 

Αν θες να γνωρίσεις κόσμο (και ο κύκλος σου δεν προσφέρεται για κάτι τέτοιο) μάλλον καλύτερα μπαρ / κλαμπ.

 

Επίσης όλα είναι συνάρτηση και των χρημάτων. Γνώμη μου είναι οτι υπαρχουν πολύ πιο οικονομικές λύσεις (που μπορείς να περάσεις καλύτερα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα να πω μερικά ωραία κοσμητικά επίθετα αλλά επειδή δέχομαι στενό μαρκάρισμα, δεν μπορώ!

 

Αυτό που θέλω να σας πω με όμορφα λόγια είναι ότι το Survivor σας έχει αποβλακώσει. Αν είναι δυνατόν να λέει κάποιος "προτιμώ να κλειδωθώ σπίτι να βλέπω survivor αντί να πάω βόλτα"

 

Πάμε στην ουσία,

 

δεν βγαίνεις στο μπαράκι/κλπαμπάκι για να πιεις το νοθευμένο ή να ακούσεις μουσική. Όπως δεν πας στις καφετέριες για να πιεις καφέ μόνο.

 

Πας για την φάση, 

πας με την παρέα να καβλαντίσετε

πας για να δεις κάνα γκομενάκι

 

και όταν πας για καφέ ή ποτό, -ανάλογα-, θα βγεις και για κάνα σουβλάκι (ανάλογα και την ώρα που βγαίνεις).

 

γενικά είναι η φάση της βόλτας με τα φιλαράκια και όχι τόσο όσα σου προσφέρουν από φαγητό/ποτό.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα για το πόσο φλώρος ειμαι μπορείς πανευκολα να το ανακαλύψεις από κοντά.

Δεν σου καθομαι....ειμαι παντρεμενος και μονογαμικος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα να πω μερικά ωραία κοσμητικά επίθετα αλλά επειδή δέχομαι στενό μαρκάρισμα, δεν μπορώ!

 

Αυτό που θέλω να σας πω με όμορφα λόγια είναι ότι το Survivor σας έχει αποβλακώσει. Αν είναι δυνατόν να λέει κάποιος "προτιμώ να κλειδωθώ σπίτι να βλέπω survivor αντί να πάω βόλτα"

 

Πάμε στην ουσία,

 

δεν βγαίνεις στο μπαράκι/κλπαμπάκι για να πιεις το νοθευμένο ή να ακούσεις μουσική. Όπως δεν πας στις καφετέριες για να πιεις καφέ μόνο.

 

Πας για την φάση,

πας με την παρέα να καβλαντίσετε

πας για να δεις κάνα γκομενάκι

 

και όταν πας για καφέ ή ποτό, -ανάλογα-, θα βγεις και για κάνα σουβλάκι (ανάλογα και την ώρα που βγαίνεις).

 

γενικά είναι η φάση της βόλτας με τα φιλαράκια και όχι τόσο όσα σου προσφέρουν από φαγητό/ποτό.

Όταν όλη η παρέα έχει"γκομενάκια" όμως και δεν ψάχνεται, δεν πας στο club. Βασικά αν θες να βρεις κοπέλα και όχι One night stand που θέλει να την κεράσεις μπουκάλι για να την πας στο κρεβάτι, δεν πας club. Οι σοβαρές κοπέλες δεν βγαίνουν εκεί, και όταν βγαίνουν, είναι αυτές οι κοπέλες της παρέας που έχουν αράξει στη γωνία του τραπεζιού όσο οι άλλες το κουνάνε.

 

Επίσης, τι πέσιμο κάνεις σε club; Αν δεν είσαι κλαρίνο/καγκούρι με μοκασίνι και γυαλιστερό μαλλί, τι πιθανότητες έχεις να ρίξεις την ψηλή ξανθιά που ξόδεψε όλο το απόγευμα του Σαββάτου για να γίνει υπερπαραγωγή πριν έρθει; Αν δεν έχεις μηχανάκι/αμάξι; Θα περιμένεις μέχρι το πρωί να την πας σπίτι με μετρό+λεωφορείο επειδή μένεις στην άλλη άκρη της Αθήνας; Θα έχει όρεξη για σεξ στις 6:30 το πρωί που θα φτάσετε και θα την έχει χτυπήσει η γόβα;

 

Στην τελική, δε γουστάρω να βγαίνω σε ένα μαγαζί που δεν μπορώ να μιλήσω σε κανένα, ούτε σε κοπέλα για πέσιμο, εκτός αν φωνάζω πολύ. Να μυρίζω όλη νύχτα τσιγάρο και τον ιδρώτα του Τόλη με το glx που ξέχασε να πάρει αποσμητικό, να πληρώνω 10 ευρώ νοθευμένο ποτό, η βότκα πορτοκάλι που είναι πιο πολύ πορτοκαλάδα με λίγη βότκα και άλλα 10 είσοδο; Να χάσω ώρες ύπνο και την μισή επόμενη μέρα, να πονάνε τα πόδια μου και την άλλη μέρα το κεφάλι μου, και να μην γ@@ησω;

Αν εσύ το γουστάρεις, it's fine by me.

 

 

ΓΑΜΩ ΤΟ SURVIVOR

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμία αγοραφοβία. Απλά προτιμώ να διασκεδάζω πολιτισμένα σε ταβέρνες,σινεμά, σπίτια κ.τ.λ. Facebook δεν έχω ,γιατί και αυτό είναι ένα κατασκεύασμα αποξένωσης των ανθρώπων. Όταν θέλω να μιλήσω με κάποιον πάω από κοντά και δεν ψάχνω σαν λιγουρης γκόμενες από εκεί.

 

Τωρα για το πόσο φλώρος ειμαι μπορείς πανευκολα να το ανακαλύψεις από κοντά.

Μπα και σε εμένα δεν μ αρέσουν καθόλου τα μπαράκια και τα clubs πήγα μια φορά και νόμιζα ότι τραπέζι λέγανε το κανονικό που κάθεσαι, προτιμώ και εγώ τις ταβέρνες με ωραία ελληνικά λαϊκά τραγουδάκια καθώς επίσης και τα ρεμπεταδικα μ αρέσουν πάρα πολύ με χαλαρή μπυριτσα ο κινηματογράφος κι αυτός δεν μ αρέσει πολύ προτιμώ το θέατρο μ αρέσει να ζω την σκηνή ζωντανά,  τώρα τα άλλα τι είναι πας εκεί ταμπα τουμπα τέρμα η μουσική, το κεφάλι γίνεται καζάνι, αν όλο αυτό είναι φλωρικο που λέει ο από πάνω εγώ το βρίσκω λογικό και ο καθένας διασκεδάζει με τον τρόπο που γουστάρει  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτεστε λάθος. Ότι ντε και καλά πας για να ρίξεις γκόμενα...

 

πας και απλά για να πάρεις μάτι, να δεις τι υπάρχει ώστε να αρχίσεις τα παιχνίδια σου... και αν προκύψει κάτι καλός.

 

δεν βιάζεις καταστάσεις δλδ... χαλαρά...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά αηδιάζω με αυτό τον τρόπο διασκέδασης που μας έχει επιβληθει. Να πάμε στο κλαμπακι, να πιούμε τις μπόμπες, να μεθυσουμε, να την πέσουμε στις γκόμενες ή στους γκόμενους και να διασκεδάσουμε υποτίθεται με κάτι χαζοτραγουδα που σου σπάνε τα τύμπανα.

 

Για τα μπουζούκια έχω χειρότερη άποψη και έχω μαλλωσει με φίλους μου. Τους είπα ξεκάθαρα ότι τους θεωρώ τριτοκοσμικούς υπανθρώπους.

Bravo σε παραδέχομαι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν όλη η παρέα έχει"γκομενάκια" όμως και δεν ψάχνεται, δεν πας στο club. Βασικά αν θες να βρεις κοπέλα και όχι One night stand που θέλει να την κεράσεις μπουκάλι για να την πας στο κρεβάτι, δεν πας club. Οι σοβαρές κοπέλες δεν βγαίνουν εκεί, και όταν βγαίνουν, είναι αυτές οι κοπέλες της παρέας που έχουν αράξει στη γωνία του τραπεζιού όσο οι άλλες το κουνάνε.

 

Επίσης, τι πέσιμο κάνεις σε club; Αν δεν είσαι κλαρίνο/καγκούρι με μοκασίνι και γυαλιστερό μαλλί, τι πιθανότητες έχεις να ρίξεις την ψηλή ξανθιά που ξόδεψε όλο το απόγευμα του Σαββάτου για να γίνει υπερπαραγωγή πριν έρθει; Αν δεν έχεις μηχανάκι/αμάξι; Θα περιμένεις μέχρι το πρωί να την πας σπίτι με μετρό+λεωφορείο επειδή μένεις στην άλλη άκρη της Αθήνας; Θα έχει όρεξη για σεξ στις 6:30 το πρωί που θα φτάσετε και θα την έχει χτυπήσει η γόβα;

 

Στην τελική, δε γουστάρω να βγαίνω σε ένα μαγαζί που δεν μπορώ να μιλήσω σε κανένα, ούτε σε κοπέλα για πέσιμο, εκτός αν φωνάζω πολύ. Να μυρίζω όλη νύχτα τσιγάρο και τον ιδρώτα του Τόλη με το glx που ξέχασε να πάρει αποσμητικό, να πληρώνω 10 ευρώ νοθευμένο ποτό, η βότκα πορτοκάλι που είναι πιο πολύ πορτοκαλάδα με λίγη βότκα και άλλα 10 είσοδο; Να χάσω ώρες ύπνο και την μισή επόμενη μέρα, να πονάνε τα πόδια μου και την άλλη μέρα το κεφάλι μου, και να μην γ@@ησω;

Αν εσύ το γουστάρεις, it's fine by me.

 

 

ΓΑΜΩ ΤΟ SURVIVOR

 

Με αυτο το σκεπτικο λογικο να μη γαμησεις φιλε, σορρυ κιολας αλλα ειναι προκατειλημμενο και αν πηγαινεις με απωτερο σκοπο το να βρεις γκομενα σε κλαμπ στο μιλητό κατα πασα πιθανοτητα θα αποτυχεις καθε φορα εκτος και αν εισαι κανενας 2μετρος μοντελος κ οταν σε βλεπουν βαρανε παλαμακια.

Πρεπει να ξερεις πως να φερθεις στο καθε μερος, καταρχην σε μαγαζι για χορο με δυνατη μουσικη δε θα ριξεις την αλλη με τα λογια αρχικα, αλλα με το χορό και τις κινησεις μεχρι να την πλησιασεις, υστερα θα πειτε 1-2 μαλακιες και θα γινει η φαση, εφοσον γουσταρει.Επισης, δεν πας σε κλαμπ για να μιλησεις με τους φιλους σου, μπορει να πειτε 5-6 κουβεντες ολη την ωρα που θα ειστε εκει αλλα κυριως πας για να χορεψεις και να κανεις χαβαλε κλπ, αν θελεις κουβεντα πας σε κατι πιο χαλαρο/παρεϊστικο.Οποτε το προβλημα δεν ειναι στη διασκεδαση, αλλα στην προσεγγιση και στις προσδοκιες του καθενος.

 

Μην τα παρεις προσωπικα, ειναι απλα η αποψη μου πανω σε αυτο το θεμα. :)

 

ΥΓ:

ΚΑΙ ΓΩ

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πες λιγο ποια ειναι αυτα τα κλαμπ που χορευει ο κοσμος.

(Χορό εννοεις αυτο που κρατανε το ποτο στο χερι κ κουνανε λιγο περα δωθε κανα ποδι ή κεφαλι; )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...