Προς το περιεχόμενο

Μόνο εγώ σιχαίνομαι τα μπαρακια;


Yperaspisths

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 85
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Soho, milenium whatever για καφέ και μέχρι να ανοίξει το Fox. Μετά Fox μέχρι τις 12... Και Rainbow μετά για να μου τρυπησουν τα αυτιά με βαρύ heavy metal ως το πρωί \m/

 

Πέρα από την πλάκα, το θέμα είναι να υπάρχει σεβασμός. Σε μια από τις παρέες μου ας πούμε, τους αρέσει να το πάνε ως το πρωί και μετά από το κλαμπ να πηγαίνουν σε στριπ... Εμένα δε μου αρέσει όμως, γούστο μου, ισως είμαι εγώ ο περίεργος, αλλά το θεωρώ προσβολή να πληρώσω για κάτι τέτοιο.

 

Τους το χω εξηγήσει και το σέβονται, οπότε όταν βγαίνω μαζί τους δεν το προτείνουν καθόλου και είμαστε όλοι κομπλέ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εξαρταται τι ενοουμε μπαρ παντα γιατι υπαρχουν πολλα ηδη μπαρ, Προσωπικα ψοφαω για κυριλε μπαρ ξενοδοχειων με χαλαρη μουσικη και ατμοσφαιρα οπου πας για να απολαυσεις ενα σωστα ετοιμασμενο ποτο κι οχι μαλακιες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαράκια ελληνικου style...

Τι 'ωραια' ατμοσφαιρα!

Οι σφιχτες, οι ποτες, σκοταδια, ντεσιμπελ, ορθοστασία, τα ευρω να φευγουν σαν το νεράκι,

οι ψωνισμενες γκομενες με υφακι 'μου χρωστάει η ζωή',

και ατελειωτα λιγουρια να πυροβολουν οτι θηλυκο κινειται σε ακτινα δεκαδων μετρων.

Όχι, αυτο δεν μπορω να το θεωρησω οχι 'ποιοτικη΄, ουτε καν 'διασκεδαση'...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω γενικά πρόβλημα αρκεί να μην καπνίζουν να μην παίζει ελληνικά, σκυλαδικα και να μην έχει στριμωξιδι, νήπια, μπόμπες ποτά.....

 

Δε ζητάς και πολλά.. :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά αηδιάζω με αυτό τον τρόπο διασκέδασης που μας έχει επιβληθει. Να πάμε στο κλαμπακι, να πιούμε τις μπόμπες, να μεθυσουμε, να την πέσουμε στις γκόμενες ή στους γκόμενους και να διασκεδάσουμε υποτίθεται με κάτι χαζοτραγουδα που σου σπάνε τα τύμπανα.

 

Για τα μπουζούκια έχω χειρότερη άποψη και έχω μαλλωσει με φίλους μου. Τους είπα ξεκάθαρα ότι τους θεωρώ τριτοκοσμικούς υπανθρώπους.

 

Εγώ το έκανα και στην κάλπη.

Εχω πάρα πολλά χρόνια να ψηφίσω υπανθρώπους που δεν έχουν λεπτομερές πρόγραμμα και που δεν λένε τίποτα για μηχανογράφηση της χώρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά αηδιάζω με αυτό τον τρόπο διασκέδασης που μας έχει επιβληθει. Να πάμε στο κλαμπακι, να πιούμε τις μπόμπες, να μεθυσουμε, να την πέσουμε στις γκόμενες ή στους γκόμενους και να διασκεδάσουμε υποτίθεται με κάτι χαζοτραγουδα που σου σπάνε τα τύμπανα.

 

Για τα μπουζούκια έχω χειρότερη άποψη και έχω μαλλωσει με φίλους μου. Τους είπα ξεκάθαρα ότι τους θεωρώ τριτοκοσμικούς υπανθρώπους.

 

Κανένας δεν σου έχει επιβάλλει τίποτα, επιλογές δόξα τω Θεώ υπάρχουν. Αν εσύ χαρακτηρίζεις τους ανθρώπους από τον τρόπο διασκέδασης και μάλιστα τσακώνεσαι, μάλλον εσύ έχεις το πρόβλημα.

 

Προσωπικά έχω πατήσει ελάχιστες φορές σε μπαράκια, ακόμα λιγότερες σε club κι αυτά γιατί με έσυρε η παρέα. Τις ελάχιστες αυτές φορές ήξερα πως δεν είναι του στυλ μου, αλλά προσπάθησα να έχω θετική ενέργεια μιας και ήμουν με φίλους/φίλες μου.

 

Το nickname μου υποδηλώνει και την ηλικία μου: Δεν έχω αφήσει μπουζουξίδικο, σκυλάδικο, ότι είχα μέχρι κάποιο σημείο τα έκανα ουίσκια, λουλούδια και πατσά (για να στρώσει το στομάχι) και θεωρώ τιμή μου να λες κάποιον σαν εμένα υπανάπτυκτο και τριτοκοσμικό. Γλέντησα, έτσι όπως εγώ αντιλμβάνομαι, γνώρισα κόσμο υπανάπτυκτο και τριτοκοσμικό (όπως λες εσύ) και έχω να διηγούμαι ιστορίες που ακόμα και σήμερα γελάω.

 

Και φαντάσου, με 2 κολλητούς μου δεν έχω να σου πω μια κοινή μεταμεσονύκτια ιστορία. Γιατί; Γιατί τα μουσικά μας γούστα δεν συμβαδίζουν, εγώ μπουζούκια, ο άλλος "πριονίδια", club κλπ, ο άλλος classic rock. Αλλά κανείς μας δεν απέρριψε τον άλλο κι αισθάνομαι περήφανος που έχουμε την φιλία που έχουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χορό εννοεις αυτο που κρατανε το ποτο στο χερι κ κουνανε λιγο περα δωθε κανα ποδι ή κεφαλι;

 

«Χορό» εννοούμε αυτό που σταμάτησε να συμβαίνει όταν έκλεισε το «Χωρίς Ανάσα» στην Λ. Καβάλας:

 

Το ανελέητο headbanging και το να αφήνεις όποιον τολμούσε να σε πλησιάσει όταν εκφραζόσουν υπό τον ήχο τού ύμνου, χωρίς γόνατα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...