Προς το περιεχόμενο

Ερωτηση για πλατη


MojoZo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια θα ηθελα να κανω την εξης ερωτηση τι θεωρειτε την καλυτερη λυση για την πλατη -καμπουρα 

υπαρχει καποια ασκηση που βοηθαει στο να κανει ισια την πλατη? η εστω κατι που να την κρατα την πλατη ισια? και μετα να ερθει στα ισια της:P 

σας ευχαριστω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια θα ηθελα να κανω την εξης ερωτηση τι θεωρειτε την καλυτερη λυση για την πλατη -καμπουρα

υπαρχει καποια ασκηση που βοηθαει στο να κανει ισια την πλατη? η εστω κατι που να την κρατα την πλατη ισια? και μετα να ερθει στα ισια της:P

σας ευχαριστω

Επισκέψου έναν ορθοπεδικο για να σου δώσει συμβουλές/θεραπεία, η κάθε περίπτωση δεν είναι ίδια.

 

Και για να προλάβω κάποιους που θα σου πουν με το γυμναστήριο κλπ. είναι η πιο λάθος γνώμη, μπορείς να προκαλέσεις ανεπανόρθωτη ζημιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σιγουρα το να πας σε ορθοπεδικο ειναι προτιμοτερο απο το να παιρνεις συμβουλες απο εμας.βοηθαει παντως πολυ το pilates.

Επεξ/σία από fotislado
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοριέται απο μέσα. Και το χειμώνα μπορεί να μη φαίνεται τόσο.

καλα το θεμα δεν ειναι να φαινεται..ας πουμε αν εισαι οδηγος δεν θα σε κουραζει ; Εγω κ εγω θεμα γιαυτο ρωταω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικά αν κάνεις δουλειά γραφείου ή αν κάθεσαι ώρες σε καρέκλα, ψάξε google για το ποια είναι η σωστή στάση του σώματος.

 

Για θεραπεία πήγαινε σε ορθοπεδικό όπως σου είπαν. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου φτιάχνουν στα μέτρα σου κάτι τέτοιο και το φοράς μέχρι να ισιώσεις.

TLSO%20Soft%20Body%20Bivalve%20%28back%2

Τέτοιο φόραγε η αδερφή μου μικρή που είχε σκολίωση. Αρκετά χρονοβόρα και ψυχοφθόρα διαδικασία για να έρθει η πλάτη στα ίδια της, συν το ότι κόστισε κάτι χιλιάδες ευρώ στον πατέρα μας παρότι είχε ασφάλιση (δικιά του/συζύγου/παιδιών).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εδώ και μέρες πονάει η μέση μου ξαφνικα χωρις να κάνω κατι, πήρα τα voltaren 75mg ξερεται για πόσες μέρες πρεπει να τα παίρνω;  αν δεν δω βελτίωση ενωειται οτι θα πάω στον γιατρό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...