Προς το περιεχόμενο

Μόνο εγώ σιχαίνομαι τα μπαρακια;


Yperaspisths

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φέρτε πίσω τα arcade a.k.a. ουφάδικα :(

Να αγιάσει το στόμα σου !!!!

 

Υπάρχουν ακόμα μεγάλα κλαμπ στην Αθήνα; Εχω πάψει να ασχολούμαι. Δεν ήμουν ποτέ οπαδός τους βέβαια. Η άποψη μου ήταν όπως της Λουκά για το 666.

Το μόνο που με ενοχλεί στα μαγαζιά είναι η τσιγαρίλα και η αδιαφορά να επιβληθεί ο νόμος απαγόρευσης..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 85
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τώρα τελευταία μέρα τραβάνε μαγαζιά που έχουνε πισίνα,π.χ στο κόσμος η πρώτη καφετέρια.ηρεμεί το μυαλό.τα νταπα ντουπα τα βαρέθηκα όχι δεν θα πάω εάν τύχει, όπως και στα ντεμεκ μπουζούκια.Ίσως φταίει ότι επειδή έκανα λίγο καιρό νύχτα να υπάρχει κορεσμός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ κομπλεξισμος στο θρεντ. Ο καθενας διασκεδαζει οπου και οπως γουσταρει και δε μπορει να πει κανεις τιποτα.Τι σε νοιαζει εσενα αν εγω πηγαινω σε κλαμπ με εκκωφαντικη μουσικη και χορευω μεχρι να μου φυγουν τα εντοσθια ή αν μ'αρεσει να βγαινω σε κουτουκια και κρασαδικα? Δε σε αναγκασε κανενας να πας εκει περα εφοσον δε σ'αρεσει. Εκαστος στο ειδος του και οποιος κραζει τον κοσμο γενικα που περναει καλα πιστευω πως νιωθει κατωτερος για τον χ ψ λογο και κραζοντας νιωθει καλυτερα/ανωτερος. (για λιγο)

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά αηδιάζω με αυτό τον τρόπο διασκέδασης που μας έχει επιβληθει. Να πάμε στο κλαμπακι, να πιούμε τις μπόμπες, να μεθυσουμε, να την πέσουμε στις γκόμενες ή στους γκόμενους και να διασκεδάσουμε υποτίθεται με κάτι χαζοτραγουδα που σου σπάνε τα τύμπανα.

 

Για τα μπουζούκια έχω χειρότερη άποψη και έχω μαλλωσει με φίλους μου. Τους είπα ξεκάθαρα ότι τους θεωρώ τριτοκοσμικούς υπανθρώπους.

 

Γούστα είναι μεγάλε,άλλος διασκεδάζει πίνοντας τον κώλο του..και ο άλλος διασκεδάζει με το να πηγαίνει σινεμά..το να θεωρείς κάποιον τριτοκοσμικό επειδή δεν σου αρέσουν εσένα αυτά τα μαγαζιά αγγίζει τα όρια του κόμπλεξ.

 

Εγώ πάντως αν σε είχα φίλο μου και με θεωρούσες τριτοκοσμικό και υπάνθρωπο για να μη τσακωθούμε και φτάσουμε στο σημείο να παίζουμε μπουνιές..εκείνη τη στιγμή θα σε διέγραφα από τη ζωή μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα club ανέκαθεν τα σιχαινόμουν.

Έχω τσακωθεί πολλές φορές με φίλους. Έχω κόψει και παρέες γιατί η διασκέδασή τους περιοριζόταν εκεί.

Δεν κατάλαβα ποτέ τι είδος διασκέδασης είναι αυτό. Φταίνε τα μουσικά μου γούστα; Φταίνε τα αντικοινωνικά μου γονίδια; Φταίει που δεν την βρίσκω με τον χορό; (ο Θεός να τον κάνει χορό). Φταίει που δε γουστάρω το αλκοόλ και τις παρενέργειές του; Φταίει που με εκνευρίζουν οι κλαρινογαμπροί και οι κλαρινογκόμενες; Φταίει που δεν γουστάρω να βλέπω άτομα που θέλουν να είναι εκκεντρικά;

 

Ό,τι και να φταίει, μια ζωή για όλους ήμουν το alien της παρέας. Κάποτε ένιωθα άσχημα για αυτό και προσπαθούσα να το αλλάξω γιατί έλεγα "κάτι δε πάει καλά με εμένα". Μεγαλώνοντας και γνωρίζοντας περισσότερους ανθρώπους, κατάλαβα ότι δεν είμαι ο μόνος. Και άλλαξα παρέες.

(το mindfuck της ιστορίας είναι ότι η κοπέλα μου ενώ ακούει τα ίδια πάνω κάτω με εμένα, γουστάρει και τα κλαμπ, και αναγκαστικά γίνομαι καραγκιόζης με 2 έννοιες 1. είτε θα τσακωθούμε γιατί δε γουστάρω να ξαναπάω σε κλαμπ, 2. τελικά πηγαίνω γιατί οι καυγάδες αυτοί δεν οδηγούν πουθενά τελικά)

 

Για τα μπαράκια έχω ουδέτερη άποψη. Ροκ/μέταλ να είναι, με ωραίο κόσμο και την μουσική σε φυσιολογικές εντάσεις για συζήτηση και είμαι οκ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δεν κατάλαβα ποτέ τι είδος διασκέδασης είναι αυτό

 

ελα ντε...  τι ειδους διασκεδαση ειναι ο χορος το τραγουδι και το ποτο?

καλυτερα να καθομαστε σε ενα δωματιο με 2 καρεκλες να παιζουμε τα βλεφαρα μας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κλαμπάκια για εμένα, είναι για τα σκουπίδια. Εκτός από Fox που είπαν και πρίν. Αν τραβάει η παρέα και σε πολύ σπάνιες περιπτώσεις, πάμε κανένα Studio 24 όμως μέχρι εκεί. Ότι είναι μέσα στο γκάζι, τα βράδια μαζεύει κατά 80% καγκούρια και παστωμένες κοπέλες, που είναι 17 και μοιάζουν 25.

 

Τα μπαράκια και οι μπυραρίες για εμένα είναι τα ιδανικά μέρη διασκέδασης. Ειδικά ότι παίζει blues/jazz/rock/metal, απλά αγάπη.

Για πολύ χαλαρές καταστάσεις, πάμε στο Athens style στο Μοναστηράκι που έχει και ωραία θέα, και λίγο κόσμο.

Και τέλος, για πιο ουδέτερες παρέες, ταβέρνες με καλό κρασί και ποικίλες.

 

Αυτό από φοιτητή 20 χρόνων. Έχω πραγματικά θέμα με τις παρέες μου, επειδή η συντριπτική πλειοψηφία ατόμων της ηλικίας μου ανήκουν στην πρώτη κατηγορία. Οπότε αναγκαστικά κοιτάζω πιο μεγάλες ηλικίες που είναι πιο πολύ στα νερά μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καθένας διασκεδάζει όπως θέλει. Ούτε εγώ βρίσκω νόημα π.χ στο μεθύσι, αλλά άλλοι την βρίσκουν πίνοντας. Αυτό που όλοι μπορούμε να κάνουμε είναι να ασχολούμαστε με τις δικές μας επιλογές, το τι κάνουν οι άλλοι δεν μας αφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελα ντε...  τι ειδους διασκεδαση ειναι ο χορος το τραγουδι και το ποτο?

καλυτερα να καθομαστε σε ενα δωματιο με 2 καρεκλες να παιζουμε τα βλεφαρα μας..

Για να σου δώσω να καταλάβεις...

 

Ενώ προσπαθείς να είσαι ειρωνικός απέναντί μου, εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω τι είδους διασκέδαση είναι ο χορός, το τραγούδι και το ποτό ... μέσα σε ένα κλαμπ ... ΜΕΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΚΛΑΜΠ. Γιατί δεν είναι ούτε χορός, ούτε τραγούδι (αμφιβάλλω και για το ποτό).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω αυτο που θελει να πει  ο topic start πως ο τροπος που μας  έχει επιβληθει δλδ το τι θεωρουμε φυσιολογικο, σονι και καλα για να διασκεδασουμε πρεπει να κατεβασουμε ξυδια και λοιπα ενω υπαρχουν και αλλοι τροποι διασκεδασεις ,αλλα ενταξει γουστα ειναι αυτα,καποιοι ενοχληθηκανε βλεπω, το καταλαβαινω αλλα σκεφτειτε και καποιους που εχουν φιλο και εχει τυχει να βγει μαζι σε παρεα  που δεν θελει να πιει, μου εχει τυχει προσωπικα και ολοι στη παρεα μου λεγανε πιες μην εισαι φλωρος και αλλα ...αναγκαστηκα να πιω για να μην φανω πως εχω και  τιποτα μαζι τους ,τεσπα ,εκεινο το βραδυ ηταν και το τελευταιο που βγηκα μαζι τους...ο καθενας τη βρισκει διαφορετικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου έχει τύχει πάρα πολλές φορές και επειδή δεν πίνω δεν ήπια. Μάλλον οι δήθεν φίλοι σου από την παρέα ήταν οι μη φυσιολογικοί που θέλανε με το ζόρι να σε κάνουν να πιεις. Εκεί δεν φταίει όμως το είδος της διασκέδασης, αλλά με ποιον διασκεδάζεις.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mπορει το στρίμωγμα να του αρεσει, ειδικα αν στριμωγνεται με γκομενακια. Δεν είναι λεωφορειο που στριμωγνεσαι με τη γιαγια :)

 

 

 

 

Μη το λες, μη το λες:

 

https://youtu.be/QC6eOmZ6lAs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έχει τύχει πάρα πολλές φορές και επειδή δεν πίνω δεν ήπια. Μάλλον οι δήθεν φίλοι σου από την παρέα ήταν οι μη φυσιολογικοί που θέλανε με το ζόρι να σε κάνουν να πιεις. Εκεί δεν φταίει όμως το είδος της διασκέδασης, αλλά με ποιουε διασκεδάζεις.

Δεν ειναι μονο με ποιους διασκεδαζεις αλλα και τι θεωρει ο καθενας διασκεδαση, αν μια παρεα βγουν και πουνε που παμε, και ολοι  πουν παμε  για "ποτακι"εκει να βρεξουμε το λαρυγγι και να γινουμε φουγαρο απτη καπνιλα  ,θα πας εκει να βρεξεις το λαρυγγι σου  και θα γυρισεις σπιτι  ζεχνοντας τσιγαριλα , προσωπικα την απεχθανομαι αυτου του ειδους διασκεδαση απλα για τη κοινωνια αυτο ειναι το φυσιολογικο ,κατι αλλο απο αυτο εισαι ο φλωρος ο ξενερωτος ο περιεργος  ε λοιπον ο καθενας τη βρισκει διαφορετικα , το τι θεωρει ο καθενας διασκεδαση ,εμενα μου αρεσει να αραζω με παρεα  στο καναπε και να τρωμε πιτσες βλεποντας ταινιες η να κανουμε ποδηλασια η να παιζουμε κανα multi game, απλα για την κοινωνια δεν υπαρχω γιατι δεν ειμαι ιn που λενε και αν με δει κανενας  στο δρομο απτους παλιους φιλους και με αναγνωρισει θα μου πει  σε χασαμε εξαφανιστηκες ...δλδ για να υπαρχω πρεπει να χωνομε στο κλαμπ ακουγοντας καψουροτραγουδα  κρατοντας στο αριστερο το ποτο και στο δεξι ενα τσιγαρο...αλλα οπως ειπα γουστα ειναι αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και δηλαδή αν δεν σε βλέπει η κοινωνία "in" τι θα πάθεις;

Κανένας δεν σε εμποδίζει να κάνεις αυτό που θέλεις. Και σίγουρα υπάρχουν άτομα που θέλουν να κάνουν τα ίδια με εσένα.

Πραγματικά δεν καταλαβαίνω ποιο είναι το πρόβλημα.

Η κοινωνική αποδοχή;

Η ύπαρξη υπερπληθώρα κλαμπ/μπαρ κτλ;

Το ότι οι έλληνες πηγαίνουν εκεί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι φιλε, απλα επισημανα το τι θεωρει ο καθενας διασκεδαση ,οπως και ειπα,γουστα ειναι αυτα,το τελευταιο που νοιαζει αν με θεωρουν In η το ποσο αποδεχτος ειμαι απτη κοινωνια ,ειδικα οσον αφορα την κατηγορια τσιφτετελληνα :-D .Μιας και μιλαμε ομως για κλαμπακια και ποτο βρηκα ενα παλιο βιντεοhttps://www.youtube.com/watch?v=wE1Bjjw3Jx8 το συγκεκριμενο ειχε τσατισει πολυ κοσμο οταν ειχε βγει ,δεν ξερω ισως πολλοι ειδαν τον εαυτο τους σε αυτο :-D.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...