Προς το περιεχόμενο

Aliexpress


corsair04

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

τι να πω. εγω μεχρι στιγμης εχω κανει 3 disputes, 2 για προβληματικα αντικειμενα οπου τα κερδισα, αφου ειχα στειλει και τις αποδειξεις μου και ενα για μη παραλαβη που και αυτο το κερδισα.

 

 

μου φαινεται κουλο οταν το αντικειμενο εχει προβλημα και καταθετεις αποδειξεις να σου λενε για abuse buyer protection

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να πω. εγω μεχρι στιγμης εχω κανει 3 disputes, 2 για προβληματικα αντικειμενα οπου τα κερδισα, αφου ειχα στειλει και τις αποδειξεις μου και ενα για μη παραλαβη που και αυτο το κερδισα.

 

 

μου φαινεται κουλο οταν το αντικειμενο εχει προβλημα και καταθετεις αποδειξεις να σου λενε για abuse buyer protection

και έμενα αλλά δεν με νοιάζει ας πάρω τα χρήματα μου πίσω και από καταστήματα έχει άπειρα μέχρι στιγμής αγόρασα αρκετά από εκεί αλλά δεν ήταν αρκετά να έχω ένα καλό προφίλ πιθανόν  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και έμενα αλλά δεν με νοιάζει ας πάρω τα χρήματα μου πίσω και από καταστήματα έχει άπειρα μέχρι στιγμής αγόρασα αρκετά από εκεί αλλά δεν ήταν αρκετά να έχω ένα καλό προφίλ πιθανόν  

 

 

επικοινωνησε με το aliexpress και δες τι θα σου πουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επικοινωνησε με το aliexpress και δες τι θα σου πουν

έχω επικοινωνήσει και δεν μου λένε ξεκάθαρα τον λόγο έχω παραθέσει και το email  εάν θες ρίξε μια ματιά να μου πεις επίσης δεν μπορώ να στείλω στο chat επειδή είμαι blocked

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oπως και να εχει αυτό το account τελείωσε, άνοιξε ενα αλλο, πάντως πιστεύω οτι, είναι πολυ δύσκολο να πάρεις λεφτά πίσω απο refund (υποθέτω δεν το ξέρω)

 

ενημέρωσε μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oπως και να εχει αυτό το account τελείωσε, άνοιξε ενα αλλο, πάντως πιστεύω οτι, είναι πολυ δύσκολο να πάρεις λεφτά πίσω απο refund (υποθέτω δεν το ξέρω)

 

ενημέρωσε μας

και εγώ αυτό πιστεύω θα δω τι μπορώ να κάνω θα κάνω και μια αναφορά στην τράπεζα επίσης δεν πρόκειται να ξανακάνω account στο συγκεκριμένο site τα χρήματα μου θέλω πίσω 

επίσης ακόμα δεν έχει απαντήσει στο αίτημα μου για refund o πωλητής 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νεότερα μίλησα μόλις με τον πωλητή και δέχεται να μου επιστρέψει τα χρήματα και να πληρώσει και τα μεταφορικά αλλά πρέπει να αλλάξω τον λόγο του dispute από Quality problems σε δεν το θέλω πια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νεότερα μίλησα μόλις με τον πωλητή και δέχεται να μου επιστρέψει τα χρήματα και να πληρώσει και τα μεταφορικά αλλά πρέπει να αλλάξω τον λόγο του dispute από Quality problems σε δεν το θέλω πια 

 

 

και πως θα γινει αυτο αφου εχεις φαει μπλοκ?

A pattern of excessive opening of buyer protection cases

 

 

http://activities.aliexpress.com/adcms/help-aliexpress-com/rules_about_abusing_bp.php

 

 

 

 

αυτο ειναι δικοπο μαχαιρι γιατι εσυ μπορει να ανοιξεις πολλα disputes εξαιτιας προβληματικων αντικειμενων ενω φταινε οι πωλητες.

if we suspend or terminate your account, we may also suspend or terminate any and all other accounts which we deem in our sole discretion to be related to you based on the information we have of the relevant accounts (including without limitation, user registration information, credit card information and computer information).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

και πως θα γινει αυτο αφου εχεις φαει μπλοκ?

 

 

 

αυτο ειναι δικοπο μαχαιρι γιατι εσυ μπορει να ανοιξεις πολλα disputes εξαιτιας προβληματικων αντικειμενων ενω φταινε οι πωλητες.

 

με όσους πωλητές έχω συναναστραφεί μπορώ να μιλήσω και να διαχειριστώ τα disputes μου αλλά τίποτα άλλο όπως για παράδειγμα  να δω το προφίλ του πωλητή ή να επικοινωνήσω με το chat ..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με όσους πωλητές έχω συναναστραφεί μπορώ να μιλήσω και να διαχειριστώ τα disputes μου αλλά τίποτα άλλο όπως για παράδειγμα  να δω το προφίλ του πωλητή ή να επικοινωνήσω με το chat ..........

 

 

αρα δεν σε εκαναν ban. ειναι limited access account

We regret to inform you that your AliExpress account has been terminated because you have continued to violate the Buyer Protection Program rules.

 

 

 

 

εσενα λεει disabled

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις τελικά να διαχειριστεις τον λογαριασμός σου ώστε να το αλλάξεις ή όχι;

 

 

αφου μπορει να διαχειριστει τα disputes μπορει και να αλλαξει και τον λογο που ανοιξε για το συγκεκριμενο dispute

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...