Προς το περιεχόμενο

Aliexpress


corsair04

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μετά από αρκετό καιρό επιστρέφω στο θέμα ο λογαριασμός μου έχει περιοριστεί και δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω πλέον έχασα το dispute και έκανα καταγγελία της συγκεκριμένης πληρωμής στην τράπεζα και την κέρδισα σήμερα μου ήρθε ένα email ότι η συγκεκριμένη παραγγελιά έχει παγώσει .

 

 

Καταγγελία πως εκανες;

 

Να κάνω και εγω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταγγελία πως εκανες;

 

Να κάνω και εγω

πήγα στην τράπεζα έκανα αίτηση ότι είμαι θύμα άπατης και ζήτησα τα χρήματα μου πίσω και σε δεκαπέντε μέρες τα είχα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πήγα στην τράπεζα έκανα αίτηση ότι είμαι θύμα άπατης και ζήτησα τα χρήματα μου πίσω και σε δεκαπέντε μέρες τα είχα

Άρα αυτό θα κάνω και εγώ αφού άλλο αντικείμενο λισταρε και αλλο μου έστειλε

 

Εξαπατηση θεωρείται

 

Έχουν περάσει δύο μήνες από την αρχική πληρωμή προλαβαίνω;

 

Τον έχω απειλήσει τον πωλητή.

 

Ή μου στέλνει partial refund ή κάνω chargeback.

 

Για να δω αν τώρα θα χεστει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με το aliexpress δεν εχω αντιμετωπισει προβλημα

 

μια φορα εκανε λαθος ο πωλητης και μου εστειλε εναν ανταπτορα αξιας 2 ευρω λαθος και μολις του το ειπα μου εστειλε αλλο αμεσα 

 

χωρις συζητηση

 

corsair

 

οταν λες οτι επεσες θυμα απατης τι εννοεις ??τι ποσο ηταν ? γιατι μου κανει εντυπωση πως εδωσαν τα χρηματα τοσο γρηγορα ..

 

εχεις καποιο ασφαλιστικο προγραμμα στη Τραπεζα ?  για πες να μαθαινουμε και μεις οι αλλοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με το aliexpress δεν εχω αντιμετωπισει προβλημα

 

μια φορα εκανε λαθος ο πωλητης και μου εστειλε εναν ανταπτορα αξιας 2 ευρω λαθος και μολις του το ειπα μου εστειλε αλλο αμεσα 

 

χωρις συζητηση

 

corsair

 

οταν λες οτι επεσες θυμα απατης τι εννοεις ??τι ποσο ηταν ? γιατι μου κανει εντυπωση πως εδωσαν τα χρηματα τοσο γρηγορα ..

 

εχεις καποιο ασφαλιστικο προγραμμα στη Τραπεζα ?  για πες να μαθαινουμε και μεις οι αλλοι

Αγόρασα μια μητρική για το laptop μου και δεν δούλευε , ο πωλητής μου ζήτησε για να την αντικαταστήσει να αλλάξω το dispute που άνοιξα από change mind αλλά δεν το έκανα αφού ήταν δικό του λάθος και φοβήθηκα μην πατήσει εκεί και κλείσει το dispute . Στην αρχή μου ζητούσε επίσημο χαρτί από service την πήγα στο Πλαίσιο και του το έστειλα αλλά δεν είχε διάθεση για να λύσουμε την διάφορα  το dispute έκλεισε υπέρ του μη λαμβάνοντας υπόψιν ούτε το χαρτί (επίσημο από πλαίσιο) ούτε το βίντεο, ούτε τις φωτογραφίες έτσι αποφάσισα να πάω στην τράπεζα και να κάνω αμφισβήτηση συναλλαγής σε 15 μέρες τα είχα , έναν απλό λογαριασμό ταμιευτηρίου έχω τίποτα παραπάνω

Άρα αυτό θα κάνω και εγώ αφού άλλο αντικείμενο λισταρε και αλλο μου έστειλε

 

Εξαπατηση θεωρείται

 

Έχουν περάσει δύο μήνες από την αρχική πληρωμή προλαβαίνω;

 

Τον έχω απειλήσει τον πωλητή.

 

Ή μου στέλνει partial refund ή κάνω chargeback.

 

Για να δω αν τώρα θα χεστει.

και εγώ μετά από δυο μήνες πήγα αφού περίμενα να έρθει και να αποφανθεί το dispute και μετά η ένσταση  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

και εγώ μετά από δυο μήνες πήγα αφού περίμενα να έρθει και να αποφανθεί το dispute και μετά η ένσταση  

 

 

ασε φιλε μακρια απο τα λαμογια

κατσε να δω τι θα μου πει ο πωλητης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ασε φιλε μακρια απο τα λαμογια

κατσε να δω τι θα μου πει ο πωλητης

εμένα πήγαν να μου φαν τα χρήματα και λεν ότι εξαπάτησα τους πωλητές ευτυχώς η τράπεζα είναι δίκαιη και πήρα τα χρήματα μου πίσω  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει τρόπος επιστροφής του προιόντος που αγοράστηκε από το Aliexpress και να πάρεις πίσω τα μεταφορικά που θα πληρώσεις?

 

 

ΟΧΙ

 

γιαυτο υπαρχει η μερικη αποζημειωση και κρατας το προιον. δηλαδη επιστροφη χρηματων 50%

εμένα πήγαν να μου φαν τα χρήματα και λεν ότι εξαπάτησα τους πωλητές ευτυχώς η τράπεζα είναι δίκαιη και πήρα τα χρήματα μου πίσω  

 

 

ο πωλητης απλα με χλευαζει ρε φιλε.

 

θα του κανω chargeback αφου τα θελει ο κωλος του, το τσουτσεκι

 

 

You're welcome friend, it is my pleasure to do it. Please keep in touch with us if you still have any problem,Hope you have a nice day!

 
 
thank you
Me
2017-05-28 23:18
 
ok then I will file a chargeback
Me
2017-05-28 23:18
hy ty
2017-05-28 23:17
hi dear friend,we don't cheat you
 
 
and you deceive people
Me
2017-05-26 21:11
 
my claim was valid which means you are liars and thieves
Me
2017-05-26 21:11
 
either you give me partial refund or I file a chargeback
Me
2017-05-26 21:10
 
your choice
Me
2017-05-26 21:09
 
or should I go to the bank to file a chargeback claim?
Me
2017-05-26 21:09
 
will you do that?
Me
2017-05-26 21:09

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσε τελικά δε θα κάνω καταγγελία στην τράπεζα.

 

Το πούλησα 5 ευρώ παραπάνω από την τιμή που το αγόρασα στο aliexpress οπότε Κλάιν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...